• ŠKD - Návšteva Detského dopravného ihriska

• 3. 10. 2017
        • Prváci a druháci z druhého oddelenia ŠKD si jesenné popoludnie spríjemnili návštevou dopravného ihriska. Deti si v rámci dopravného ihriska pripomenuli, že dodržiavanie pravidiel cestnej premávky je veľmi dôležité a potrebné pre nás všetkých.

• BeActive

• 26. 9. 2017

BeACTIVE

EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU

Od 1.9. – 15.10.2017

naša škola dňa 27. a 28.9.2017

bude  v  p o h y b e

27.9.2017 športuje ŠKD a 2.stupeň

28.9.2017 športuje 1.stupeň

Nezabudnite na športové oblečenie, výdatný zdroj energie – desiatu a pitný režim.

• Beh ulicami Smižian

• 22. 9. 2017
        • Dňa 20.9.2017 sa Simon Kampczyk, žiak 4.A triedy zúčastnil  12 ročníka Behu ulicami obce Smižany. V kategórii najmladších žiakov získal 3. miesto, Blahoželáme!

• Recyklohry

• 21. 9. 2017
        • Naša škola pokračuje v  školskom recyklačnom programe Recyklohry.

Program zaisťuje zber a recykláciu :

starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie- klávesnicu, myš, MP3 prehrávač, varnú kanvicu, kulmu, fén atď.), staré batérie  rôznych druhov /z mobilných telefónov, notebookov, tužkové, guľaté a pod./

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená:

• zbernou nádobou na elektrozariadenia, ktorá je  umiestnená  pri šatníkových skrinkách na prízemí.
          • boxami na zber batérií sú umiestnené na chodbách pri šatníkových skrinkách na každom poschodí.

Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

• Zbierame PET vrchnáčiky

• 21. 9. 2017
        • Ak máte doma PET vrchnáčiky,  skúste ich odkladať a následne odovzdať. Vrchnáky poputujú recyklačnej firme. Za každú tonu dostane občianske združenie O chlp  200 eur. Peniaze poputujú vo forme jedla do útulkov pre zvieratká na celom území Slovenska. Zberné miesto: 2.poschodie vpravo

• 21. 9. 2017
        • Verejná zbierka Biela pastelka pomáha nevidiacim vrátiť sa do života. Hlavné zbierkové dni už 22. , 23. a na našej škole aj 25.septembra. Ambasador je  Marek Hamšík. Môžete prispieť 1eurom a viac. Ďakujeme za podporu.

• Účelové cvičenie - praktická časť
      • Záver školského roka 2016/2017
      • Jazykový pobyt Bournemouth 2017

• 27. 6. 2017
        • Opäť po 2 rokoch sa 27 žiakov našej školy zúčastnilo  na týždňovom jazykovom pobyte v prímorskom mestečku Bournemouth. Dopoludnia žiaci absolvovali výuku v jazykovej škole, a popoludní navštívili rôzne pamiatky Veľkej Británie ( návšteva Stonehenge, mestá Portsmouth, Pool, zámok moreplavca Waltera Raleigha, veža Spinnaker a iné). Źiaci boli ubytovaní v hostiteľských rodinách, kde mali možnosť preveriť svoje jazykové a komunikačné schopnosti. Posledný deň patril Londýnu, kde sme pešiou prehliadkou prešli všetky najznámejšie pamiatky Londýna - British muzeum, Buckingham palace, Trafalgar square, Piccadilly circus, Big Ben, House of Parliament, Westminister Abbey, London eye, lodičkou sa previezli po Temži a vysúpili k  nultému poludníku na Greenwich.

Zdraví, šťastní a obohatení o nové zážitky a skúsenosti tešíme sa na ďalší pobyt smiley

• Účelové cvičenie v prírode
      • SŠH-vybíjaná

• 21. 6. 2017
        • Dňa 9.6.2017 sa konali Spišské športové hry ZŠ v športovej disciplíne "Vybíjaná", kde tím žiačok z 5. a 6. ročníka našej školy  obsadil 4. miesto - GRATULUJEME ! Zodpovedná A.Puhallová

• Súťaž hliadka mladých zdravotníkov-Havlíčkov Brod
      • Republikové majstrovstvá družstva mladých zdravotníkov

• 21. 6. 2017
      • ŠKD - Návšteva výstavy MORE - VEDECKÁ HRAČKA

• 20. 6. 2017
        • V utorok, 20. júna, deti 2. oddelenia ŠKD navštívili v Múzeu Spiša výstavu MORE – VEDECKÁ HRAČKA. Lektorka výstavy v úvode vysvetlila a názorne predviedla všetky vystavované exponáty, pripomenula pravidlá, ktoré deti majú dodržiavať a už nič nebránilo tomu, aby sme sa mohli zabávať pri skúšaní netradičných hračiek. Okrem pekných zážitkov z výstavy si deti obohatili a rozšírili svoje vedomosti. Fotografie z akcie nájdete v galérii.

• SŚH
      • Vyhodnotenie výtvarnej súťaže okresu Spišská Nová Ves-  Slovenský ornament očami Spišiakov
        • Vyhodnotenie výtvarnej súťaže okresu Spišská Nová Ves- Slovenský ornament očami Spišiakov

• 15. 6. 2017
        • Dňa 27. júna 2017 o 13,00 hod. v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi bude vernisáž výstavy spojená s odovzdávaním ocenení víťazných prác. Z našej školy sa zúčastnia títo ocenení žiaci:

1. Oliver Slivka , 7.B – Cena Múzea Spiša v Sp. Novej Vsi a Národopisného múzea v Smižanoch
          2. Kornélia Kochanová, 7.A – Mimoriadna cena v kategórii žiaci 2. st. ZŠ
          3. Nina Pekárová, 7.B – 2. miesto v kategórii žiaci 2. st. ZŠ

Pripravujúci pedagóg:     Mgr. Iveta Kováčová

Víťazom blahoželáme.

• SŠH- malý futbal

• 12. 6. 2017
        • Dňa 9.6.2017 sa v rámci Spišských športových hier na ZŠ Nejedlého uskutočnil turnaj žiakov 3. - 4. ročníkov v malom futbale. Naše družstvo v zložení: J. Leskovjanský, M.Melega, P.Petruf, J. Podvojský, L.Šveda, B.Varša, M.Dutko, P.Lusk, J.Polčík, J.Hovančík obsadilo 3. miesto. Blahoželáme!

• 6. 6. 2017
        • Dňa 26.5. sa žiaci 1. stupňa zúčastnili Mestskej športovej olympiády v plávaní. V silnej konkurencii najlepšie umiestnenie dosiahli dievčatá. Tie v súťaži štafiet získali 3.miesto. Štafeta bola v zložení: Viktória Petrufová, Lýdia Pekárová, Dáša Hudranová a Lenka Stanková. Gratulujeme!

• MšO-plávanie
      • MŚO- hokejbal