• Finančná gramotnosť v ŠKD

• 28. 5. 2021
        • Počas minulého týždňa sme našu pozornosť v školskom klube detí zamerali na rozvoj finančnej gramotnosti žiakov. V jednotlivých oddeleniach ŠKD deti prostredníctvom rôznych aktivít a námetových hier spoznávali, ako funguje svet peňazí, ako s nimi správne narábať, míňať, či šetriť ich.

fotoalbum

• Literárna súťaž Odkaz z bubliny

• 28. 5. 2021
        • Si žiakom 2. stupňa? Rád píšeš? Ak si odpovedal áno, tak neváhaj a zapoj sa do školskej literárnej súťaže Odkaz z bubliny. Vytvor originálny text (báseň, pieseň, poviedku, fantasy), ktorý bude Tvojou výpoveďou o uplynulom školskom roku... Svoje kreatívne dielko odovzdaj do 14. júna 2021 Tvojim milým spolužiakom v 9. B, alebo pošli mailom na adresu lucia.sofrankova@levocska11snv.sk. Tešíme sa na Tvoju tvorbu:-)

• Slovenský ornament očami Spišiakov 2021

• 27. 5. 2021
        • Vyhodnotenie a ocenenie žiakov v 3. ročníku celoslovenskej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby v kreslení a maľovaní ornamentov žiakmi a pedagógmi.

Cieľom výtvarnej súťaže je vychovávať vzťah ku kultúrnemu dedičstvu, vytvárať nové podnety na výtvarný prejav, podporovať výtvarné talenty v tejto oblasti ornamentiky.  Technika nebola vymedzená.

Podrobnejšie informácie sú tu : https://www.youtube.com/watch?v=Diww-lOy8Nc

Aj žiaci našej školy počas dištančného vyučovania pod vedením p. uč. Palušákovej a  p. uč. Kováčovej pracovali na tejto téme.

Odborná porota celoslovenskej súťaže ocenila tieto práce našich žiakov podľa kategórii:

A. KATEGÓRIA:  žiaci I. stupňa 1. miesto: OLIVER KOVÁČ

názov diela: „Kraslica na slovenskú ľudovú nôtu“

B. KATEGÓRIA:  žiaci II. stupňa 2. miesto: KLÁRA KOČÍKOVÁ

názov diela: „Odeté do krásy“

B. KATEGÓRIA:  žiaci II. stupňa čestné uznanie: ELA KOVÁČOVÁ

názov diela: „Dážď tradícií“

B. KATEGÓRIA: žiaci II. stupňa čestné uznanie: KAROLÍNA ROCHOVÁ

názov diela: „Ľudová tapeta“

F. KATEGÓRIA: pedagógovia a neprofesionálni umelci

2. miesto: Mgr. IVETA KOVÁČOVÁ

názov diela: „Kohútik jarabí“

Víťazom blahoželáme!

• ŠKD - Deň matiek

• 8. 5. 2021
        • Pre mamičku moju milú,
          ktorú rada mám,
          veľké srdce namaľujem,
          k sviatku jej ho dám.
          Aj v tomto školskom roku sa deti v ŠKD s radosťou zapojili do výroby darčekov pre svoje mamičky. Na ich výtvory sa môžete pozrieť vo fotogalérii.

fotoalbum

• Pripravení na Tokio

• 2. 5. 2021
        • 2.A trieda sa zapojila do virtuálnej štafety "Pripravení na TOKIO".

Čakali sme, kým sa sneh roztopí, a trochu sa oteplí. Napriek tomu, že počasie nám neprialo, 2.A športovala, tešila sa a bavila sa.

Video:

Do súťaže o natočenie virtuálnej štafety sa zapojilo 26 subjektov, ktoré spolu zaslali 31 videí s olympijskou štafetou. Rozhodnúť o víťazovi nebolo jednoduché, preto sa Slovenský olympijský a športový výbor rozhodol oceniť každý zapojený subjekt.

Všetkým srdečne gratulujeme!

A my z 2.A triedy za pekné darčeky ďakujeme.

• Deň Zeme na 1.stupni

• 2. 5. 2021
        • Aj planéta Zem má svoj sviatok. 22. apríla si Deň Zeme  pripomenuli  žiaci 1.stupňa na hodinách: slovenského jazyka, prvouky, prírodovedy, výtvarnej výchovy a informatiky. Praktickými úlohami vo vyučovaní, mali žiaci lepšiu možnosť stotožniť sa s myšlienkou, že ochrana prírody a životného prostredia je nevyhnutnou podmienkou pre zachovanie našej planéty.