• Čitateľská súťaž

Milí žiaci, aj v tomto školskom roku Vám ponúkame možnosť zapojiť sa do čitateľskej súťaže Čitateľský oriešok 6, ktorej presné pravidlá nájdete na https://www.skolskyportal.sk/sutaz/sutaz-citatelsky-oriesok-6-pre-ziakov-1-2-3-4-rocnika-zs#event-tab-zadanie. Ak sa rozhodnete zapojiť sa do tejto súťaže, prihlásiť sa môžete u p. vych. E. Múdrej do 28.10.2019.

• Vedenie školy oznamuje, že dňa 18. 10. 2019 budú mať žiaci riaditeľské voľno.
  • Zber gaštanov
  • ŠKD - Biela pastelka

Žiaci 1. a 7. oddelenia ŠKD v rámci akcie Biela pastelka strávili popoludnie pri zaujímavých aktivitách.

fotoalbum

• ŠKD - Návšteva dopravného ihriska

Prváci z druhého oddelenia škd si spríjemnili dopoludňajšie popoludnie na detskom dopravnom ihrisku.

fotoalbum

• jesenný zber papiera 2019
  • "Potulky s hotelákmi"

Dňa 27.9.2019 prebiehal na našej škole športový deň "be active". Žiaci 8. B využili ponuku Hotelovej akadémie v Spišskej Novej Vsi a strávili tento deň v centre mesta SNV. Študenti hotelovej akadémie pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu si pripravili a zrealizovali prehliadky historického centra v Spišskej Novej Vsi. Na konci prehliadky centra mesta kde nám študenti porozprávali o histórii radnice, provinčného domu, navštívili sme evanjelický a rímskokatolícky kostol a budovu Reduty v meste  si naši žiaci overili svoje vedomosti v malom kvíze. Úspešní riešitelia boli odmenení. Hodnotíme túto aktivitu študentov Hotelovej akadémie v SNV ako veľmi prínosnú na obohatenie výučby predmetov dejepis, slovenský jazyk, občianska náuka , geografia.

• BE ACTIVE 1. stupeň
  • Biela pastelka

Aj naša škola sa v tomto školskom roku zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka , ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Žiaci počas vyučovania  a pobytu v ŠKD, mali možnosť získať nové vedomosti a skúsenosti o spôsobe života  slabozrakých a nevidiacich ľudí.

• BeActive - Európsky týždeň športu

Všetky školy na Slovensku mali aj tento rok opäť možnosť sa aktívne zapojiť do Európskeho týždňa športu jednoduchou formou zorganizovania športového podujatia pre svojich žiakov a učiteľov v termíne od 23. do 30. septembra 2019. Naša škola sa do podujatia zapojila  26. a 27.9 2019.

• Exkurzia

25.septembra 2019 žiaci 9. ročníkov našej školy absolvovali biologicko-technickú exkurziu. V neďalekých Gánovciach pri Poprade navštívili  archeologické nálezisko travertínov z nich najznámejšiu travertínovú kopu Hrádok odkiaľ pochádza najznámejší výliatok mozgovne neandertálskeho človeka. Po rannej  prehliadke v prírode sme sa presunuli do Svitu, kde sme absolvovali exkurziu v známom podniku Tatrasvit. V sprievode p. Antala žiaci mali možnosť nahliadnúť do výrobného procesu ponožiek v priamom prenose počas pracovnej smeny. Podnik Tatrasvit ako jeden z mála si zachoval aj po revolučných rokoch svoj trend kvality a je známy v širokom okolí.Žiakom sa exkurzia v podniku veľmi páčila a uvítajú dalšie exkurzie podobného charakteru.

• Účelové cvičenie v prírode

Tak ako každý rok, aj tentokrát sme sa v septmebri zúčastnili účelového cvičenia v prírode. Tento rok mali žiaci možnosť prakticky si overiť svoje vedomosti a zručnosti v areáli strelnice. Žiaci prechádzali jednotlivými stanovištiami  zdravotnej prípravy, lukostreľby, streľby zo vzduchovky a pištole. Vyskúšali si svoje zručnosti pri hode granátom a zmerali sily pri preťahovaní lanom. Poďakovanie patrí všetkým pedagogom, ktorí pripravili toto cvičenie v prírode a taktiež dakujeme za možnosť stráviť deň v  streleckom areáli

• Prváci na didaktických hrách
  • Pomôžme našej planéte
  • Pomôžeme našej planéte

Dňa 11.9. 2019 zorganizovala Zoologická záhrada Spišská Nová Ves v našej škole  vzdelávací program  „ Pomôžme našej planéte “. Program mal nasledovné časti: prezentáciu o odpadoch, náučné video ako triediť odpad a reálne triedenie odpadu v triede. Cieľom tohto programu bolo, aby  žiaci 1.A a 1.B triedy nadobudli vedomosť o tom aké dôležité je triediť odpad a správať sa k prírode s úctou. Na záver čakalo pre prváčikov prekvapenie v podobe živého zajačika.   Zodpovedné: uč. A. Puhallová, uč. B. Sitková

• Triedime odpady v rámci RECYKLOHIER

Naša škola pokračuje v  školskom recyklačnom programe Recyklohry. Program zaisťuje zber a recykláciu :

• elektrozariadení(starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie- klávesnicu, myš, MP3 prehrávač, varnú kanvicu, kulmu, fén atď.).
    • znehodnotených batérií rôznych druhov /z mobilných telefónov, notebookov, tužkové, guľaté a pod./

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená:

• zbernou nádobou na elektrozariadenia, ktorá je  umiestnená  pri šatníkových skrinkách  na prízemí.
    • boxy na zber batérií sú umiestnené na chodbách pri šatníkových skrinkách na každom poschodí.
  • Slávnostný začiatok školského roka 2019/2020

Slávnostný začiatok školského roka 2019/2020 sa bude konať na zadnom školskom dvore dňa 2.9.2019 o 8:30.

Utorok 3. septembra 2019

1. a 2. vyučovacia hodina - školský poriadok, oboznámenie o BOZP

Ďalšie vyučovanie - podĺa rozvrhu hodín

• Slávnostné ukončenie školského roka

28. júna 2019 sme sa ráno o 8:30 hodine stretli na zadnom dvore ZŠ Levočská 11, aby sme ukončili a vyhodnotili našu celoročnú prácu a rozlúčili sa so žiakmi 9.A, B a C triedy.

• Bricklandia-školský výlet

Do galérie Bricklandia-školský výlet boli pridané fotografie.

• Gymfit

Do galérie Gymfit boli pridané fotografie.

strana: