• 25. 6. 2021
        • V mene všetkých našich žiakov sa chceme poďakovať Vojenskému a špitálskemu rádu svätého Lazára Jeruzalemského za dar v podobe anglických časopisov PLAY, READY, GATE a BRIDGE. Hodiny strávené s anglickým časopisom majú inú atmosféru ako hodiny s učebnicou, jeho obsah je pútavý, vždy aktuálny a pre každého niečím zaujímavý. Približujú deťom svet za hranicami nášho Slovenska a prirodzene motivujú k zlepšovaniu jazykových zručností.

Ďakujeme!

• ŠKD - Deň otcov

• 21. 6. 2021
        • Cez víkend oslavovali svoj sviatok naši oteckovia. V ŠKD sme na nich nezabudli, preto deti vytvorili milé darčeky, ktorými  potešili svojich oteckov i dedkov.

• ŠKD - Literárny piknik

• 16. 6. 2021
        • V pláne aktivít ŠKD bol aj literárny piknik. Ako sa nám podujatie vydarilo, si môžete pozrieť na fotografiách.

• ŠKD - Kino v triede

• 16. 6. 2021
        • Tento školský rok sme museli kvôli karanténnym opatreniam vynechať návštevu filmového predstavenia v kine MIER. Toto podujatie sme nahradili "kinom v triede", ktoré si samostatne zorganizovali jednotlivé oddelenia ŠKD.

• ŠKD - Deň detí

• 16. 6. 2021
        • Sviatok všetkých detí sme v ŠKD oslávili zábavnými aktivitami v jednotlivých oddeleniach.

• Komiks v 4.A

• 7. 6. 2021
        • V máji si žiaci 4.A v rámci činnosti ŠKD a hodín čítania zorganizovali prehliadku vlastných komikosov. Najprv si vymysleli zaujímavé postavy s nezvyčajnými menami , ktoré potom vystupovali v ich komiksových príbehoch. Porota vybrala tri najlepšie komiksy, no ocenení boli všetci tvorcovia.

• Obvodné kolo Hviezdoslavov Kubín

• 7. 6. 2021
        • Do obvodného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín postúpili víťazi jednotlivých kategórií. Súťaž sa uskutočnila 25.mája v ZŠ na Kožuchovej ulici.Porota hodnotila recitátorov na základe poslaných videonahrávok. Naši žiaci získali tieto umiestnenia:

I.kategória:

Bianka Lazniová- 2. miesto

Leonard Leskovjansky- 3.miesto

II. kategória

Kristína Tkáčová- 2. miesto, Adriana Marhefková - 3.miesto

III. kategória

Sofia Pavlová- 1. miesto a postup do okresného kola.

• Svetový deň bez tabaku

• 7. 6. 2021
        • 31. mája sme si pripomenuli Svetový deň bez tabaku.Na hodinách etickej výchovy si žiaci vytvorili k téme zaujímavé projekty.

• Matematika hrou v 5.C

• 3. 6. 2021
        • Naše vedomosti o priestorových útvaroch sme si na vyučovacej hodine
          matematiky v 5.C utvrdili praktickou aktivitou. Podstavy i plášte telies
          žiaci strihali, lepili, kreatívne ozdobovali, skladali, a tak nám
          vznikli pekné nové učebné pomôcky.

• Talentová show v ŠKD

• 1. 6. 2021
        • Aj v tomto školskom roku sme v jednotlivých oddeleniach ŠKD umožnili deťom zviditeľniť ich talent. Tí odvážnejší, no i menej odvážni spievali, tancovali, kreslili, čarovali, hrali na hudobných nástrojoch... Svojim prejavom nám sprostredkovali pekný umelecký zážitok.

fotoalbum