• Pasovanie prvákov

• 5. 12. 2023
        • Najmladší žiaci z 1.A a 1.B boli slávnostne pasovaní za prvákov. V telocvični školy ukázali svoju šikovnosť, múdrosť a odvahu. Na záver prváci slávnostne zložili prvácky sľub a boli oficiálne pasovaní za žiakov našej školy.

• Korčuliarsky výcvik 2.A

• 27. 11. 2023
        • Žiaci 2.A absolvovali v dňoch 20.11.- 24.11.2023 korčuliarsky výcvik pod vedením 2 trénerov. Naučili ich základným korčuliarskym zručnostiam , ktoré môžu ďalej rozvíjať.

• ŠKD - Ochutnávka čajov

• 27. 11. 2023
        • Šalvia lekárska, materina dúška, žihľava, fenikel, podbeľ, prvosienka… O liečivých účinkoch týchto i mnohých dalších byliniek sme sa v novembri v školskom klube deti a na vyučovacej hodine zdravovedy rozprávali a o ich chuti sme sa presvedčili výbornou ochutnávkou rôznych druhov bylinkových čajíkov.

• SHMÚ Gánovce

• 20. 11. 2023
        • Dňa 9. novembra sa žiaci 6.A triedy zúčastnili geografickej exkurzie v SHMÚ v Gánovciach. Žiaci si vypočuli zaujímavé rozprávanie o činnosti SHMÚ, boli oboznámení s mnohými prístrojmi a zariadeniami, pomocou ktorých meteorológovia určujú predpoveď počasia. Najzaujímavejšie bolo vypustenie balóna s meteorologickou sondou, ktorá počas letu vykonáva potrebné merania teploty, tlaku, množstva zrážok, rýchlosti a smeru vetra.... a odosiela ich priamo do SHMÚ. Bolo zaujímavé vidieť prácu meteorológov a spolu s nimi predpovedať počasie.

Ing. Alena Brošková

• ŠKD - Beseda s príslušníkom záchranných zložiek

• 9. 11. 2023
        • 9. novembra sa v školskom klube detí uskutočnila beseda s príslušníkom polície. Našu školu navštívila npor. E. Majochová. Témou besedy bol pohyb detí (ako chodcov, pohybujúcich sa na bicykloch, kolieskových korčuliach, kolobežkách) v podmienkach dopravy. Príslušníčka polície vysvetlila deťom zásady bezpečného prechádzania cez cestu, pohybu po chodníkoch a okrajoch ciest, upozornila na používanie reflexných prvkov pre zvýšenie viditeľnosti účastníkov dopr. premávky. V závere besedy odpovedala na otázky kladené deťmi.

• ŠKD - Mesiac úcty k starším

• 8. 11. 2023
        • Deti z ŠKD navštívili dňa 26.10.  Dom opatrovateľskej služby. Darčekmi a krátkym programom potešili starkých, ktorí v tomto zariadení bývajú. Aj takýmto spôsobom sme si pripomenuli, že mesiac október je MESIACOM ÚCTY K STARŠÍM.

• Literárna exkurzia

• 6. 11. 2023
        • 24. októbra sa naši šiestaci zúčastnili literárnej exkurzie v Kežmarku. Navštívili najstaršiu historickú školskú knižnicu v strednej Európe, drevený artikulárny a nový evanjelický kostol. Po krátkej prechádzke centrom Kežmarku si pozreli zákutia Kežmarského hradu. Celým dňom našich žiakov sprevádzalo krásne počasie a výborná nálada.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• 1. 11. 2023
        • Štvrtý októbrový pondelok bol venovaný Medzinárodnému dňu školských knižníc. Pripomenuli sme si ho zaujímavými aktivitami na hodinách slovenského jazyka - starší žiaci prišli čítať našim najmenším, čítali sme knihy z našej knižnice, rozprávali sa o obľúbených knihách a literárnych hrdinoch a tvorili leporelá, aj prezentácie o webových stránkach, ktoré sa zaoberajú knižným fondom. O tom, ako vzniká kniha, nám porozprávala pani spisovateľka Barbora Bartošová, ktorá nedávno vydala svoju ďalšiu knihu, a veľmi nás to zaujalo. A zo školskej knižnice sme si požičali množstvo kníh - radšej sme vzali knihu ako mobil - a bol to príjemne strávený čas.

Mgr. Ľudmila Vargová

• ŠKD - Spomíname

• 26. 10. 2023
        • Dna 26. októbra deti z ŠKD a z krúžku Všetkovedko navštívili mestský cintorín, kde pri príležitosti Pamiatky zosnulých ozdobili hroby padlých vojakov vlastnoručne vyrobenými ozdobami.

• Anglické divadlo

• 25. 10. 2023
        • O z n a m

Divadelné predstavenie v ANJ DICK WHITTINGTON AND HIS CAT sa uskutoční 16.11.2023 v čase 8:30  - 9:30 hod. kino Mier, Spišská Nová Ves. Vstupné: 4 EUR. Predstavenie pre 3.-5. ročník, bližšie info u triedneho učiteľa.

• Motýlia cestička

• 25. 10. 2023
        • Žiaci 3.C v rámci krúžku Všetkovedko navštívili Múzeum Spiša v SNV a spoločne s kamarátom motýľom objavovali tajomstvá živej a neživej prírody. Na záver si v tvorivej dielni niečo na pamiatku- motýlika.