• RECYKLOHRY

• Triedime odpady v rámci RECYKLOHIER

Naša škola 6. rok pokračuje v  školskom recyklačnom programe Recyklohry. Program zaisťuje zber a recykláciu :

• elektrozariadení (starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie- klávesnicu, myš, MP3 prehrávač, varnú kanvicu, kulmu, fén atď.).
          • znehodnotených batérií  rôznych druhov /z mobilných telefónov, notebookov, tužkové, guľaté a pod./
          • použitých cartritgov a tonerov

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená:

• zbernou nádobou na elektrozariadenia a krabicou na zber cartritgov a tonerov ktoré sú  umiestnené  pri šatníkových skrinkách  na prízemí.
          • boxy na zber batérií sú umiestnené na chodbách pri šatníkových skrinkách na každom poschodí

• Starý mobil SEM!

• 20. 9. 2018

Zapoj sa do celoslovenskej  zberovej súťaže  Starý Mobil Sem!

• Starý mobil vlož do obálky, na ktorú si napísal svoje meno, triedu a vhoď ho do zberného boxu, ktorý je umiestnený na prízemí smerom k mliečnemu automatu.
          • Čím väčší počet mobilov odovzdáš, tým máš väčšiu šancu vyhrať tablet HUAWEI MEDIAPAD T3 10 LTE.
          • Okrem toho bude vyžrebovaných 200 žiakov zo slovenských škôl, ktorí budú odmenení darčekovými balíčkami spoločnosti Orange Slovensko.

Súťaž trvá do 16. novembra 2018.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

• 5. 9. 2018
        • V pondelok 3.septembra 2018 sa brány našej školy opäť otvorili. Začiatok školského roka je veľkým dňom pre všetkých žiakov, no najviac špeciálny je asi pre tých najmladších – prvákov, ktorí prvýkrát zasadli do školských lavíc a ktorých čaká významný rok, v ktorom sa naučia písať a čítať a nájdu si veľa nových kamarátov.

Všetkých našich žiakov srdečne vítame a prajeme im veľa radosti z nových poznatkov a silnú túžbu napredovať po vedomostnej i ľudskej stránke.

• Zbierka školských pomôcok - poďakovanie

• 5. 9. 2018
        • Slovenská katolícka charita na Slovensku zorganizovala od 1.6.2018 do 31.8.2018 zbierku
          školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín, krízových centier a detských domovov
          na Slovensku. Do zbierky sa zapojili aj žiaci našej školy. Za štedrosť a ochotné srdce im patrí
          POĎAKOVANIE. Aj týmto málom pomohli prispieť k tomu, aby niektoré deti mohli prísť do
          školy pripravené a získali tak šancu na plnohodnotné vzdelávanie a lepšiu budúcnosť.

• Účelové cvičenie v prírode

• 20. 9. 2018
        • V piatok 7.9.2018 na škola zorganizovala praktickú časť účelového cvičenia, cieľom ktorého bolo prehĺbiť a upevniť  vedomosti nadobudnuté z teoretickej časti - zdravotnej prípravy, pohybu a pobytu v prírode a jej ochrany, bezpečného správania a riešenia mimoriadnych situácii.

• 14. 9. 2018
        • Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá zlepšuje životy ľudí so zrakovým postihnutím a pomáha im začleniť sa do bežného života.  Za akúkoľvek Vašu finančnú podporu od hodnoty 0,50 € a viac vopred ďakujeme.

Zbierka Biela pastelka bude

na našej škole dňa 21.09.2018 (piatok)