• Mladí zdravotníci súťaž

• 20. 6. 2023
        • 17.05.2023 sa konala súťaž Družstiev mladých zdravotníkov 1. a 2. st. ZŠ, kde mladí zdravotníci z našej školy  v kategórii 1. st. v zložení Tomáš Toporcer, Adam Bendík, Timotej Lieskovjanský, Oliver Karpinský, Michal Švirloh a Viktória Puškárová obsadili 4. miesto a mladí zdravotníci 2. st. v zložení Daniela Tkáčová, Tomáš Hvizdoš, Mária Hvizdošová, Bianka Lazniová, Adriana Marhefková obsadili 4. miesto. Gratulujeme.

• Dajme spolu gól

• 7. 6. 2023
        • V školskom roku 2022/2023 sa naša škola zapojila do projektu ,,Dajme spolu gól“, ktorý bol organizovaný Slovenským futbalovým zväzom. Tento projekt je zameraný na spopularizovanie futbalu u detí v základných školách. Prihlasení žiaci prvých ročníkov sa zúčastnili pohybovo-športových aktivít so zameraním na futbal. Tieto športové aktivity sme realizovali každý týždeň v našej telocvični, ale aj na vonkajšom ihrisku. Veríme, že si naši prváčikovia z tohto projektu niečo odniesli a zdokonalili sa vo futbalových zručnostiach. Malí futbalisti sa projektu veľmi potešili a stále nedočkavo čakali na ďalší tréning.

• Minulosť a súčasnosť

• 6. 6. 2023
        • 30.5.2023 sa žiaci 9.A, 9.B. zúčastnili  zaujímavej exkurzie z geológie.

V Podtatranskom múzeu  mesta Poprad, si žiaci prezreli antropologickú expozíciu, /jedinú špecializovanú na Slovensku/  oboznámili sa s unikátnym  objavom skamenenej mozgovne /endokranium/ predchodcu  človeka neandertálskeho typu, ktorý obýval naše územie asi pred 200 000 rokmi. Vzácny nález pochádza z travertínovej kopy v Gánovciach, kde je v súčasnosti zriadený Geopark. Žiaci neodolali fotografovaniu.

Na záver si žiaci  za obcou Gánovce v nefunkčnom lome pozreli ako v skutočnosti  vzniká vyzrážavaním  z roztokov  chemogenná hornina travertín. Cesta vlakom, ale i pešia túra bola pre žiakov zaujímavým zážitkom.

• Beh mestom

• 5. 6. 2023
        • Dňa 2.6.2023 sa opäť konal  tradičný Beh mestom. V tejto bežeckej súťaži nám reprezentovalo veľa  skvelých bežcov z našej školy, traja z nich siahli aj na medaile. Karin Kampczyková ( 1.A) získala 2. miesto, Adriána Hořáková ( 3.B) získala 2. miesto a Kristína Tkáčová ( 8.A) získala 1. miesto

• Shakespeare´s Memorial

• 5. 6. 2023
        • Dňa 29.5.2023 sa uskutočnil 9. ročník literárnej súťaže Shakespeare´s Memorial- prednes v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovala žiačka 2.C triedy Carmen Viliamsová , ktorá získala 3. miesto v kategórii mladších žiakov (1. a 2. ročník)

• 5. 6. 2023
        • Najväčšej medzinárodnej súťaže Matematický klokan sa zúčastnilo 41 žiakov z prvého stupňa. Žiak Rastislav Šebest z 2. C triedy sa stal najúspešnejším riešiteľom našej školy so 100% úspešnosťou. Blahoželáme!

• Detská výtvarná tvorba

• 28. 5. 2023
        • Takéto detské výtvarné talenty vyrastajú na našej škole. Malá ukážka maľby akrylom na plátno. Autormi sú aj malí, aj starší žiaci. Projekt maľby na plátno vznikal priebežne. Kresbu postavičiek a zvieratiek robili malí prváci. Starší žiaci 2.stupňa maľovali. Ornamenty sú výsledkom trpezlivej práce našich deviatakov v minulom školskom roku. Cieľom projektu bolo vyskúšať si maľbu na plátne a zistiť ako vzniká obraz. Všetky tieto obrazy na plátne sú vystavené v kabinete výtvarnej výchovy. Sú takým malým dedičstvom školy.

Maľba akrylom na plátno, žiacke práce.

• Návšteva DDI

• 23. 5. 2023
        • Žiaci 1.A,1.B,4.A,4.B v mesiaci máj navštívili detské dopravného ihrisko. Okrem získania dôležitých teoretických informácií z dopravnej výchovy si vyskúšali svoje zručnosti na bicykloch a kolobežkách.

• Prechádzky pamiatkami mesta SNV

• 23. 5. 2023
        • Vidieť a zažiť zanechá v nás väčšiu pamäťovú stopu ako stokrát počuť. Túto príležitosť mali aj traja piataci našej školy, ktorí sa zúčastnili projektového dňa zameraného na poznávanie kultúrnych pamiatok mesta Spišská Nová Ves. Putovanie sa začalo krátkou prednáškou, po ktorej nasledovala návšteva Múzea Spiša, Radnice, výstup na kostolnú vežu rímsko-katolíckeho kostola a vstup do evanjelického kostola. Samotný pohľad na detskú tvár prezrádzal záujem o pútavé rozprávanie.

• Príbeh lesa

• 16. 5. 2023
        • Žiaci 2.A,2.C a 3.A prežili "Príbeh lesa" prostredníctvom netradičného vyučovania v Stredisku environmentálnej výchovy Prvosienka.

• Na bicykli bezpečne

• 16. 5. 2023
        • Piataci z 5.A a 5.B -  O.Palkov, E.Kukurová, J.Papcun, L.Hanzely, K.Kleinová získali v okresnej dopravnej súťaži Na bicykli bezpečne 2. miesto. Srdečne gratulujeme!