• Preteky v zjazdovom lyžovaní

• 13. 2. 2023
        • Dňa 9.2. 2023 sa v lyžiarskom stredisku Mlynky- Biele Vody uskutočnili preteky v zjazdovom lyžovaní  detí MŠ a žiakov ZŠ na ktorom nás úspešne reprezentovali aj žiaci našej školy.

Všetci 5 žiaci ZŠ Levočská stáli "na bedni". :)

Branko Pohanka 1.miesto, Tomáš Stašík 2. miesto, Kristína Tkáčová 2.miesto, Johanes Plencner 2.miesto, Veronika Tkáčová 1.miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme ešte mnoho úspechov!

• Deň čitateľskej gramotnosti

• 6. 2. 2023
        • 30. výročie vzniku SR bolo tento rok témou dňa čitateľskej gramotnosti s názvom "SLOVENSKO MOJE". Veľkí aj malí čitatelia našej školy dňa 31.1.2023 ukázali svoje čitateľské zručnosti počas aktivít zameraných na ich rozvoj a v zábavnom programe si mohli zasúťažiť. Celý tento deň bol pre všetkých zúčastnených zábavný, tvorivý a edukačný.

• GUS - interaktívna výstava a kyanotypia

• 1. 2. 2023
        • Dňa 30.1. žiaci 2.B triedy zažili zaujímavé dopoludnie v Galérii umelcov Spiša. Prezreli si tu edukačno-prezentačnú výstavu Od mimézis k hyperrealite a vyskúšali kyanotypiu - tvorbu fotografie bez použitia fotoaparátu pomocou solárneho fotopapiera, prírodnín a iných materiálov.

• ŠKD - Stretnutie s hráčmi hokejového klubu Spišská Nová Ves

• 24. 1. 2023
        • Traja úspešní hráči hokejového klubu SNV dnes popoludní navštívili deti zo školského klubu. Kapitán tímu Braňo Rapáč nám predstavil svojich spoluhráčov a to  Martina Réwaya a Dalibora Bortňáka.

Deti mali veĺa otázok na našich hokejistov. Jednou z nich bola aj táto: ,, Aké jedlá máte najradšej?"

Odpoveď znela burrito.

Na záver stretnutia sa deti potešili autogramiáde a možnosti vyfotiť sa takými hviezdami ĺadového hokeja v Spišskej Novej Vsi.

Ďakujeme za krásne zážitky a ktovie,  či sa medzi našimi žiakmi nezapálila malá iskierka túžby stať sa práve hokejistom.

• Zimné radovánky

• 24. 1. 2023
        • Perinbaba je túto zimu skúpa na sneh a preto, keď nás v posledných dňoch potešila svojou  "nádielkou"  veľmi sme sa potešili. A tak cez hodiny telesnej výchovy a počas krúžkov Vševedko a Pohybové hry si naši žiaci z 1.A, 1.B, 2.C a 3.B užili skvelú sánkovačku.

• Prvouka 2.B

• 24. 1. 2023
        • Čo je úlohou hasičov, polície, záchrannej zdravotnej služby, komu pomáhajú, s kým spolupracujú, ako ich privolať? Na tieto i mnohé ďalšie otázky už vedia odpovedať naši druháci, ktorí vytvorili aj takéto pekné projekty.

• Korčuliari z 2.B

• 24. 1. 2023
        • V mesiaci január sa korčuliarskeho výcviku zúčastnili žiaci 2.B triedy. Ako sa našim šikovným korčuliarom darilo si môžte pozrieť v reportáži, ktorej autorom je ocko nášho spolužiaka Filipka, pán Marek Baláž. Reportáž odvysielala RTVS v dennom magazíne Regina o živote v regiónoch. Link: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14356/380646#2211

• ŠKD - Vianočné trhy v oddeleniach

• 10. 1. 2023
        • V predvianočnom období deti v ŠKD pod vedením svojich vychovávateliek usilovne pracovali, aby pripravili bohatú ponuku výrobkov na tradičné vianočné trhy.

Ďakujeme rodičom, žiakom, pedagogickým pracovníkom a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do prípravy a podieľali sa na ich úspešnom priebehu. Finančné prostriedky získané z predaja boli použité na charitatívny účel.

• Jašo na jarmoku

• 22. 12. 2022
        • Dňa 30. 11. 2022 sa žiaci 4.A a 4.B triedy zúčastnili prezentácie remesiel regionálnymi autormi a kníh spojených s touto tematikou JAŠO NA JARMOKU v Spišskom kultúrnom centre a knižnici.

• ŠKD - zdobenie medovníkov

• 19. 12. 2022
        • K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí pečenie a zdobenie medovníkov. Aj naši prváci a druháci si popoludňajší deň v ŠKD spríjemnili výzdobou týchto sladkých dobrôt.

• ŠKD - Vianočné trhy

• 16. 12. 2022
        • Dňa 19.12.2022 (pondelok) sa v každom oddelení ŠKD uskutoční predaj vianočných výrobkov za symbolické ceny. Výťažok z predaja bude použitý na charitatívne účely.

• Guľovačka

• 15. 12. 2022
        • Spišské kultúrne centrum a knižnica pripravilo pred Vianocami kreatívne workshopy na viaceré témy. Aj žiaci z 1. stupňa našej školy- z tried 2.B, 2.C, 3.B, 4.A a 4. B sa ich zúčastnili a vytvorili si zábavné ozdoby, retro ornamenty, či vianočné postavičky.

• ZOO krúžok

• 15. 12. 2022
        • V tomto školskom roku niektorí žiaci z 1.A a 1.B navštevujú ZOO krúžok. V spolupráci s pracovníkmi zoologickej záhrady spoznávajú prostredníctvom rôznych aktivít tajomný svet zvierat.