súťaž CAMPANA

Nová podstrana

Pravidlá a podmienky

Súťaž CAMPANA je súčasťou projektu ANIMA CAMPANA – DUŠA ZVONA.

Projekt podporuje Nadácia Orange v programe Školy pre budúcnosť.

Koordinátorkou projektu je Mgr. Zuzana Hricová.

Každý žiak, ktorý  v čase od januára do marca 2013  správne odpovie na súťažnú otázku týždňa, môže získať zaujímavé ceny. Vždy pondelok uverejníme na našej školskej stránke súťažnú otázku a do piatku aktuálneho týždňa nám Vaše odpovede posielajte na adresu:

nasezvony@gmail.com

K odpovedi nezabudnite napísať svoje meno, priezvisko a triedu. V ďalšom týždni uverejníme správnu odpoveď na predchádzajúcu otázku a vyžrebujeme jedného z Vás, kto získa cenu týždňa. Na 15 žiakov, ktorí nám najčastejšie napíšu správnu odpoveď, čaká na konci súťaže (v marci) dobrodružný výlet.

1. KOLO

Zvony majú svoju reč, univerzálny jazyk, ktorému rozumejú domáci i cudzinci. Každý občan nášho mesta je hrdý na našu kostolnú vežu, ktorá je najvyššia v strednej Európe. Niektorí vedia, že v tejto veži sa nachádza  najväčší zvon na Slovensku.  No málokto však tuší, že práve naše mesto sa v stredoveku mohlo pochváliť slávnou zvonolejárskou dielňou,  ktorá  bola svetovo uznávaná.                                                                                                                                               Žiadna dielňa v nasledujúcich desaťročiach nedosiahla úroveň spišskonovoveskej dielne.                                                                                                         10.11.2012 sme si pripomenuli 655. výročie založenia tejto slávnej dielne.

1. OTÁZKA:

Ako sa volá zakladateľ najslávnejšej spišskej stredovekej zvonolejárskej dielne?

Píšte, tešíme sa na Vaše odpovede.

( odporúčame prečítať – http://www.spisskanovaves.eu/nocache/system/aktuality/detail/article/o-rex-glorie-veni-cum-pace/5/index.html?cHash=8d58ee961db7b24bb0a56417f73a9a04)