• Pieskovanie

• 29. 5. 2019
        • 27.5.2019 relax spojený s kreatívnou tvorbou zažili žiaci 1.A,1.B, 2.A,2.B, 3.A a 4.B.  Pod vedením lektora zo Žiliny vytvorili výtvarnou technikou  Ikasand obrázky  z farebných pieskov aj tí, ktorí si myslia, že kresliť nevedia.  Z  výsledku práce boli všetci príjemne prekvapení.

• Mladí zdravotníci

• 28. 5. 2019
        • Dňa 22.05.2019 sa uskutočnilo územné  kolo (okres SNV, LE, GL) Družstva mladých zdravotníkov (DMZ) I.stupňa - žiaci 3. -  5. ročníkov ZŠ a II. stupňa - žiaci 6. -  9. ročníkov ZŠ, kde:

- DMZ I.st. v zložení  Nina Drusová, Adriana Marhefková, Tomáš Hvizdoš, Daniela Tkáčová, Mária Hvizdošová, Andrej Beskyd získali 3. miesto,

- DMZ II.st. v zložení Lucia Leskovjanská, Alexandra Franková, Martina Dronzeková, Anna Marhefková, Oliver Slivka získali 2. miesto

Mladým zdravotníkom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Zdravotníkov pripravovala: A.Puhallová

• Výstava "Motýle exotických trópov 2019"

• 20. 5. 2019
        • Dňa 17.5 2019 sa 16 žiakov našej školy s p.uč. Kováčikom zúčastnilo miniexkurzie na výstave „Motýle exotických trópov 2019“, ktorá sa uskutočnila v Botanickej záhrade v Košiciach. Videli sme cudzokrajné motýle, ktoré voľne poletovali v skleníku, tropické a subtropické rastliny, zažili  dusno dažďového pralesa a v uliciach Košíc privoňali k atmosfére Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

• Shakespearov memoriál

• 17. 5. 2019
        • Dňa 10. mája 2019 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Shakespearov memoriál, kde si žiaci 1. a 2. stupňa vyskúšali svoju zručnosť v prednese anglickej poézie a prózy a navyše zistili, že učiť sa anglický jazyk je zábavné.

• Hasiči

• 10. 5. 2019
        • Do galérie Hasiči boli pridané fotografie.

Práca hasiča je ťažká, náročná, nebezpečná a veľmi dôležitá. O tom sa presvedčili žiaci 1.B triedy pri príležitosti Krajskej súťaže HaZZ, ktorá sa konala dňa 7.5. 2019. Prezreli si zásahy hasičských tímov pri vyslobodovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel, súčasne sa dozvedeli viac o hasičskej technike. Tú si mohli vyskúšať aj na "vlastnej koži."

• Na bicykli bezpečne

• 6. 5. 2019
        • 30.4.2019  žiaci Samuel Hanzely, Simon Kampczyk, Vanesa Vrončová, Mária Hvizdošová  ( 5.A a 5.B) reprezentovali našu školu v súťaži NA BICYKLI BEZPEČNE. Umiestnili sa na 1. mieste. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.