Gastronomický maratón

Jedlá - príprava zdravého jedla vlastnoručne + prezentácia jedla v škole pred spolužiakmi

Gastronomický maraton sa začal už u detí doma deň predtým, ako sa uskutočnil v škole. Deti vybrali spolu s dospelými zaujímavý rodinný recept, museli si naň zadovážiť suroviny a vlastnoručne ho pripraviť. O tom, že všetky aj sami pripravili, museli priniesť dôkaz a to fotografie alebo video a prípravu aj odprezentovať pred porotou a spolužiakmi. Porota bola spravodlivá a všetky pripravené jedlá aj ochutnala. No musím Vám povedať za porotu, že to bolo naozaj ťažké, keďže jedál bolo veľa a naozaj boli rôznorodé. Nakoniec sme to zvládli, no a verdikt poroty znel: Všetko bolo chutné a na vzhľad aj veľmi lákavé a všetky deti, ktoré sa zapojili do gastronomického maratónu odmenili laminovanou mapou sveta za odmenu, keďže jedlo je aj o tom, odkiaľ, a z ktorého kúta sveta pochádza. Všetkým deťom udeľujeme obrovskú pochvalu za prípravu a realizáciu.