• ŠKD - marec v 1. A

• 31. 3. 2021
        • Deti z 1. A si v školskom klube za pomoci p. vychovávateľky vytvorili vlastnú knihu. Každý žiak nakreslil obrázok svojej najobľúbenejšej rozprávky, deti vytvorili aj hlavnú stránku a následne sme výtvarné práce zostavili do leporela. S hotovou knižkou sme sa potom vyfotografovali. V mesiaci marec  sa aj naša nástenka zmenila na jarnú. Do jej prípravy sa zapojili všetky deti.

• ŠKD - A je tu jar
        • Výtvarná prezentácia projektov žiakov 9. ročníka

• 30. 3. 2021
        • Prechádzka mestom aj v čase dištančného vyučovania nás nabáda k pozorovaniu mesta a verejného priestoru, urbanizmu. Motivačné video Slovenskej národnej galérie deviatakov usmernilo v kresbe perspektívy. Vytvorili tak vlastné modely krajinnej architektúry.

Motivačné video:

• Výtvarná prezentácia projektov žiakov 7. ročníka

• 30. 3. 2021
        • Cieľom výtvarného projektu KRAJINÁRSKA FOTOGRAFIA bolo fotografovanie krajiny, premeny denného svetla, výrez, približovanie, detail a celok. Počas dištančného vyučovania žiaci fotografovali počas prechádzok prírodou, pohľady z okien....

• MAREC – MESIAC KNIHY JOLLY PHONICS READERS ČITATEĽSKÁ SÚŤAŽ

• 30. 3. 2021
        • Do súťaže sa zapojili  triedy 1.A, 1.B, 2.A a 2.B.

Pre 1. ročník bola určená kategória JOLLY PHONICS ORANGE LEVEL READERS a pre 2.ročník JOLLY PHONICS RED LEVEL READERS.

Každá trieda čítala po 5 kníh zo série Jolly Phonics Readers a následne zodpovedala na 5 jednoduchých otázok, ktoré doplnili ilustráciami.

Súťaž bude vyhodnotená po sviatkoch - DRŽÍME PRSTY / KEEP FINGERS !

• Súťažíme s Vrabčekom

• 28. 3. 2021
        • Šikovní žiaci z 1. B triedy sa počas vyučovania s radosťou zapojili do súťaže s časopisom Vrabček. Ich úlohou bolo najprv vylúštiť číslicové i písmenkové krížovky a následne nakresliť ich riešenie. Všetky vydarené výtvory zasielame do súťaže.

• Prírodovedné projekty

• 28. 3. 2021
        • Voda, Wasser,Water, Вада,Nước, Vand,woda,પાણી- 22. marec patrí  Medzinárodnému  dňu vody. Voda ako životodárna tekutina  je pre život na Zemi nenahraditeľná a je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Žiaci 3. B  sa o tom presvedčili aj  v prírodovednom učive. Na tému voda vytvorili krásne projekty.

• ŠKD - Dramatizácia rozprávky

• 28. 3. 2021
        • V rámci MESIACA KNIHY sme v 1.A čítali rozprávku „O hlúpom mýšatku“. Pre stvárnenie príbehu sme  použili masky postavičiek vystupujúcich v príbehu. Deti si takto priblížený dej s radosťou zahrali.

• ŠKD - na bicykli bezpečne

• 28. 3. 2021
        • 18.3.20201 sme sa v našom oddelení ŠKD stretli s p.uč. Puhallovou, ktorá si pre nás pripravila zaujímavé popoludnie s veĺmi užitočnou prednáškou.

A takto sme sa vzdelávali.

• ŠKD - Naše aktivity
        • Výtvarná prezentácia projektov žiakov 6. ročníka

• 24. 3. 2021
        • V priebehu dištančného vzdelávania sa žiaci 6. ročníka zamýšľali nad tým, ako urobiť plagát, ktorý by upozornil na šírenie vírusu Covid-19. Ich úlohou bolo na základe prezentácie Slovenskej národnej galérie vytvoriť vhodný plagát. Pomohli si videom v závere edukačného materiálu.

Link na motiváciu:

• Výtvarná prezentácia projektov žiakov 5. ročníka

• 23. 3. 2021
        • Počas dištančnej výučby vzdelávame umením. Žiaci 5. ročníka pracovali na výtvarnom projekte Hľa, človek. Ich úlohou bolo na základe prezentácie Slovenskej národnej galérie vytvoriť odliatok časti ľudského tela. Projekt rozpráva o tom, ako umenie zobrazuje ľudskú postavu, telo a ako skúma našu rôznorodosť.

Link na motiváciu:

• Deň čitateľskej gramotnosti

• 23. 3. 2021
        • Augustine of Hippo raz povedal: " Svet je ako kniha a tí, ktorí necestujú sú len na jednej strane."

A my sme nezostali stáť! Začali sme cestovať krásnymi krajinami, zaujímavými príbehmi, vtipnými historkami, ktorým nechýbala fantázia aj poučenie. Usilovne sme čítali, rozprávali sa, zabávali a tvorili. Taký bol 19. marec, veď sa presvedčte!

• 16. 3. 2021
        • Aj napriek sťaženým podmienkam 14 žiakov  z 1. stupňa využilo šancu ukázať, čo všetko už o svete vedia. Zapojili sa do 12. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže Všetkovedko.

Každý súťažiaci bez ohľadu na umiestnenie získal diplom a darček.

Titulom Všetkovedko školy sa môže popýšiť Bianka Lazniová zo 4.A triedy.

Blahoželáme!

• Malí bádatelia

• 16. 3. 2021
        • "Malí bádatelia z 2.A pozorovali prírodné javy, porovnávali výsledky so svojimi predpokladmi a vyhodnotili úspešné pokusy."

• ( Záverečná?) Sánkovačka

• 14. 3. 2021
        • Po dobre vykonanej práci prináleží odmena. A takou bola snáď ( ak príroda bude súhlasiť) záverečná sánkovačka, ktorú dostali žiaci 3.A a 3.B ešte pred jarnými prázdninami. Užiť si čerstvý vzduch a radovánky s kamarátmi na poriadne zasneženom kopci bola veľká zábava.

• Povedz mi, čo čítaš

• 14. 3. 2021
        • Žiaci štvrtých ročníkov si v dňoch 10.3. a 11.3. usporiadali vo svojích triedach prehliadky a zároveň prezentácie kníh, ktoré nedávno prečítali. Pútavo nám vedeli vyrozprávať dej príbehu ako aj prečítať zaujímavú časť. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s novými titulmi kníh a motivovaní si ich tiež prečítať. Foto v galérii.

• Fantastický dom

• 14. 3. 2021
        • Žiaci z 1.B triedy sa počas výtvarnej výchovy sústredili na návrhy fantastických a moderných domov. Ich pekné práce si môžete pozrieť vo fotogalérii.