• Žiaci na ekofarme

• 26.06.2014 20:12
      • Po stopách tradičného ekopoľnohospodárstva sme sa so skupinou žiakov z našej školy vydali dňa 24. júna 2014  na ekofarmu AFRA na Odorici. Súčasťou aktivít projektu Ekoremeselníci bola exkurzia a dobrovoľnícka pomoc pri zbere liečivých rastlín. Na farme sme si obzreli zvieratká, ktoré tu žijú a dali sme sa do práce - pomáhali sme čistiť parcelu kapucínky väčšej od inváznych rastlín, sadiť uhorky, presádzať rastliny rodioly ružovej a šišiaka bajkalského, zbierať kvety slezu maurského a divozelu veľkokvetého, ktorý patrí medzi najstaršie liečivé rastliny na Zemi a každý jeho kvietok kvitne iba jeden jediný deň. Žiakom sa exkurzia veľmi páčila. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu tejto farmy na konci vegetácie.