• Prednes ruskej poézie a prózy ARS POETICA

• 27. 4. 2018
        • Dňa 18.4.2018 sa v kaštieli v Smižanoch uskutočnilo Okresné kolo v prednese ruskej poézie a prózy ARS POETICA. Z našej školy sa súťaže zúčastnili: Zuzana Kosturáková z 9.C a Matúš Kažmír zo 7.B triedy.

Matúš Kažmír obsadil v prednese poézie 1.miesto a postúpil do Celoslovenského finále Puškinovho pamätníka.

Žiakov pripravila PaedDr. Anna Macková

• Gymnastický štvorboj

• 18. 4. 2018
        • Žiačky- gymnastky sa zúčastnili  v dňoch 11.04. a  12.04 .2018 na okresných majstrovstvách v Gymnastickom štvorboji.Svojou bojovnosťou a húževnatosťou obsadili :

v kat. A - 3. miesto :Mária Polčíková, Natália Adamcová, Kristína Tkáčová, Michaela Krajčiová, Michaela Gerdová

vkat.B1.-1.miesto:NovotnáTiaBernadeta,Antalová,Tímea,     Vrončová Vanesa,                              Petrášová Michaela,  Lesňáková Sofia,  Livorová Marianna, Pagáčiková Laura

kat.C-2.miesto: Bakošová Adriana, Tarkovacsová  Tímea, Papcunová Martina,  Fibišová Laura, Kupčíková Eva, Livorová Andrea

Gratulujeme a ďakujeme gymnastkám za úspešnú reprezentáciu školy.

• Krajské kolo Geografickej olympiády Košice

• 15. 4. 2018
        • Dňa 12.2.2018 sa víťazi Okresného kola Geografickej olympiády presunuli do Košíc, aby sa zúčastnili Krajského kola Geografickej olympiády. Košický kraj zastupovalo 52 žiakov, ktorí v dopoludňajších hodinách riešili teoretické a praktické testy. V kategórii 6.-7. ročník našu školu zastupoval žiak 7.A triedy Matej Grega, ktorý v silnej konkurencii obsadil 4. miesto. Rozdiel medzi prvým žiakom v poradí a umiestnením nášho žiaka boli len dva body.

Kategóriu žiakov 8.-9. ročník zastupovala žiačka 9.A triedy Stela Čopianová. Vo svojej kategórii obsadila 11.miesto. Obidvaja naši žiaci boli úspešnými riešiteľmi.

Obidvom žiakom srdečne gratulujeme.

• Deň finančnej gramotnosti

• 12. 4. 2018
        • S pojmom finančná gramotnosť sa stretávame takmer dennodenne.Na našej škole žiaci 1. stupňa v rámci Dňa finančnej gramotnosti (28.3.) realizovali  aktivity zamerané na zvýšenie finančnej vzdelanosti. Venovali  sa pojmom: eurobankovky a euromince, banky, kreditné karty, nákup, príjem,výdaj, plánovanie a hospodárenie, hodnoty a potreby.

• Slávik Slovenska

• Krásne melódie slovenských ľudových piesní zazneli opäť dňa 22. 3. 2018 na školskom kole speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA. Našu školu v obvodnom kole bude v 1. kategórii reprezentovať žiačka
          K. Tkáčová z 3.A  a v 3. kategórii Simona Hricisková zo 7. C triedy.