• Návšteva Múzea Spiša

• 22. 6. 2022
        • Žiaci 2.A triedy navštívili Múzeum Spiša. Prezreli si   ATELIÉRY (fotografický, umelecký, knižný, etnografický a  prírodovedný). Pracovníci múzea si pre deti pripravili zaujímavé tvorivé dielne.

• Pestovanie rastlín na pozemku

• 21. 6. 2022
        • Súčasťou predmetu technika na 2. stupni je aj poľnohospodárska výroba. Naši žiaci veľmi radi pracujú vonku na vzduchu a slniečku. Na vyvýšených záhonoch vypestovali  reďkev, šalát, mrkvu, cibuľu, skoré kaleráby, ale aj priesady plodovej zeleniny. Vidieť plody svojej práce každého poteší.

• Návšteva ZOO

• 20. 6. 2022
        • Dňa 15.06.2022 boli žiaci 2.B, 3.A a 3.B v ZOO. Návšteva v ZOO bola spojená aj so zdravotníckou prípravou, a to ako predchádzať a ako poskytnúť prvú pomoc pri úpale, pri uštipnutím hmyzom a  uhryznutím zvieraťom.

• Gymfit

• 20. 6. 2022
        • Dňa 21.6. 2022- utorok má 1. stupeň športové podujatie GYMFIT počas 1. - 4. hodiny. Cvičiť sa bude v telocvični a na prednom školskom dvore.

• EXKURZIA MOTÝLE EXOTICKÝCH TRÓPOV - 5.A

•

Vo štvrtok 16.6.2022 sa žiaci 5.A triedy zúčastnili s učiteľmi Mgr. Lýdiou Krešovou a Mgr. Ivan Kováčikom zaujímavej exkurzie do skleníkov Botanickej záhrady UPJŠ Košice na výstave tropických motýľov z Afriky, Ázie a Ameriky. Motýle voľne lietali v skleníku, mohli sme ich pozorovať pri ich každodennej činnosti a dotknúť sa ich. Okrem motýľov sme videli množstvo živých rastlín a v exteriéri sekvojovec mamutí - najvyšší ihličnatý strom na svete, pod ktorým sa deti vyfotili. ​

• EXKURZIA MOTÝLE EXOTICKÝCH TRÓPOV - 6.C

• 19. 6. 2022
        • V sobotu 18.6.2022 sa žiaci triedy 6.C zúčastnili exkurzie do Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach, kde prebieha do 3.júla zaujímava výstava tropických motýľov, ktoré voľne lietajú v skleníku a pasú sa na nektári kvetov a ovocí. Prezreli sme si aj expozície skleníkov - banánovníky, bambus, kaktusy, citrusy aj najvzácnejšiu rastlinu wolemiu vznešenú- ktorá rástla na Zemi v rovnakom období ako dinosaury.

• ŠKD – NA ZDRAVIE!

• 19. 6. 2022
        • Hrnčeky z tvorivej dielne s hlinou sa dostali do finálnej verzie. Naši malí keramikári v nich môžu podávať teplé i studené nápoje.

• ŠKD – Ekohry v prírode

• 14. 6. 2022
        • V utorok, 14. júna, si deti z ŠKD spríjemnili popoludnie ekohrami. V príjemnom prostredí sa zabavili, plnili jednotlivé úlohy a pomohli vyčistiť  priestor určený na odpočinok od najrozličnejších odpadkov. Veselí, s dobrým pocitom, že urobili niečo užitočné, sa vrátili do školy.

• Spišské športové hry detí a mládeže

• Atletika- Marián Mrovčák- 2. miesto v behu základných škôl na 1000 metrov

Stolný tenis- Lukáš Šveda- 2. miesto v stolnom tenise žiakov základných škôl.

Vybíjaná žiačok- tím v zložení: Kristína Ali, Lilien Drlíková, Emma Kukurová, Nela Liptáková, Timea Režnická, Kamila Beláková, Tamara Drusová, Stela Kleinová, Sofia Lesňáková, Eliška Pacanovská- 2. miesto vo vybíjanej žiačok 5. a 6. ročníkov základných škôl.

• Maksík- matematika hrou

•

11 žiakov 2. a 3. ročníka riešilo v 5.kolách  počas celého školského roka  zaujímavé úlohy v celoslovenskej matematickej súťaži Maksík.  Deti museli  logicky myslieť a čítať s porozumením. Vyriešili mnohé matematické „záhady“.

Všetci riešitelia boli odmenení diplomom a ceruzkou s logom súťaže. Úspešní riešitelia boli navyše ocenení tričkom s logom súťaže. Sú to:  M. Jančura a A. Slebodník z 2.A, V. Bečarik z 3.A, L. Borecký a T. Hamráček z 3.B.

Blahoželáme!

• ŠKD - Divadelné predstavenie

• 12. 6. 2022

• Divadlo spod Spišského hradu odohralo pre deti z ŠKD dňa 10. júna v telocvični našej školy rozprávku Jáchymko. Ďakujeme za pekný umelecký zážitok!

• ŠKD - záverečné vystúpenie gymnastiek

• 12. 6. 2022
        • V rámci telovýchovno- športových aktivít sa deti z ŠKD zúčastnili 7. 6.2022 záverečného vystúpenia gymnastiek.

Okrem krásneho zážitku si  vyskúšali svoje schopnosti na kladine a pri skokoch z odrazového mostíka.

• ŠKD - Literárny piknik

• 9. 6. 2022
        • Vo štvrtok, 9. júna, sme na školskom dvore zorganizovali literárny piknik. Deti z ŠKD si mohli priniesť na čítanie  svoje obľúbené knihy, aj predviesť svoje čitateľské schopnosti ostatným deťom. Aby bol piknik dokonalý, nechýbalo drobné pohostenie.

• Slávik Slovenska 2022-okresné kolo

• 6. 6. 2022
        • V máji sa konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2022. Naša žiačka Zuzka Hriciskovâ z 5.A triedy sa umiestnila na krásnom 3.mieste. Srdečne jej blahoželáme.

• Exkurzia Kremnica

• 6. 6. 2022
        • V utorok 31.5. sme vyrazili do Kremnice rozšíriť si obzory v oblasti finančníctva. Exkurziu sme začali na hrade. Vystúpili sme na kostolnú vežu po 127 točitých kamenných schodoch. Dozvedeli sme sa ako sa v stredoveku trestala krádež, bosoráctvo, či ohováranie. Ďalšou zastávkou bola mincovňa. Videli sme ako sa razia a balia mince. Odprevadili sme peniaze do Guatemaly. Očami 😉.

• ŠKD - Glazovanie hrnčekov

• 3. 6. 2022
        • Dňa 3.6. sa vďaka firme Annogallery a ich projektu The Way with Clay uskutočnila ďalšia tvorivá dielňa, počas ktorej si deti z ŠKD krásne vymaľovali vlastnoručne vyrobené hrnčeky z hliny.

• BOTANIKIÁDA 2022

• 2. 6. 2022
        • Dňa 1.6.2022 sa dvaja žiaci našej školy Laura Ogurčáková a Leonard Leskovjanský zúčastnili regionálneho kola biologickej súťaže Botanikiáda.

BOTANIKIÁDA je určená žiakom 5. ročníka ZŠ.  Pozostáva z online školského kola a regionálneho kola, ktoré sa uskutoční priamo v botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Súťaž prebehla v družstvách, deti sa zapojili do rôznych zaujímavých aktivít a reprezentovali príkladne svoju školu. Jednou z úloh bolo zasadenie vlastného kvetu, ktorý si zobrali domov. Ďakujeme obom súťažiacim.