• Príroda Spiša

• 18. 4. 2024
        • Zaujímavé informácie, ukážky živej aj neživej prírody, interaktívny program...... toto všetko zažili žiaci 2.B pri prehlaidke v Múzeu Spiša.

• Čítajme spolu

• 17. 4. 2024
        • "Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Nemilovať múdrosť ,však znamená stať sa hlupákom."

Ešte počas mesiaca marca- mesiaca knihy sa na 1. stupni našej školy uskutočnil ojedinelý projekt. Prváci, druháci, tretiaci a štvrtáci  si zavolali do svojich tried svoje mamky, ockov, súrodencov, sestrenice, bratrancov, kamošov, babky, tety......, aby im prečítali. Čítali sa knihy malé aj veľké, staré aj nové, .........počuli sme  príbehy smutné aj veselé, krátke aj nekonečné.............boli to chvíle vzácne! Ďakujeme všetkým, ktorí sa do akcie zapojili a tešíme sa na budúci rok!

• Festival pohybových skladieb

• 16. 4. 2024
        • Dňa 16.03.2024 sa v Trnave konal celoslovenský 28. ročník Festivalu pohybových skladieb, na ktorom sa zúčastnili aj naše žiačky z gymnastického krúžku. V konkurencii najpočetnejšej kategórii - mladšie žiačky získali zlaté medaily. Z ich úspechu sa tešíme. GRATULUJEME!!!

• Hodina s fyzioterapeut-kou Zuzkou

• 16. 4. 2024
        • Dňa 09.04.2024 žiaci 1.A triedy a gymnastický krúžok mali hodinu s profesionálnou fyzioterapeut-kou Zuzkou, ktorá sa zaoberá správnym držaním tela, odstávajúcimi lopatkami, prepadnutým hrudníkom, plochými nohami alebo vypučeným bruškom, dýchaním, chôdzou a správnou funkčnosťou celého pohybového aparátu, a to prostredníctvom hry - hravých cvikov. Zábavné pre žiakov bola najmä premena na rôzne zvieratká. Hodina s fyzioterapeut-kou Zuzkou je spoplatnená pre žiaka sumou 1 €. Uvedené platí pre žiakov 1. stupňa.

• Beseda s Dávidom Dziakom

• 15. 4. 2024
        • Dňa 12.4.2024 sa žiaci 2.A zúčastnili interaktívnej besedy so spisovateľom Dávidom

Dziakom. Konala sa v Spišskej knižnici. Autor knihy Poď do rozprávky s deťmi vytváral

vlastné príbehy, každý žiak sa stal hlavným hrdinom svojho príbehu a mohol ho dotvárať

podľa vlastnej fantázie. V podaní spisovateľa si deti vypočuli aj niekoľko jeho básní.

Ochotne odpovedal na všetky na zvedavé otázky.

• Vtáci- interaktívna prednáška

• 15. 4. 2024
        • Lastovička, bocian, škovránok ........ a mnoho iných vtákov odchádza na jeseň do "teplých" krajín...... o tom prečo tam letia, ako dlho a všetko zaujímavé o sťahovaní vtákov sa dozvedeli žiaci 2.B, ktorí v Spišskej knižnici absolvovali zaujímavé rozprávanie a následný workshop o sťahovaní vtákov.

• Deň čitateľskej gramotnosti - SPIŠSKÁ NOVÁ VES - 755. výročie, filmové predstavenie Múzeum Spiša
      • Deň čitateľskej gramotnosti - SPIŠSKÁ NOVÁ VES - 755. výročie, projektové spracovanie témy
      • Deň čitateľskej gramotnosti - SPIŠSKÁ NOVÁ VES - 755. výročie - edukácia v telocvični
        • Radi pomáhame

• 12. 4. 2024
        • Výťažok z jarných trhov darovala naša škola Neziskovej organizácií Alžbetka a Mestskému útulku SNV. Veríme, že náš skromný príspevok poteší a pomôže.

Nezabúdajme, že všetko, čo v živote urobíme, zanechá stopu.

• ŠKD - Jarné trhy

• 5. 4. 2024
        • Jarné trhy prebehli v skvelej nálade, veselo sa predávalo a kupovalo. Nakoniec sa v pokladnici nazbierala pekná suma, ktorú naša škola daruje Neziskovej organizácií Alžbetka a Mestskému útulku SNV. Ďakujeme všetkým za účasť a podporu.

• Malí spisovatelia

• 4. 4. 2024
        • Prvé spisovateľské dielka,pod názvom Dinosaurus a ozvena boli vyhodnotené p.B.Bartošovou,ktorá na poslednom stretnutí priblížila žiakom 4.B čarovný svet písania. Ďakujeme za jej obetavosť a podporu viesť našich žiakov k radosti z čítania.

• Školské kolo súťaže Slávik Slovenska

• 27. 3. 2024
        • Spievaj, že si spievaj spevavé stvorenie.......

....ako každý rok sa aj na našej škole uskutočnilo školské kolo v speve ľudových piesni.

Porota v zložení p. uč. Hrebenárová, p.uč.Sitková a p.uč. Slivová dospela k nasledujúcim výsledkom:

I.kategória- 1. -3. ročník

1.Júlia Majerová ( 3.B)

2.Karin Mrovčáková (3.A)

3. Johanka Majerová (2.B)

II.kategória - 4.- 6. ročník

1.Paula Pavlová (4.A)

2. Karolína Klášterková (5.A)

3. Sára Badzíková ( 4.A)

III.kategória - 7.-9. ročník

1. Zuzana Hricisková ( 7.A)

2. Laura Ogurčáková ( 7.B)