• Vyhodnotenie hlasovania výtvarných prác - Umenie okolo nás

• 30. 6. 2022
        • Najviac hlasov (167) získala v ankete práca č.6 z 8.B triedy. Druhé miesto (144 ) získala práca č. 9, žiaci  7.A triedy. Tretie miesto (120) získala slnečnica č. 1 , práca žiakov 5.A triedy. Ďakujeme za hlasovanie. Blahoželáme.

• Kúsok divočiny v škatuli od topánok

• 30. 6. 2022
        • Od pralesov cez púšte a savany až po tundry a polárne pustatiny. Na hodinách geografie v 5.B sme posledné týždne trávili spoznávaním rôznych typov krajín, ich rastlinstva a živočíchov, ktoré sú pre nich typické. Posledné hodiny sme venovali projektom v skupinách. A naši šikovní piataci spoločnými silami pripravili úžasné projekty - v krabiciach od topánok vytvorili kúsok ozajstnej púšte, stepi, lesov ba aj tundry.

• Školský výlet 2.A a 3.A

• 27. 6. 2022
        • 3.A a 2.A  trieda dňa 24.06.2022 absolvovala školský výlet s ochranárom po náučnom chodníku Diana - Medvedia dolka. Pobyt v prírode bol spestrený poznávaním a hľadaním ihličnatých a listnatých stromov, zábavnými úlohami a environmentálnymi aktivitami.

• Naše lesy

• 27. 6. 2022
        • Hodina Prírodovedy odučená v prírode s ochranárom. Zažiť celý cyklus rastliny od vyklíčenia, rastu, rozmnožovania ... až po odumretie  žiakov veľmi zaujal. Preverili si svoje poznatky a dozvedeli sa aj nové informácie. Význam lesa a jeho ochrana nie je nám ľahostajná.  Na záver interaktívne úlohy preverili naše vedomosti.

• Kamarátka Bodka

• 27. 6. 2022
        • Žiaci 2.A triedy sa zúčastnili na besede s pani Mgr. Alenou Repaskou. Vysvetlila deťom všetko podstatné o tom, ako funguje Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči, aké má poslanie, kto sú jej používatelia. Nebola núdza ani o názorné ukážky, ktoré deti veľmi zaujali.

• HLASOVANIE - najkrajší triedny obraz z projektového dňa - UMENIE OKOLO NÁS

• 23. 6. 2022
        • Prebieha hlasovanie za najkrajší triedny obraz  maľovaný počas projektového dňa kooperatívnou metódou - spoločná práca žiakov 2. stupňa na kartón rozmer A0. Kto má záujem podporiť triedu a jej abstraktný obraz, môže hlasovať a prideliť body obrázkom v ankete. Každý obrázok je očíslovaný. Ďakujeme za hlasy.

• Projektový deň - ŠKOLA VON

• 23. 6. 2022
        • V stredu 22.6.2022 sme si so žiakmi 2. stupňa užili slnečný deň na školskom dvore pri aktivite Škola von. Žiaci absolvovali 9 zaujímavých stanovíšť, na ktorých sa čo to naučili a zasúťažili si. Zdokonalili sa v zdravovede, riešili rôzne hlavolamy, podieľali sa na pokuse s gigantickým balónom, namaľovali si vlastné logo triedy, zašportovali si a mnohé ďalšie aktivity. Súčasťou projektového dňa bola aj výtvarná akcia - Umenie okolo nás. Žiaci si farbami na kartón maľovali vlastný triedny obraz.

• Návšteva Múzea Spiša

• 22. 6. 2022
        • Žiaci 2.A triedy navštívili Múzeum Spiša. Prezreli si   ATELIÉRY (fotografický, umelecký, knižný, etnografický a  prírodovedný). Pracovníci múzea si pre deti pripravili zaujímavé tvorivé dielne.

• Pestovanie rastlín na pozemku

• 21. 6. 2022
        • Súčasťou predmetu technika na 2. stupni je aj poľnohospodárska výroba. Naši žiaci veľmi radi pracujú vonku na vzduchu a slniečku. Na vyvýšených záhonoch vypestovali  reďkev, šalát, mrkvu, cibuľu, skoré kaleráby, ale aj priesady plodovej zeleniny. Vidieť plody svojej práce každého poteší.

• Návšteva ZOO

• 20. 6. 2022
        • Dňa 15.06.2022 boli žiaci 2.B, 3.A a 3.B v ZOO. Návšteva v ZOO bola spojená aj so zdravotníckou prípravou, a to ako predchádzať a ako poskytnúť prvú pomoc pri úpale, pri uštipnutím hmyzom a  uhryznutím zvieraťom.

• Gymfit

• 20. 6. 2022
        • Dňa 21.6. 2022- utorok má 1. stupeň športové podujatie GYMFIT počas 1. - 4. hodiny. Cvičiť sa bude v telocvični a na prednom školskom dvore.

• EXKURZIA MOTÝLE EXOTICKÝCH TRÓPOV - 5.A

•

Vo štvrtok 16.6.2022 sa žiaci 5.A triedy zúčastnili s učiteľmi Mgr. Lýdiou Krešovou a Mgr. Ivan Kováčikom zaujímavej exkurzie do skleníkov Botanickej záhrady UPJŠ Košice na výstave tropických motýľov z Afriky, Ázie a Ameriky. Motýle voľne lietali v skleníku, mohli sme ich pozorovať pri ich každodennej činnosti a dotknúť sa ich. Okrem motýľov sme videli množstvo živých rastlín a v exteriéri sekvojovec mamutí - najvyšší ihličnatý strom na svete, pod ktorým sa deti vyfotili. ​

• EXKURZIA MOTÝLE EXOTICKÝCH TRÓPOV - 6.C

• 19. 6. 2022
        • V sobotu 18.6.2022 sa žiaci triedy 6.C zúčastnili exkurzie do Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach, kde prebieha do 3.júla zaujímava výstava tropických motýľov, ktoré voľne lietajú v skleníku a pasú sa na nektári kvetov a ovocí. Prezreli sme si aj expozície skleníkov - banánovníky, bambus, kaktusy, citrusy aj najvzácnejšiu rastlinu wolemiu vznešenú- ktorá rástla na Zemi v rovnakom období ako dinosaury.

• ŠKD – NA ZDRAVIE!

• 19. 6. 2022
        • Hrnčeky z tvorivej dielne s hlinou sa dostali do finálnej verzie. Naši malí keramikári v nich môžu podávať teplé i studené nápoje.