• Exkurzia Čierny Balog - Lesnícky skanzen

• 25. 4. 2019
        • 24.4.2019 sa žiaci 5.A a 5.B triedy zúčastnili exkurzie z predmetu Biológa.Cieľom exkurzie bolo prakticky preveriť teoretické vedomosti z Biológie. Žiaci mali možnosť vyrobiť si prívesok s logom lesy SR, ktorí im umožnili žiaci Strednej lesníckej školy z Liptovského Hrádku, ktorí v lesnom skanzene mali interaktívne stánky z dôvodu akcií Apríl – Mesiac lesov. Mali sme prehliadku lesnej obory, kde je chovaný Daniel škvrnitý a iná zver. Potom sme prešli náučným chodníkom, kde si žiaci vo forme kvízu mali možnosť preveriť svoje vedomosti a získať nové poznatky. Oddychová časť altánok, kde sme si spravili krátke občerstvenie, mala taktiež edukatívny charakter. Povrchová doska stolov mala obrázkový charakter, kde na  každom stole boli rôzne fotografie rastlín, stromov, krov a vtákov z lesného ekosystému. Lesným vláčikom sme sa potom prepravili do cieľovej stanice a ukončili exkurziu.

Exkurzia splnila svoj účel a poslanie. Žiaci sa vrátili domov obohatení o nové zážitky a poznatky a hlavne  mali možnosť si preveriť svoje vedomosti v praxi.

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• 25. 4. 2019
        • 9. apríla 2019 prebehlo okresné kolo matematickej olympiády pre ročníky 6. – 8. Najlepšie výsledky dosiahli: v kategórii Z6 – Natália Tkáčová 1. miesto, v kategórii Z7 – Paulína Tkáčová 6. miesto a v kategórii Z8 Matej Grega 2. miesto. Ďalej školu reprezentovali aj Anna Marhefková a Lucia Zacharová. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

• DEŇ ZEME na Ďurkovci

• 17. 4. 2019
        • Do galérie DEŇ ZEME boli pridané fotografie.

Žiaci 1.A a 1. B si 17.4.2019 pripomenuli Deň Zeme. Strávili príjemné dopoludniev lokalite Ďurkovec pri Spišských Tomášovciach. Členka OZ Verbum Bonum ich poučnými a zábavnými aktivitami oboznámila so zvláštnosťami tejto lokality ( kameňolom, prírodná hvezdáreň, živé lúky ). Ďurkovec je Územie európskeho významu na ochranu lúčnych biotopov a sysľa pasienkového, o čom sa mohli presvedčiť aktívnym prikrmovaním sysľov pri ich norách.

• Voda- vzdelávací program

• 15. 4. 2019
        • " V dome počuť kvapky vody pravidelne vyhrávať. Niekto asi zabúda, kohútiky zatvárať!" ........žiaci 1.B triedy a krúžku Vševedko sa v mesiaci apríl zúčastnili vzdelávacieho programu Voda, ktorý pre nich zorganizovali pracovníci  zoologickej záhrady. Dozvedeli sa mnoho užitočných informácií o vode, ochrane vody, vodných živočíchoch a prezreli si pavilón Aquaterra.

• Slávik Slovenska 2019

• 4. 4. 2019
        • Krásne melódie slovenských ľudových piesní zazneli opäť dňa 26.3.2019  na školskom kole speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA. Našu školu v obvodnom kole bude v 1. kategórii reprezentovať žiačka Z. Hricisková z 2.A, v 2. kategórii žiačka K. Tkáčová zo 4.A  a v 3. kategórii S. Hricisková z 8. C triedy.

• PYTAGORIÁDA – okresné kolo

• 1. 4. 2019
        • V dňoch 26. a 27. marca 2019 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Aj v tomto školskom roku boli naši žiaci úspešní. Najlepšie umiestnenie dosiahol Mihalko Matúš (1. miesto) v kategórii P3 a Tkáčová Paulína (2. miesto) v kategórii P7. Ďalšími úspešnými riešiteľmi boli v kategórii P3 – Hovančík Erik, Karpiš Jakub, v kategórii P4 – Jurčišin Marek, Marhefková Adriana, Karabin Alex, Dzurendová Nella, v kategórii P5 – Lusk Pavel, Hanzely Samuel, v kategórii P7 – Kočíková Klára, v kategórii P8 – Jankovčin Matúš, Marhefka Peter. Všetkým riešiteľom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

• Z rozprávky do rozprávky

• 1. 4. 2019
        • 27.3.2018 divákmi 1. bloku   regionálnej  prehliadky detskej dramatickej tvorivosti Z rozprávky do rozprávky boli žiaci 1.A, 2.B a 3.A. Tri súťažné predstavenia odohrané na  javisku Spišského divadla vtiahli deti do sveta rozprávok. Mladým hercom sa odvďačili potleskom.