• 30. 9. 2019
        • Aj naša škola sa v tomto školskom roku zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka , ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Žiaci počas vyučovania  a pobytu v ŠKD, mali možnosť získať nové vedomosti a skúsenosti o spôsobe života  slabozrakých a nevidiacich ľudí.

• BeActive - Európsky týždeň športu

• 29. 9. 2019
        • Všetky školy na Slovensku mali aj tento rok opäť možnosť sa aktívne zapojiť do Európskeho týždňa športu jednoduchou formou zorganizovania športového podujatia pre svojich žiakov a učiteľov v termíne od 23. do 30. septembra 2019. Naša škola sa do podujatia zapojila  26. a 27.9 2019.

• Exkurzia

• 26. 9. 2019
        • 25.septembra 2019 žiaci 9. ročníkov našej školy absolvovali biologicko-technickú exkurziu. V neďalekých Gánovciach pri Poprade navštívili  archeologické nálezisko travertínov z nich najznámejšiu travertínovú kopu Hrádok odkiaľ pochádza najznámejší výliatok mozgovne neandertálskeho človeka. Po rannej  prehliadke v prírode sme sa presunuli do Svitu, kde sme absolvovali exkurziu v známom podniku Tatrasvit. V sprievode p. Antala žiaci mali možnosť nahliadnúť do výrobného procesu ponožiek v priamom prenose počas pracovnej smeny. Podnik Tatrasvit ako jeden z mála si zachoval aj po revolučných rokoch svoj trend kvality a je známy v širokom okolí.Žiakom sa exkurzia v podniku veľmi páčila a uvítajú dalšie exkurzie podobného charakteru.

• Účelové cvičenie v prírode

• 26. 9. 2019
        • Tak ako každý rok, aj tentokrát sme sa v septmebri zúčastnili účelového cvičenia v prírode. Tento rok mali žiaci možnosť prakticky si overiť svoje vedomosti a zručnosti v areáli strelnice. Žiaci prechádzali jednotlivými stanovištiami  zdravotnej prípravy, lukostreľby, streľby zo vzduchovky a pištole. Vyskúšali si svoje zručnosti pri hode granátom a zmerali sily pri preťahovaní lanom. Poďakovanie patrí všetkým pedagogom, ktorí pripravili toto cvičenie v prírode a taktiež dakujeme za možnosť stráviť deň v  streleckom areáli

• Pomôžeme našej planéte

• 23. 9. 2019
        • Dňa 11.9. 2019 zorganizovala Zoologická záhrada Spišská Nová Ves v našej škole  vzdelávací program  „ Pomôžme našej planéte “. Program mal nasledovné časti: prezentáciu o odpadoch, náučné video ako triediť odpad a reálne triedenie odpadu v triede. Cieľom tohto programu bolo, aby  žiaci 1.A a 1.B triedy nadobudli vedomosť o tom aké dôležité je triediť odpad a správať sa k prírode s úctou. Na záver čakalo pre prváčikov prekvapenie v podobe živého zajačika.   Zodpovedné: uč. A. Puhallová, uč. B. Sitková

• Triedime odpady v rámci RECYKLOHIER

• 11. 9. 2019
        • Naša škola pokračuje v  školskom recyklačnom programe Recyklohry. Program zaisťuje zber a recykláciu :

• elektrozariadení(starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie- klávesnicu, myš, MP3 prehrávač, varnú kanvicu, kulmu, fén atď.).
          • znehodnotených batérií rôznych druhov /z mobilných telefónov, notebookov, tužkové, guľaté a pod./

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená:

• zbernou nádobou na elektrozariadenia, ktorá je  umiestnená  pri šatníkových skrinkách  na prízemí.
          • boxy na zber batérií sú umiestnené na chodbách pri šatníkových skrinkách na každom poschodí.