Dňa 19.6.2026 sa žiaci 8.A a 8.B našej školy zúčastnili školského výletu do obce Spišský Hrušov, kde navštívili lokalitu Miloj. Táto zaujímavá historická pamiatka je pozostatkom zaniknutej stredovekej osady, z ktorej sa dodnes zachovala zrúcanina kostolnej veže sv. Stanislava. Miloj patril medzi významné sídla regiónu a zanikol na prelome 15. a 16. storočia.
Počas výletu sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí o histórii Spiša, o živote ľudí v stredoveku a o osude zaniknutej obce. Cestou k zrúcanine sme obdivovali krásnu prírodu a spoznali kultúrne dedičstvo nášho regiónu. Samotná veža kostola, ktorá sa týči uprostred polí, na nás zapôsobila svojou atmosférou a jedinečnosťou.
Výlet bol nielen poučný, ale aj zábavný. Žiaci si odniesli nové vedomosti, upevnili priateľské vzťahy a strávili príjemný deň na čerstvom vzduchu.