• Pollákov pohár

• 28. 6. 2023
        • Fandíme všetkým športovcom ! Futbalový turnaj detí detských domov sme podporili aj my. Zároveň sme tiež získali drobné víťazstvá.

• Účelové cvičenie - praktická časť

• 27. 6. 2023
        • V rámci praktickej časti účeloveho cvičenia sme si urobili turistickú vychádzku k slovenskému dvojkrížu v lokalite Ferčekovce. Trasa bola nenáročná, vhodná pre všetky vekové kategórie. Odtiaľ je možné pokračovať k vyhliadke, ktorá sa nachádza v lokalite Schulerloch .

• Školský výlet 7.B

• 27. 6. 2023
        • Začali sme prehliadkou banského múzea na Hnilčíku, odtiaľ sme sa presunuli peši k štôlni Ľudmila, kde nám ochotne pán sprievodca porozprával históriu štôlne. Následne sme sa presunuli autobusom na Dedinky, kde sme si pozreli Palcmanskú Mašu z vodných bicyklov, ktorým sme "premastili reťaze pri vodných šprintoch". Treťou časťou triatlonu bol výstup na Geravy. Počasie nám prialo a verím, že to bol super výlet pre všetkých.

• UEFA Disney Playmakers

• 27. 6. 2023
        • Od marca 2023 sa naša škola zapojila do projektu ,,UEFA Disney Playmakers “. UEFA Disney Playmakers je športová aktivita ako žiadna iná, ktorá so sebou prináša zábavu a jedinečný úvod do hrania futbalu pre 5-8 ročné dievčatá, prostredníctvom pohybu, hier a kúzla Disney rozprávok. Do tohto projektu sme zapojili dievčatá prvých ale aj druhých ročníkov. Zo začiatku sme pracovali na rozvoji pohybových schopností prostredníctvom pohybových hier a zábavy. Postupom času si dievčatá žiadali hru futbal. Futbal im učaroval natoľko, že ho chceli hrať stále. Veríme, že si dievčatá z tohto projektu niečo odniesli a dúfame, že sa budeme môcť do neho zapojiť aj budúci školský rok.

• Exkurzia - Hrad Stará Ľubovňa

• 27. 6. 2023
        • 13.6.2023 sa naši žiaci 6.A a 6.B triedy zúčastnili dejepisnej exkurzie na Lubovnianskom hrade. Na hrade okrem jednotlivých expozícií, ktoré hovoria o histórii života na hrade, o jeho panovníkoch a potomkoch, mali žiaci možnosť vidieť prehliadku sokoliarov, ktorú im predviedli žiaci sokoliarskej školy zo Štiavnickych Baní. Súčasťou exkurzie bola aj prehliadka skanzenu pod hradom, ktorý prezentuje mnohé slovenské unikáty. Žiaci sa vyšantili taktiež aj v stanovom tábore, kde mali možnosť vidieť unikáty zo zvieracej ríše.

• 26. 6. 2023
        • Začiatok júna bol pre žiakov 6. ročníka okrem koncoročného finišovania v škole, aj časom počas, ktorého sa zdokonalovali v svojich plaveckých schopnostiach a zručnostiach.

• Spišské športové hry

• 26. 6. 2023
        • V rámci Spišských športových hier sa naša škola zapojila do mnohýh športových disciplín. Jednou z nich bol aj hokejbal, kde výber chlapcov zo 7. a 8. ročníka v konkurencii tímov z hokejovej školy obsadili pekné 3. miesto.

Ďakujeme za bronzové medaile a za peknú reprezentáciu školy

• Mladí zdravotníci súťaž

• 20. 6. 2023
        • 17.05.2023 sa konala súťaž Družstiev mladých zdravotníkov 1. a 2. st. ZŠ, kde mladí zdravotníci z našej školy  v kategórii 1. st. v zložení Tomáš Toporcer, Adam Bendík, Timotej Lieskovjanský, Oliver Karpinský, Michal Švirloh a Viktória Puškárová obsadili 4. miesto a mladí zdravotníci 2. st. v zložení Daniela Tkáčová, Tomáš Hvizdoš, Mária Hvizdošová, Bianka Lazniová, Adriana Marhefková obsadili 4. miesto. Gratulujeme.

• Dajme spolu gól

• 7. 6. 2023
        • V školskom roku 2022/2023 sa naša škola zapojila do projektu ,,Dajme spolu gól“, ktorý bol organizovaný Slovenským futbalovým zväzom. Tento projekt je zameraný na spopularizovanie futbalu u detí v základných školách. Prihlasení žiaci prvých ročníkov sa zúčastnili pohybovo-športových aktivít so zameraním na futbal. Tieto športové aktivity sme realizovali každý týždeň v našej telocvični, ale aj na vonkajšom ihrisku. Veríme, že si naši prváčikovia z tohto projektu niečo odniesli a zdokonalili sa vo futbalových zručnostiach. Malí futbalisti sa projektu veľmi potešili a stále nedočkavo čakali na ďalší tréning.

• Minulosť a súčasnosť

• 6. 6. 2023
        • 30.5.2023 sa žiaci 9.A, 9.B. zúčastnili  zaujímavej exkurzie z geológie.

V Podtatranskom múzeu  mesta Poprad, si žiaci prezreli antropologickú expozíciu, /jedinú špecializovanú na Slovensku/  oboznámili sa s unikátnym  objavom skamenenej mozgovne /endokranium/ predchodcu  človeka neandertálskeho typu, ktorý obýval naše územie asi pred 200 000 rokmi. Vzácny nález pochádza z travertínovej kopy v Gánovciach, kde je v súčasnosti zriadený Geopark. Žiaci neodolali fotografovaniu.

Na záver si žiaci  za obcou Gánovce v nefunkčnom lome pozreli ako v skutočnosti  vzniká vyzrážavaním  z roztokov  chemogenná hornina travertín. Cesta vlakom, ale i pešia túra bola pre žiakov zaujímavým zážitkom.

• Beh mestom

• 5. 6. 2023
        • Dňa 2.6.2023 sa opäť konal  tradičný Beh mestom. V tejto bežeckej súťaži nám reprezentovalo veľa  skvelých bežcov z našej školy, traja z nich siahli aj na medaile. Karin Kampczyková ( 1.A) získala 2. miesto, Adriána Hořáková ( 3.B) získala 2. miesto a Kristína Tkáčová ( 8.A) získala 1. miesto

• Shakespeare´s Memorial

• 5. 6. 2023
        • Dňa 29.5.2023 sa uskutočnil 9. ročník literárnej súťaže Shakespeare´s Memorial- prednes v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovala žiačka 2.C triedy Carmen Viliamsová , ktorá získala 3. miesto v kategórii mladších žiakov (1. a 2. ročník)

• 5. 6. 2023
        • Najväčšej medzinárodnej súťaže Matematický klokan sa zúčastnilo 41 žiakov z prvého stupňa. Žiak Rastislav Šebest z 2. C triedy sa stal najúspešnejším riešiteľom našej školy so 100% úspešnosťou. Blahoželáme!