• Naše mesto

• 25. 11. 2019
        • Dňa 22.11.2019 sa žiaci Šimon Rosa, Matúš Mihalko a Marián Jaško zo 4.C zúčastnili podujatia Naše mesto, ktoré bolo venované 100. výročiu tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika.  Študenti Hotelovej akadémie sprevádzali žiakov  pri prehliadke pamätných miest v našom meste spojených s rodinou Štefánika. V Múzeu Spiša si prezreli výstavu „100 rokov bez Štefánika“.   Toto poznávanie prinieslo rôzne pohľady na túto významnú osobnosť slovenských dejín.

• Stretnutie žiakov s primátorom mesta

• 19. 11. 2019
        • Žiaci 4.C triedy prijali pozvanie primátora nášho mesta Ing. Pavla Bečárika. Hlavnou myšlienkou stretnutia bolo žiakom priblížiť históriu nášho mesta a tiež aj spoluprácu s patrnerskými mestami. Celé stretnutie sa konalo v príjemnej atmosfére, ktorú spevom v obradnej miestnosti spríjemnila Mgr. Zuzana Kleinová, ktorej zároveń ďakujeme za sprostredkovanie tohto stretnutia.

• Od babičky na boľačky

• 16. 11. 2019
        •       Naše deti zo 6. oddelenia ŠKD navštívili výstavu v múzeu Spiša ,, Od babičky na boľačky ."

Výstava bola zameraná na spoznávanie liečivých byliniek , ich použitie kedysi a dnes.

Súčasne si deti mohli pozrieť aj expozíciu ,,Mláďatá ."

fotoalbum

• Naše mesto - puzzliáda v ŠKD

• 9. 11. 2019
        • Dňa 4. novembra si žiaci v školskom klube mohli zasúťažiť v skladaní puzzlí na čas. Ich úlohou bolo poskladať obrázky s tematikou nášho mesta. Súťaž sme vyhodnotili v kategórii mladších i starších žiakov. Víťazom blahoželáme!
          Vyhodnotenie:
          I. kategória (1.-2. roč.)
          1. miesto     Jurko Kellner, 2.B
          2. miesto     Dávidko Zeleňák, 1.A
          3. miesto     Dušanko Vdoviak, 1.B
          II. kategória (3.-4. roč.)
          1. miesto     Tamarka Drusová, 4.C
          2. miesto     Emmka Majochová, 3.B
          3. miesto     Emmka Kukurová, 4.C

fotoalbum

• Úspechy žiakov

• 7. 11. 2019
        • Naša žiačka, Estera Dunková z 9.A sa pravidelne zúčastňuje súťaží v speve. Naposledy sa jej podarilo získať "Zlatú cenu" v regionálnom kole súťaže "Rómska pieseň 2019", ktorá sa konala v Košiciach. Blahoželáme!

• MŠO plávanie

• 4. 11. 2019
        • Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zúčastnili MŠO 1. stupňa základných škôl v plávaní. Reprezentovali nás žiaci Luca Potočník 4.A, Erik Hovančík 4.B, Danielka Tkáčová 4.C a Matúš Mihalko 4.C. Získali: 1. miesto štafeta družstiev 4x25m ; 1. miesto Luca Potočník 25m voľný spôsob ; 1. miesto Daniela  Tkáčová 25m voľný spôsob,1.miesto Luca Potočník 50m voľný spôsob.

Úspešným plavcom blahoželáme.

• ECO Energy tour

• 4. 11. 2019
        • Žiaci 2.-9. ročníkov  sa dňa 29.10.2019  v DK Mier zúčastnili  interaktívneho projektu ECO ENERGY TOUR  s Thomasom Puskailerom a Ondrejom Antálekom, ktorý pozostával zo súťaží, pokusov, kvízov a eko-pesničiek. Súčasťou programu bola záverečná  autogramiáda.