• ŠKD - Vianočné trhy
      • ŠKD - Návšteva múzea, TRADIČNÉ VIANOCE

• 31. 12. 2019
        • Predvianočné chvíle sme si s deťmi zo 7. odd. školského klubu spríjemnili návštevou múzea. Ďakujeme pani Mgr. Danke Rosovej, ktorá nám veľmi pekne priblížila vianočné zvyky a tradície našich predkov, tradičné jedlá, vznik adventného kalendára, vianočných ozdôb, salóniek, pohľadníc, čary na Luciu, Ondreja ...

• Vianočná besiedka v ŠKD

• 21. 12. 2019
        • Žiaci z 2. a 6. oddelenia si spríjemnili predvianočný deň Vianočnou besiedkou. Deti si pripravili vianočné pesničky a básničky, ale aj hranie na hudobnom nástroje. Na konci sme sa pohostili medovníčkami a rozdali si Vianočné pozdravy. Ďakujeme za pekné a veselé spestrenia dňa.

• Vianočné prekvapenie

• 20. 12. 2019
        • Žiaci 4. C si v posledný vyučovací deň r. 2019 pripravili malé vianočné prekvapenie. Spolužiakom a kamarátom z 1. stupňa pripravili milé vianočné  divadielko. Skvelé herecké výkony doplnili spevom, tancom  a improvizáciou. ďakujem za krásny umelecký zážitok.

• 19. 12. 2019
        • Dňa 2.12.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. V kategórii G (5. ročník) sa na prvom mieste umiestnil Tomáš Hvizdoš (5.B), na druhom mieste Nella Dzurendová (5.B) a na treťom mieste Maximilán Slivka (5.B). V kategórii F (6. a 7. ročník) obsadila prvé miesto Mária Hvizdošová (6.A) a druhé miesto Zuzana Karasová (7.B). Víťazmi kategórie E (8. a 9. ročník) boli Matej Grega (9.C) na prvom mieste, Dávid Hudy (9.C) na druhom mieste a Lucia Legátová (8.B) na treťom mieste. Výhercom gratulujeme.

• Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok

• 18. 12. 2019
        • Vianočné obdobie je časom, keď majú ľudia k sebe bližšie......

Emmka Dzurendová so svojimi spolužiakmi z 3. B sa s chuťou zapojili do mestského projektu

Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok. Drobnými vianočnými darčekmi potešili babičky a deduškov v Domove dôchodcov.

• ŠKD - Vianočná sviečka

• 14. 12. 2019
        • Deti 1. oddelenia ŠKD si 10. decembra vyrobili originálne svietidlá s vianočnou tematikou. V diskusii sa dozvedeli aj niečo o histórii výroby sviečok, ich využití v minulosti a prínose pre navodenie pokojnej atmosféry vo sviatočných chvíľach.

• Zdobenie medovníkov

• 14. 12. 2019
        • Dňa 12. decembra si žiaci z 2. oddelenia a 6. oddelenia spríjemnili popoludňajší deň, zdobením medovníkov a tak vznikli krásne maškrty. Každý si odniesol zopár domov. Zdobenie medovníkov sme si spestrili vianočnými koledami a pesničkami.

• Korčuliarsky kurz

• 11. 12. 2019
        • Žiaci 2. B absolvovali v prvý decembrový týždeň za pomoci skúsených trénerov základy korčuľovania na spišskonovoveskom zimnom štadióne. Tréneri s veľkou dávkou trpezlivosti naučili druhákov všetko , čo má správny korčuliar vedieť. Ďakujeme STEZ!

• Môj priateľ delfín

• 11. 12. 2019
        • Žiaci 5. odd. ŠKD, 3. A a 3. B triedy sa v mesiaci november zúčastnili projektu Môj priateľ – delfín skákavý. Stretnutia viedla MUDr. Eleonóra Lukáčová. Cieľom projektu bolo priviesť žiakov k láske a úcte nie len voči týmto „anjelom morí a oceánov“, ale ku všetkým živým tvorom na našej planéte. Svoje získané vedomosti žiaci využili pri tvorbe výtvarných projektov. Milej „tete Norike“ veľmi pekne ďakujeme za pútavé rozprávanie i za prinesené posolstvo delfína z Bahar Ic- Caghaq.

• ROZPRÁVKOVÝ  PROJEKT  ŽIAKOV 5.B – ČAROVNÁ PALIČKA
        • ROZPRÁVKOVÝ PROJEKT ŽIAKOV 5.B – ČAROVNÁ PALIČKA

• 9. 12. 2019
        • Žiaci 5.B triedy vytvorili a zahrali divadelnú rozprávku ČAROVNÁ PALIČKA. Vymysleli scenár, rozdelili herecké úlohy, pripravili si kostýmy a režírovali si rozprávku. Projekt vznikol na hodine slovenského jazyka a vo voľnom čase žiakov. Slávnostná premiéra bola na Mikuláša 6.12.2019, na ktorú boli pozvaní žiaci 4. ročníka s p. učit. a vedenie školy. Tešíme sa z mladých talentov.