• VIANOCE NA LEVOČSKEJ

• 22. 12. 2023
        • 21.12.2023

V tento deň sa na našej škole uskutočnili vianočné aktivity  pre 5. -9. ročník zamerané na remeselnú a výtvarnú tvorbu, tanec, súťažné kvízy potrápili naše mozgové závity a šikovnosť. Súbežne prebiehali na chodbe prízemia vianočné trhy, kde si mohli  deti za symbolickú cenu zakúpiť sladké pečivo a vianočné dekorácie vyrobené žiakmi a učiteľmi našej školy. Nechýbali  koledy a spevy so živou hudbou a spevom.

• ŠKD - Vianočné trhy v našej škole

• 20. 12. 2023
        • Dňa 21.12.2023 (štvrtok) sa popoludní od 14:00 hod. uskutočnia v ŠKD vianočné trhy na 2. poschodí. Deti si môžu priniesť drobné na nákup. Výťažok z predaja bude mať charitatívny účel.

S pozdravom vych.Slivová

• ŠKD - 5. odd., predvianočné tvorivé aktvity

• 17. 12. 2023
        • V posledných týždňoch sme v našom oddelení venovali viac času tvorivým aktivitám, ktoré sa spájajú s Vianocami. Deti si  mohli vyrobiť dekorácie anjelov na stromček, vyskúšali výrobu predmetov z drôtu a korálikov, vyrobili si vianočné sviečky a ozdobili tradičou kornútkovou technikou medovníčky.

• MŠO-minibasketbal

• 14. 12. 2023
        • Spišskí rytieri očarili žiakov z našej školy. Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili Mestskej športovej olympiády, ktorá sa uskutočnila tento štvrtok v športovej hale za účasti Spišských rytierov. Naše štvrtáčky si v ťažkom boji zaslúžene vybojovali pekné 5. miesto. Chlapci síce nezvíťazili, ale z podujatia odišli spokojní a plní zážitkov aj zo stretnutia so spišskonovovestskými basketbalistami. Veríme, že medzi našimi žiakmi vyrastajú budúce basketbalové talenty a hviezdy.

• Mikulášsky ping-pongový turnaj

• 13. 12. 2023
        • Dňa 8.12.2023 sa na našej škole organizoval Mikulášsky ping-pongový turnaj pre učiteľov a žiakov. Prihlásení účastníci sa po šiestej vyučovacej hodine stretli v telocvični, aby sme mohli spoločne zahájiť 1. ročník Mikulášskeho ping-pongového turnaja. Na turnaji si zmeralo svoje sily 13 účastníkov najprv v skupinách a neskôr podľa umiestnenia v skupine sa pokračovalo v pavúkovi turnaja. Tam sa až do finále zo žiakov prebojovali chlapci Šimon Rosa z 8.C proti Lukášovi Pavolovi zo 7.A, kde víťazne vyšiel druhý menovaný. Tretie miesto obsadila výborné hrajúca Tamara Drusová z 8.C.  V zastúpení učiteľov na turnaji nechýbali p. uč. Kucová, p. uč. Krešová, p. uč. Polláková, p. uč. Pirník, p. uč. Malast a p. uč. Kračko. Skvelá zábava a úžasné športové výkony sa niesli telocvičňou počas celého turnaja a vo Vianočnom duchu sme pristúpili k vyhodnoteniu.

Konečné poradie turnaja:

1. Pavol Lukáš
          2. Rosa Šimon
          3. Drusová Tamara
          4. Klášterková Karolína
          5. Kucová Lívia
          6. Gallovič Miloš
          7. Krešová Lýdia
          8. Gurčíková Nina
          9. Szekely Sebastián

Ďakujeme všetkým za účasť a prajeme pekné Vianočné sviatky

• Vianočné trhy v meste

• 12. 12. 2023
        • Vianočné trhy v meste, obhliadku betlehema, hru na fujare a atmosféru vianočných trhov si v piatok na námestí vychutnali žiaci 1.A a 3.B triedy.

• ŠKD - Puzzliáda

• 12. 12. 2023
        • V ŠKD prebehol ďalší ročník obľúbenej Puzzliády. Atmosféra bola podnetná, výsledky prekvapivé.

• ŠKD - Vianočné pečenie - Novoveské keksíky

• 12. 12. 2023
        • V predvianočnom období už začínajú v domácnostiach rozvoniavať najrozličnejšie dobroty. Radosť majú dospelí i deti, ktoré sa do prípravy pečiva radi zapoja. Keksíky s motívmi symbolov našho mesta vznikli vďaka šikovnosti a neskutočnej trpezlivosti p. vychovávateľky Mgr. Janky Slivovej. Ďakujeme ♥

• Návšteva Mikuláša

• 7. 12. 2023
        • Mikuláš nás  tento rok navštívil nielen v škole, ale aj v Spišskom divadle, mali sme obrosvkú radosť!

• 6. 12. 2023
        • V utorok 28.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Ďakujeme za účasť všetkým, ktorí sa zúčastnili a blahoželáme výhercom. V kategórii mladších žiakov 1A sa na 1.mieste umiestnila Zuzana Muchová (7.A) a v kategórii starších žiakov 1B Milan Martinický (9.A). Obom srdečne blahoželáme a držíme palce na okresnom kole.