• Hviezdoslavov Kubín- obvodné kolo

• 25. 3. 2019
        • Naši recitátori nás dňa 14.3.2019 reprezentovali na obvodnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Úspešní boli títo žiaci: I. kategória- Alexander Vaľo ( 4.A)- 3. miesto, II. kategória- Sofia Pavlová (5.A)- 3. miesto, Ondrej Polkabla ( 6.A)- 2. miesto, III. kategória- Matúš Kažmír ( 8.B)- 3. miesto. Do okresného kola postúpil žiak Ondrej Polkabla, ktorému prajeme veľa úspechov.

• Voda je dôležitá!

• 25. 3. 2019
        • Svetový deň vody - 22.marec si pripomenuli žiaci 1.B. Dozvedeli sa užitočné informácie o vode a zážitkovými aktivitami oslávili tento "vodný" sviatok.

• Okresné kolo Biblickej olympiády

• 23. 3. 2019
        • V stredu 20.3.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola Biblickej olympiády. V konkurencii desiatich škôl žiaci -  ôsmak Peter Marhefka, siedmačky Katarína Hvizdošová a Paulína Tkáčová obsadili štvrté miesto s počtom bodov 44,5 bodov, čím sa zaradili medzi piatich úspešných riešiteľov, ktorí získali viac ako 60 %. BLAHOŽELÁME!

• Dramatizácia rozprávky v ŠKD

• 21. 3. 2019
        • Dňa 18.3.2019 sa konalo divadelné predstavenie žiakov z ŠKD. Žiaci zo všetkých oddelení si pripravili dramatizáciu rozprávky. Mohli ste vidieť rozprávku - O dvanástich mesiačikoch, Šípkovú Ruženku, Dedkovu rukavičku ale aj Tri prasiatka. Všetci to zvládli na výbornu. Zabavili sme sa a boli sme odmenení potleskom.
        • Svetový deň poézie

• 21. 3. 2019
        • Dňa 21.3.2019 pri príležitosti 20. výročia Svetového dňa poézie navštívila našu školu recitátorka Bibiána Tauberová . Prednesom detskej poézie priblížila žiakom tvorbu známych slovenských literárnych tvorcov. Cieľom podujatia, ktoré organizoval miestny odbor Matice Slovenskej v SNV, bolo podporiť u žiakov záujem o čítanie poézie.

• Gymnastický štvorboj

• 21. 3. 2019
        • Dňa 11. a 12.03.2019 sa konali okresné majstrovstvá v gymnastickom štvorboji, kde žiačky našej školy obsadili:

v kategórii A Beláková Kamila (3.C), Drusová Tamara (3.C), Kleinová Stela (3.C),, Kukurová Emma (3.C) 5.miesto,

v kategórii B Vrončová Vanesa (5.B), Novotná Tia Bernadeta (6.B), Antalová Timea (6.B), Pagáčiková Laura (6.B), Polčíková Mária (4.A), Krajčiová Michaela (4.B) 3. miesto,

- a v kategórii C Livorová Marianna (7.A), Zvolenská Natália (7.A), Tarkovacsová Timea (7.A), Kupčíková Eva (8.A) 1. miesto a postup na krajské majstrovstvá. GRATULUJEME !

• Návšteva škôlkárov

• 14. 3. 2019
        • Druhý marcový týždeň  po roku opäť privítali  naši prváci škôlkárov z MŠ na Slovenskej a na Hviezdoslavovej ulici.  Predškolákom ukázali, čo ich v škole čaká. Škôlkári sa s radosťou zapojili do spoločných aktivít s prvákmi. Veríme, že odchádzali spokojní a s dobrým pocitom, že sa im v škole darilo.

• Zápis žiakov do 1.ročníka

• 8. 3. 2019
        • Zápis detí do 1. ročníka základnej školy

Základná škola, Levočská 11, Spišská Nová Ves, oznamuje  rodičom detí narodených od 1. 9. 2012 do 31. 8. 2013, že zápis   do 1. ročníka základnej školy sa uskutoční v dňoch 1. až 5. apríla 2019 (vrátane)  v čase od 8.00 h do 17.00 h v miestnosti č.3 na prízemí vľavo.

V dňoch 1. a 2. apríla 2019 budú zapisované deti, ktorých bydlisko je na území mesta Spišská Nová Ves podľa školských obvodov.

Od 3., 4., 5. apríla budeme zapisovať aj deti, ktorých bydlisko je v obciach školského obvodu ZŠ, Levočská 11, Spišská Nová Ves.

Pri zápise zákonný zástupca predloží rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu. Na zápis príde zákonný zástupca       s dieťaťom.

Zoznam ulíc školského obvodu ZŠ, Levočská 11, Spišská Nová Ves

Levočská, Školská, Hviezdoslavova (od ul. B. Němcovej, od ul. Ing. Straku), Gorazdova, J. C. Hronského, Radlinského (časť Telep), Bernolákova, J. Hollého, Kuzmányho, J. I. Bajzu, Kmeťova, Filinského cesta, Harichovský chodník, Astrová, Ľaliová, Nezábudková, Púpavová, Narcisová, Jána Jánskeho, Tolstého, Slovenská, Jesenského, Mišíkova, Kollárova, Rastislavova, Svätoplukova, Koceľova, Česká, Moravská, Letná, Mudroňova, Puškinova, B. Němcovej, J. Fabiniho (po ul. B. Němcovej), Markušovská cesta, Cintorínska, Odorínska cesta, Železničná, Letná

Zoznam obcí školského obvodu ZŠ, Levočská 11, Spišská Nová Ves

Arnutovce (časť), Danišovce (časť), Domaňovce (časť), Hnilčík (časť), Chrasť nad Hornádom (časť), Iliašovce (časť), Jamník (časť), Lieskovany (časť), Matejovce nad Hornádom (časť), Odorín (časť), Poráč (časť), Teplička (časť), Letanovce (časť), Spišské Tomášovce (časť), Vítkovce (časť), Hnilec.

Rodičia, ktorých deťom  bolo vydané rozhodnutie o odklade PŠD v minulom školskom roku, sú povinní prísť dieťa opätovne zapísať podľa pokynov uvedených vyššie.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• 8. 3. 2019
        • Školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa uskutočnilo v dňoch 25. a 27. februára 2019. Žiaci a žiačky súťažili v troch kategóriách. V každej kategórii boli ocenení 3 najlepší recitátori. V obvodnom kole bude našu školu reprezentovať deväť žiakov. Prajeme im veľa úspechov!