• Ako tkali naši predkovia, ako sme my plietli papier na výtvarnej výchove

• 11. 2. 2024
        • Tradície zachovávame aj tým, že sa učíme ľudovým remeslám. Teraz si žiaci 8. a 9. ročníka skúšali pliesť papierové prúžky. Niektorí to skúšali prvýkrát, no napriek tomu ich výsledok je precízny, farebne zaujímavý. Zaujalo to dievčatá, no i chlapci boli tvoriví. Okrem pletenia si skúšali rovno strihať farebné pásy papiera a potom formou bartrového obchodu vymieňali, predávali, komunikovali. Uplatnili si takto aj finančnú gramotnosť a komunikáciu.

• Otvorenými dverami do čarovného sveta je čítanie

• 9. 2. 2024
        • ....v tomto duchu 9.2. žiaci 4.B vo svojej triede privítali našu pani sekretárku Barborku Bartošovú, ktorá vo voľných chvíľach píše fantazijné príbehy pre dospelých čitateľov . Cieľom stretnutia bolo priblížiť žiakom akým procesom musí prejsť napísanie a vydanie knižňého diela. Ako sa dostane kniha k čitateľom a akým spôsobom čítajú aj nevidiaci deti. V závere stretnutia mali žiaci možnosť stať sa malými spisovateľmi, ktorí vymýšlali vlastný príbeh o malom dinosaurovi. Ďakujeme veľmi pekne za zaujímavé a veľmi podnetné stretnutie.

• Deň bezpečného internetu-  6. február - na I.stupni
        • Deň bezpečného internetu- 6. február - na I.stupni

• 9. 2. 2024
        • Šírime digitálne dobro

Na hodinách informatiky v 3. a 4. ročníkoch sme sa venovali aktuálnym problémom bezpečného správania sa na internete a oboznámili sme sa ako sa dajú pomocou internetu meniť veci k lepšiemu.

• Deň finančnej gramotnosti na 1.stupni

• 1. 2. 2024
        • 31. január 2024 bol venovaný finančnej gramotnosti. Žiaci sa hravou formou oboznámili s financiami a rôznymi životnými udalosťami, ktoré majú dopad  na finančné správanie a finančné rozhodnutia, ktoré musíme v živote realizovať.

• VYHODNOTENIE SÚŤAŽNÝCH PRÁC PRI PRÍLEŽITOSTI MEDZINÁRODNÉHO DŇA ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC

• 31. 1. 2024
        • Blahoželáme všetkým výhercom v jednotlivých kategóriách: Moja obľúbená kniha - Sofia Skočná (1.B), Leporelo - trieda 3.B (p.uč. Múdra), Môj obľúbený literárny hrdina - Dušan Csonka a Michal Švirloch (5.A), Pozvánka do knižnice - Nikola Mačeková, Jerguš Novotný (7.B), prezentácia o webovej stránke - Adriana Marhefková, Miriama Mulíková, Tomáš Štrba (9.B).

• Studená kuchyňa na hodine Techniky

• 31. 1. 2024
        • Tento týždeň na hodine Techniky sme si vyskúšali ako sme zruční v kuchyni. Pripravili sme zopár nepečených dezertov. Niektorí z nás pripravovali pokrmy tohto tipu prvý krát a niektorí boli milo prekvapení sami zo seba akí sú šikovní :-). Nepečené dezerty sme nechali vychladiť a na druhý deň v škole sme mali dezertovú veľkú prestávku :-)

• Sloh - 3.B

• 23. 1. 2024
        • Cieľom tretiackeho slohového učiva je nielen opísať predmet, jeho charakteristické prvky, funkčnosť, no aj rozlíšiť nákres, schému, či zostaviť jednoduchý recept. Opis pracovného postupu žiaci 3.B triedy predviedli v kuchárskych receptoch, ktoré niektorí doplnili aj výbornou ochutnávkou. Ďakujeme!

• Kresby žiakov 8. a 9. ročníka

• 3. 1. 2024
        • Kreslenie je forma komunikácie. Starší žiaci strácajú záujem o takúto komunikáciu. A tak sme si na hodinách výtvarnej výchovy komunikáciu kresbou portrétov vyskúšali. Zisťovali, že tvár nie je ako lopta, dve bodky pre nosné dierky a čiara pre ústa. Upevňovali si svoje schopnosti ako trpezlivosť, pozorovanie, zručnosť, porovnávanie, cit v ruke, schopnosť vidieť... Ako pomôcku používali obrázok portrétu. Je zaujímavé pozorovať, ako ten istý obrázok každý žiak inak vystihol. Neplatí tvrdenie - ja neviem kresliť. Platí, že kto vie pozorovať, vie aj komunikovať svojou kresbou. Hodiny viedla Mgr. Iveta Kováčová, učiteľ výtvarnej výchovy.

• VIANOCE NA LEVOČSKEJ

• 22. 12. 2023
        • 21.12.2023

V tento deň sa na našej škole uskutočnili vianočné aktivity  pre 5. -9. ročník zamerané na remeselnú a výtvarnú tvorbu, tanec, súťažné kvízy potrápili naše mozgové závity a šikovnosť. Súbežne prebiehali na chodbe prízemia vianočné trhy, kde si mohli  deti za symbolickú cenu zakúpiť sladké pečivo a vianočné dekorácie vyrobené žiakmi a učiteľmi našej školy. Nechýbali  koledy a spevy so živou hudbou a spevom.