• Obvodné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

• 23. 2. 2023
        • Dňa 22. februára sa konalo obvodné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu úspešne reprezentovali tieto žiačky:

1. kategória: Sonia Vivien Bigošová - 2. miesto

2. kategória: Bianka Lazniová - 1. miesto

2. kategória: Noemi Samoľová - 3. miestov

3. kategória: Vanesa Vrončová - 1. miesto

3. kategória: Stela Kleinová - 2. miesto

Srdečne blahoželáme!

• Kamufláž, hádaj, kto som?

• 20. 2. 2023
        • Žiaci 2.C triedy v rámci krúžku Vševedko navštívili Múzeum Spiša v SNV. Výstava bola pre žiakov veľmi zaujímavá. Objavili dômyselné spôsoby a príčiny maskovania zvierat v prírode.

• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín- 1. stupeň

• 20. 2. 2023
        • Dňa 13. februára sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže žiakov 1. - 4. ročníka v prednese poézie a prózy. Všetkým súťažiacim ďakujeme za pekný umelecký zážitok. Vypočuli sme si pekné básničky aj zaujímavé, veselé či dojímavé príbehy. Umiestnenie žiakov:

POÉZIA 1. miesto: Sonia Vivien Bigošová, 4.B  2. miesto: Ellie Vitková, 4.B  3. miesto: Karolína Halková, 2.C PRÓZA 1. miesto: Júlia Majerová, 2.B 2. miesto: Timotej Leskovjanský, 4.A 3. miesto: Amy Vitková, 2.A.

Do obvodného kola postupujú Julka Majerová a Sonička Bigošová. Nech sa im darí!

• Preteky v zjazdovom lyžovaní

• 13. 2. 2023
        • Dňa 9.2. 2023 sa v lyžiarskom stredisku Mlynky- Biele Vody uskutočnili preteky v zjazdovom lyžovaní  detí MŠ a žiakov ZŠ na ktorom nás úspešne reprezentovali aj žiaci našej školy.

Všetci 5 žiaci ZŠ Levočská stáli "na bedni". :)

Branko Pohanka 1.miesto, Tomáš Stašík 2. miesto, Kristína Tkáčová 2.miesto, Johanes Plencner 2.miesto, Veronika Tkáčová 1.miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme ešte mnoho úspechov!

• Deň čitateľskej gramotnosti

• 6. 2. 2023
        • 30. výročie vzniku SR bolo tento rok témou dňa čitateľskej gramotnosti s názvom "SLOVENSKO MOJE". Veľkí aj malí čitatelia našej školy dňa 31.1.2023 ukázali svoje čitateľské zručnosti počas aktivít zameraných na ich rozvoj a v zábavnom programe si mohli zasúťažiť. Celý tento deň bol pre všetkých zúčastnených zábavný, tvorivý a edukačný.

• GUS - interaktívna výstava a kyanotypia

• 1. 2. 2023
        • Dňa 30.1. žiaci 2.B triedy zažili zaujímavé dopoludnie v Galérii umelcov Spiša. Prezreli si tu edukačno-prezentačnú výstavu Od mimézis k hyperrealite a vyskúšali kyanotypiu - tvorbu fotografie bez použitia fotoaparátu pomocou solárneho fotopapiera, prírodnín a iných materiálov.