• Vianočný workshop

• 9. 12. 2022
        • Dňa 9. decembra sa žiaci 2.B triedy zúčastnili vianočného kreatívneho workshopu v Spiškom kultúrnom centre, kde si vyrábali pekné vianočné ozdoby.

• Mikuláš v škole

• 7. 12. 2022
        • Mikuláš, Mikuláš, čas je rýchly, prišiel zas! Aj tento rok žiaci prvého stupňa našej školy oslávili príchod Mikuláša. Celé dopoludnie venovali tvorivým aktivitám a hrám. Potom si spoločne užili skvelé divadelné predstavenie Perníková chalúpka v Spišskom divadle.

• Mikuláš na ceste

• 7. 12. 2022
        • Na dopravno-preventívnej akcii OR PZ SNV sa zúčastnili žiaci z 2.C triedy. Spolu s políciou zastavovali vodičov na ceste. Mikuláša rozdávali vodičom za jazdu bez porušenia pravidiel a medzi vodičmi boli aj tí, ktorí dostali čerta za porušenie pravidiel cestnej premávky. Žiaci za spoluprácu s políciou dostali vecnú odmenu.

• HIP-HOP-telesná výchova na školách

• 5. 12. 2022
        • V mesiaci november sa žiaci 2.A, 2.B, 2.C, 3.B, 4.A a 4.B triedy zúčastnili projektu pod názvom Modul Street Dance Academy. Hodiny viedla lektorka tanca K. Halasová. Pod jej vedením žiaci spoznali a naučili sa tieto tanečné kroky : TWO STEPS, BART SIMPSON, JANET JACKSON, SMURF, BOX STEP. V celoslovenskom kole nás bude reprezentovať žiačka zo 4. B triedy NINA BALÁŽIKOVÁ

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• 28. 11. 2022
        • Minulý týždeň si v školskom kole olympiády v anglickom jazyku porovnali svoje vedomosti žiaci druhého stupňa. Ďakujeme všetkým deťom, ktoré sa olympiády zúčastnili a blahoželáme výhercom v jednotlivých kategóriách. V kategórii 1A (5.,6.,7. ročník) sa na prvých miestach umiestnili:

1. Daniela Tkáčová (7.C)

2. Tamara Drusová (7.C)

3. Karin Miroslava Timko (7.B)

V kategórii 1B (8. a 9. ročník) mali najlepšie výsledky:

1. Andrej Mucha (9.A)

2. Michaela Gerdová (8.B)

3.Vanesa Vrončová (9.B)

Gratulujeme.  Daniele a Andrejovi držíme palce na okresnom kole, ktoré sa uskutoční v januári.

• ŠKD - beseda s policajtom

• 26. 11. 2022
        • 24. novembra sa v školskom klube detí uskutočnila beseda s príslušníkom polície. Našu školu navštívila npor. E. Majochová. Témou besedy bola ŠIKANA.

• Ocenenie úspešných žiakov

• 21. 11. 2022
        • Dňa 18.11. 2022 sa pri príležitosti Dňa študenstva uskutočnilo slávnostné ocenenie úspešných žiakov základných škôl primátorom mesta. Medzi ocenenými žiakmi našej školy bola aj žiačka 3.B Adriana Hořáková. Za jej reprezentáciu našej školy jej ďakujeme!

• Plastelínové písmenká

• 14. 11. 2022
        • Prvé písmenká vedia všetkých prvákov poriadne potrápiť. A preto sme v 1.B spojili učenie písmeniek aj s obľúbenou činnosťou modelovaním. Zažili sme kopu zábavy a poučenia.

• Divadielko Danka a Janka

• 14. 11. 2022
        • Prváci a druháci sa zúčastnili divadelného predstavenia  Danka a Janka v Kine Mier. Interaktívne predstavenie bolo plné poučenia, piesní a zábavy.

• Korčuliarsky kurz 2.C

• 14. 11. 2022
        • Žiaci 2. C triedy absolvovali korčuliarsky kurz na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Kurz pomohol žiakom oboznámiť sa s prvými krokmi na ľade a tí, ktorí sa s korčuľami už skamarátili si svoje zručnosti zdokonalili. Na záver druháci získali účastnícky diplom a dostali sladkú odmenu.

• Pasovanie prvákov

• 10. 11. 2022
        • Naši najmladší žiaci z 1.A a 1.B  boli slávnostne pasovaní za prvákov. V telocvični školy ukázali svoju šikovnosť, múdrosť,odvahu a tanečné schopnosti Dobrej a Zlej víle. Na záver prváci slávnostne zložili prvácky sľub a boli oficiálne pasovaní za žiakov našej školy.

• Príde?Nepríde?

• 10. 11. 2022
        • Očakávanie príchodu Martina na bielom koni a učivo z prvouky sme si so žiakmi 2.B triedy prepojili s vyučovacou hodinou výtvarnej výchovy. Vo svojej tvorbe sa žiaci sústredili na tému Symetria a asymetria.

• Boli ste už v BANKE  LÁSKY?

• 7. 11. 2022
        • Naši deviataci cestovali nielen do Banskej Štiavnice, ale aj v čase.  V zážitkovom dome, v dome, kde Marína prežila svoj dievčenský  život – v Banke lásky -  zažili veľa zaujímavého.  Vďaka hovoriacim obrazom si vypočuli rozhovor Maríny so Sládkovičom, ba aj prísnu reč Maríninej matky, ktorej sa rozvíjajúci vzťah jej dcéry vôbec nepozdával. Bonusom bola krátka prehliadka námestia aj časti Banskej Štiavnice či Kalvárie a chutný obed.