• Jeseň v ŠKD - výstava

• 15.10.2015 12:23
        • Deti z ŠKD aj tento rok prezentovali tému jesene prírodninami a svojimi výrobkami. Výstavu si môžete pozrieť v kútiku pri kabinete ŠKD.

• Ľudové kroje – výstava

• 06.10.2015 21:48
        • Dňa 1. 10. 2015 sa deti zo školského klubu zúčastnili výstavy v STM, kde si mohli pozrieť  historické obrazy a bábiky oblečené v ľudových krojoch. Po výstave nasledovala tvorivá dielňa. Deti tu mohli navrhnúť vlastný ľudový kroj. Detské výtvory sme odovzdali do súťaže.

• Exkurzia v Ekocentre SOSNA

• 03.10.2015 17:02
        • Hobití dom, zelená strecha, prírodná záhrada...

Dňa 30. septembra sa skupinka žiakov z 5.C triedy zúčastnila exkurzie v Ekologickom vzdelávacom centre Sosna v Družstevnej pri Hornáde. Okrem rozprávkového domčeka z hliny nás v tomto centre zaujali ukážky funkčného využitia obnoviteľných zdrojov energie (solárna sušička na ovocie a zeleninu, prírodná chladnička, sprcha so solárnym ohrevom) i unikátne ekologické stavebné postupy a materiály. Dozvedeli sme sa tu niečo nové nielen o prírode, ekológii a životnom prostredí, ale aj o energii, fyzike, chémii, estetike. Exkurzia  sa nám veľmi páčila.

• Športové popoludnie v ŠKD

• 02.06.2015 19:35
        • V pondelok, 1. júna, sme pri príležitosti MDD zorganizovali na školskom dvore veselé športové popoludnie. Deti si zasúťažili aj s netradičným športovým náradím – balansovací slimák, odrážacia plachta, skákacie vrecia, chodúle. Za svoje výkony boli okrem pochvaly odmenené aj drobnými sladkosťami.

• Pyšná princezná

• 04.06.2015 17:50
        • Posledné májové  popoludnie v ŠKD sme si spríjemnili divadielkom.  Príbeh o pyšnej princeznej nám zahrali herci z Divadla Portál v Prešove. Rozprávka sa nám veľmi páčila.