• Naše mesto

• 29. 11. 2018
        • Dňa 27.11.2018 sa žiaci  3.C: Stela Kleinová, Šimon Rosa a Matúš Mihalko zúčastnili 12. ročníka mestského kola vedomostnej súťaže Naše mesto, ktorá bola zameraná na výročia s osmičkami v dátume udalostí a osobností. V svojej kategórii obsadili 1.miesto. Blahoželáme!

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• 26. 11. 2018
        • Školské kolo olympiády v anglickom jazyku sa na našej škole uskutočnilo v utorok 20. novembra. Najlepší žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Šiestaci a siedmaci v kategórii 1A a ôsmaci a deviataci v kategórii 1B. Ďakujeme všetkým súťažiacim za účasť a blahoželáme výhercom v jednotlivých kategóriách:

Kategória 1A: 1.miesto: LUCIA LEA REPASKÁ (7.B), 2.miesto: Júlia Molčanová (7.B), 3. miesto: Sarah Krestianová (7.A)

Kategória 1B: 1.miesto: LUKÁŠ GAVROŇ (9.C), 2.miesto: Martina Dronzeková (9.B), 3.miesto: Alexandra Franková (9.B) a Kristián Smorada (9.C).

Lucke a Lukášovi držíme palce na okresnom kole, ktoré sa uskutoční v januári 2019.

• Recitačná súťaž „Piráti krásy“

• 13. 11. 2018
        • Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zúčastnili recitačnej súťaže Piráti krásy zameranej na tému Mladosť a láska.

Cieľom súťaže bolo napomôcť žiakom spoznávať vlastnú kultúru a hodnoty literárnej tvorby slovenských autorov, taktiež vytvárať priestor a možnosti pre rozvoj komunikačných, osobnostných a existenciálnych kompetencií, prehlbovať tvorivosť, kultivovanú reč, vzťah k slovu ako kultúrnej, náboženskej a umeleckej hodnote.

Na súťaži sa zúčastnili žiaci: Vanesa Vrončová, Marianna Livorová a Kiara Šefčíková.

Ďakujeme za reprezentáciu našej školy i za vynaložené úsilie počas prípravy.