• Medzinárodný deň školských knižníc

• 2. 11. 2022
        • Štvrtý októbrový pondelok je venovaný Medzinárodnému dňu školských knižníc. Aj my sme si ho pripomenuli rôznymi aktivitami na hodinách slovenského jazyka a literatúry. Porozprávali sme sa o našich obľúbených knihách, zahrali sme sa na spisovateľov a ilustrátorov; a zistili sme, akým zložitým procesom vzniku musí kniha prejsť, aby sme ju napokon mohli držať v rukách. Oddýchli sme si v školskej čitárni a navštívili sme aj školskú knižnicu, kde si knihy môžeme kedykoľvek vypožičať. Teší nás, že aj vďaka tejto aktivite sme našli nových čitateľov, ktorí strávili prestávky čítaním.

• Svetový deň jabĺk v 4.A

• 2. 11. 2022
        • Svetový deň jabĺk - výnimočné ovocie, pretože poskytne vlákninu, ktorá podporuje trávenie, správnu činnosť  čriev a napomáha vylučovať jedy - toxíny z tela. Jablká sú bohaté aj na mnohé vitamíny a minerálne látky, ktoré prispievajú k zdraviu organizmu. Jablká zasýtia na dlhšiu dobu a taktiež sú sladké, výborné na desiatu alebo olovrant.

• Svetový deň knižníc

• 2. 11. 2022
        • 26.10.2022 z príležitosti Svetového dňa knižníc sa 4.A trieda zúčastnila na hodine čítania z výberu z tvorby slovenských autorov. Spisovateľka Marta Hlušíková, ktorá píše literatúru pre deti a mládež, sa prezentovala svojou najnovšou knihou "Modré srdce s kečupovým fľakom", kde hlavná hrdinka deväťročná Laura prežíva priateľstvá, nepriateľstvá, prvú lásku. Má najväčšiu nohu v triede, ...... napriek tomu všetkému je Laura dievča ako každé iné – raz sa trápi a raz smeje.

• ŠKD - Mesiac úcty k starším

• 25. 10. 2022
        • Ani tento rok nezabudli deti z ŠKD na svojich starých rodičov a všetkých, ktorí oslavujú svoj sviatok v októbri. Vyrobili im pozdravy a v nich vyjadrili svoju lásku a vďačnosť.

• Beh Slovenským rajom Memoriál Štefana Tkáča

• 25. 10. 2022
        • Dňa 22.10.2022 (sobota) sa konal beh Slovenským rajom. Súťažiaci pretekali za rôzne športové kluby, napr. lyžiarsky, atletický a pod.. Za vynikajúci výkon všetkým gratulujeme! Aj žiaci 4.A z našej školy sa pripojili k pretekárom a zmerali si svoje sily s tými najlepšími, a takto sme všetci prežili príjemný športový deň.

• Kamufláž v prírode

• 25. 10. 2022
        • 4.A navštívila Spišské múzeum, kde sa žiaci dozvedeli o  tom, ako sa zvieratá dokážu maskovať a splynúť s okolitou prírodou. Vďaka kamufláži sa stanú neviditeľnými, čo im  v mnohých prípadoch  zachráni život.

• ŠKD - Medzinárodný deň jablka

• 19. 10. 2022
        •  Jablká patria medzi najzdravšie druhy ovocia a v našej výžive majú nezastupiteľné miesto. V 4. a 5. odd. ŠKD sme si spoločne zopakovali vedomosti o tomto ovocí, rozprávali sa o zaujímavostiach a príbehoch spojených s jabĺčkami. Na záver každý žiak vyplnil pracovný list s tematikou JABLKO. Za usilovnosť a aktivitu si deti odniesli neobyčajné jabĺčka.

• STARÝ MOBIL SEM

• 10. 10. 2022
        • Na našej škole prebieha ďalší ročník celoslovenskej súťaže v  zbere starých mobilných telefónov. Zber potrvá do 2.11.2022. Školáci môžu v súťaži hrať o 255 cien! Hlavným partnerom je Orange, ktorý najlepším zberačom na Slovensku venuje tablety.

Chcete sa zapojiť?

Starý mobil vložte do obálky, na ktorej je  napísané meno, trieda a vhoďte ho do zberného boxu, ktorý je umiestnený v 1.A triede na 2.poschodí vpravo.

• ŠKD – Biela pastelka 2022

• 7. 10. 2022
        • Deň bielej pastelky sme si v 4. oddelení ŠKD pripomenuli aktivitami zameranými na lepšie pochopenie problémov, s ktorými sa denne stretávajú ľudia so zrakovým hendikepom.

• ŠKD - ZBER GAŠTANOV

• 7. 10. 2022
        • ZBER GAŠTANOV

Prosíme žiakov našej školy, aby sa v mesiaci október zapojili do zberu gaštanov. Gaštany budú použité na výrobu liečiv.

Nazbierané gaštany prosíme odniesť k dreveným domčekom na školskom ihrisku.

Výsledek obrázku pro gaštanyVýsledek obrázku pro gaštany

Za Vašu pomoc ďakujeme.

• Európsky deň jazykov 2022

• 6. 10. 2022
        • Aj my sme si minulý týždeň na hodinách cudzích jazykov pripomenuli Európsky deň jazykov. Rozprávali sme sa o tom, aké dôležité je v dnešnej dobe ovládať nielen jeden, ale viacero cudzích jazykov. Pri porovnávaní prekladu nemeckého textu vytvoreného cez google translator s prekladom, ktorý vytvára človek, sme odhalili nedostatky automatického prekladača. Vyskúšali sme sa naučiť a rozlíšiť základné frázy v rôznych európskych jazykoch a našou úlohou bolo aj predstaviť sa v niektorom z týchto jazykov.

• Planetárium Prešov

• 25. 9. 2022
        • 22.09.2022 žiaci 4.A a 4.B absolvovali exkurziu do planetária, kde obohatili svoje vedomosti o nové poznatky o vesmíre, Slnečnej sústave a o Zemi. Najkrajší zážitok bol, aspoň na chvíľu, byť stredom vesmíru a nájsť krásu vo hviezdnatej oblohe.

• Festival prvej pomoci

• 25. 9. 2022
        • Slovenský Červený kríž územný spolok Spišská Nová Ves a Mládež SČKV v rámci Svetového dňa prvej pomoci 2022 Vás pozývame na Festival prvej pomoci 2022, ktorý sa uskutoční 30. septembra 2022 od 9.00 do 16.00 hod. v priestore pri obchodnom

reťazci Tesco v Spišskej Novej Vsi.