• Vystúpenie 2016 Úcta k staršim

• 05.12.2016 20:27
        • Dňa 28.11.2016 k mesiacu úcty k starším sa konal kultúrny program. Žiaci 1. stupňa a dievčatá z 5.A triedy vyjadrili svoju úctu starým rodičom, mamičkám a oteckom pestrým kultúrnym programom, ktorým potešili všetkých prítomných - básňami, scénkou, hrou na rôzne hudobné nástroje, tancom, pódiovou skladbou pod vedením p.uč. Puhallovej, Múdrej a p.vych. Wágnerovej. Na záver obdarovali žiaci svojích milých kvetmi, ktoré vyrobili v školskom klube.

• Beseda so zdravotníkmi

• 25.11.2016 21:22
        • Deti z 3. a 4. oddelenia ŠKD sa stretli s členmi zdravotníkeho krúžku, ktorý vedie p. učiteľka PaedDr. A. Puhallová. Oboznámili nás s projektom HUMANITKO a nazáver názorne vysvetlili, ako je naše telo zásobované kyslíkom.

• Návšteva výstavy v Múzeu Spiša

• 21.11.2016 20:43
        • V piatok, 18. novembra, sa deti z 2. a 3. oddelenia ŠKD preniesli do čias Levočskej bielej panej. Pútavé rozprávanie lektorky múzea bolo prispôsobené vekovej kategórii detí. Využili sme aj možnosť zapojiť sa do aktivít, ktorými bola výstava  LEVOČSKÁ BIELA PANI spestrená.

• Medzinárodný deň jabĺk v ŠKD

• 22.10.2016 19:48
        • Medzinárodný deň jabĺk sme si v ŠKD pripomenuli zábavným jabĺčkovým popoludním. Vychovávateľky, M. Melicharová a M. Dronzeková, pripravili súťaže s tematikou tohoto obľúbeného ovocia a na záver ochutnávku jabĺčok. Deti získali nové informácie a príjemne sa zabavili. Atmosféru akcie približuje fotogaléria.

• Biela pastelka v ŠKD

• 25.09.2016 20:25
        • V piatok 23.9. sa konala verejná zbierka na podporu nevidiacich a slabozrakých. Pri tejto príležitosti sme v 2. oddelení ŠKD  pripravili besedu. Deti sa mohli viac dozvedieť o tom, kto sú zrakovo hendikepovaní ľudia, pre ktorých sa zbierka organizovala, s akými problémami sa stretávajú a ako môžu týmto ľuďom pomôcť v bežných situáciách. Súčasťou besedy boli aj jednoduché aktivity: stavanie pyramídy z kociek so zaviazanými očami, identifikácia predmetov hmatom a pod. Cieľom aktivít bolo zvýšiť empatiu detí a lepšie pochopiť problémy, s ktorými sa slabozrakí a nevidiaci denne stretávajú.