• Detská výtvarná tvorba

• 28. 5. 2023
        • Takéto detské výtvarné talenty vyrastajú na našej škole. Malá ukážka maľby akrylom na plátno. Autormi sú aj malí, aj starší žiaci. Projekt maľby na plátno vznikal priebežne. Kresbu postavičiek a zvieratiek robili malí prváci. Starší žiaci 2.stupňa maľovali. Ornamenty sú výsledkom trpezlivej práce našich deviatakov v minulom školskom roku. Cieľom projektu bolo vyskúšať si maľbu na plátne a zistiť ako vzniká obraz. Všetky tieto obrazy na plátne sú vystavené v kabinete výtvarnej výchovy. Sú takým malým dedičstvom školy.

Maľba akrylom na plátno, žiacke práce.

• Návšteva DDI

• 23. 5. 2023
        • Žiaci 1.A,1.B,4.A,4.B v mesiaci máj navštívili detské dopravného ihrisko. Okrem získania dôležitých teoretických informácií z dopravnej výchovy si vyskúšali svoje zručnosti na bicykloch a kolobežkách.

• Prechádzky pamiatkami mesta SNV

• 23. 5. 2023
        • Vidieť a zažiť zanechá v nás väčšiu pamäťovú stopu ako stokrát počuť. Túto príležitosť mali aj traja piataci našej školy, ktorí sa zúčastnili projektového dňa zameraného na poznávanie kultúrnych pamiatok mesta Spišská Nová Ves. Putovanie sa začalo krátkou prednáškou, po ktorej nasledovala návšteva Múzea Spiša, Radnice, výstup na kostolnú vežu rímsko-katolíckeho kostola a vstup do evanjelického kostola. Samotný pohľad na detskú tvár prezrádzal záujem o pútavé rozprávanie.

• Príbeh lesa

• 16. 5. 2023
        • Žiaci 2.A,2.C a 3.A prežili "Príbeh lesa" prostredníctvom netradičného vyučovania v Stredisku environmentálnej výchovy Prvosienka.

• Na bicykli bezpečne

• 16. 5. 2023
        • Piataci z 5.A a 5.B -  O.Palkov, E.Kukurová, J.Papcun, L.Hanzely, K.Kleinová získali v okresnej dopravnej súťaži Na bicykli bezpečne 2. miesto. Srdečne gratulujeme!

• Návšteva Spišskej knižnice

• 15. 5. 2023
        • Prváci z 1.A a 1. B absolvovali svoju prvú návštevu Spišskej knižnice. Dozvedeli sa na čo knižnica slúži a  prečo by  ju mali  navštevovať.

• Voda a živočíchy

• 15. 5. 2023
        • Vyučovanie prvouky sme so žiakmi 2.B triedy zrealizovali v Správe NP Slovenský raj. Dozvedeli sme sa ďalšie informácie a zaujímavosti zo života živočíchov. Presvedčili sme sa o význame vody a o potrebe ochrany životného prostredia.

• M = Mama

• 15. 5. 2023
        • Žiaci 2.B triedy v Galérii umelcov Spiša prejavili svoju kreativitu a lásku tvorbou pohľadnice pre svoju najlepšiu mamu na svete. Tvorivá dielňa sa konala pri príležitosti Dňa matiek.

• Deň otvorených dverí na hasičskej stanici

• 9. 5. 2023
        • Hasiči z HaZZ SNV otvorili svoje brány aj tento rok a usporiadali Deň otvorených dverí. Žiaci z 1.A a 1.B mali možnosť prezrieť si priestory stanice a vyskúšať všetko, čo hasičom  pomáha pri ich dôležitej práci.

• Slávik Slovenska - obvodné kolo

• 9. 5. 2023
        • V obvodnom kole tradičnej súťaže v speve ľudových piesní získali naše žiačky J. Majerová a Z. Hricisková 1. miesta. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

• ŠTÚROV ZVOLEN, rétorika, okresné kolo

• 8. 5. 2023
        • Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi organizovalo 3. mája 2023  v priestoroch Knižnice      v Spišskej Novej Vsi regionálne kolo 36. ročníka súťaže v rétorike - Štúrov Zvolen. Rečnícke schopnosti predviedli žiaci základných škôl z okresov Spišská Nová Ves a Gelnica. Cieľom súťaže je formovanie vzťahu mladých ľudí k rodnému jazyku, skvalitňovanie ich rečového prejavu a vyhľadávanie talentovaných žiakov.

Tohto roku sa zúčastnili aj naši žiaci: Jerguš Novotný (6.B) a Stelka Kleinová (7.C) v 1. a 2. kategórii.

Jerguš Novotný bol ocenený, získal v okresnom kole súťaže 2. miesto. Blahoželáme.

• Minifutbal

• 2. 5. 2023
        • Žiaci 4.A a 4.B sa 24.04.2023 zúčastnili  24. ročníka McDonald´s Cup 2022/2023 v minifutbale žiakov 1.st. ZŠ.

• ZEM-čo o Tebe viem?

• 24. 4. 2023
        • ... asi takto by sa dala nazvať hodina plná zážitkov a informácií v podaní Alana Jalča z 3. B. Ďakujeme!