• Návšteva múzea, TRADIČNÉ VIANOCE

• 31.12.2019 21:47
        • Predvianočné chvíle sme si s deťmi zo 7. odd. školského klubu spríjemnili návštevou múzea. Ďakujeme pani Mgr. Danke Rosovej, ktorá nám veľmi pekne priblížila vianočné zvyky a tradície našich predkov, tradičné jedlá, vznik adventného kalendára, vianočných ozdôb, salóniek, pohľadníc, čary na Luciu, Ondreja ...

• Vianočná besiedka

• 21.12.2019 19:38
        • Žiaci z 2. a 6. oddelenia si spríjemnili predvianočný deň Vianočnou besiedkou. Deti si pripravili vianočné pesničky a básničky, ale aj hranie na hudobnom nástroje. Na konci sme sa pohostili medovníčkami a rozdali si Vianočné pozdravy. Ďakujeme za pekné a veselé spestrenia dňa.

• Vianočná sviečka

• 14.12.2019 16:44
        • Deti 1. oddelenia ŠKD si 10. decembra vyrobili originálne svietidlá s vianočnou tematikou. V diskusii sa dozvedeli aj niečo o histórii výroby sviečok, ich využití v minulosti a prínose pre navodenie pokojnej atmosféry vo sviatočných chvíľach.

• Zdobenie medovníkov

• 14.12.2019 16:54
        • Dňa 12. decembra si žiaci z 2. oddelenia a 6. oddelenia spríjemnili popoludňajší deň, zdobením medovníkov a tak vznikli krásne maškrty. Každý si odniesol zopár domov. Zdobenie medovníkov sme si spestrili vianočnými koledami a pesničkami.

• Od babičky na boľačky

• 16.11.2019 13:28
        • Naše deti zo 6. oddelenia ŠKD navštívili výstavu v múzeu Spiša ,, Od babičky na boľačky ."

Výstava bola zameraná na spoznávanie liečivých byliniek , ich použitie kedysi a dnes.

Súčasne si deti mohli pozrieť aj expozíciu ,,Mláďatá ."