• ŠKD - Mestská knižnica

• 5. 5. 2017
        • Dňa 3. mája sa deti 3. a 4. oddelenia v rámci čitateľskej gramotnosti zúčastnili návštevy mestskej knižnice v Spišskej Novej Vsi. V knižnici prebiehala beseda s pracovníčkou, ktorá rozprávala o známych spisovateľkách Elene Čepčekovej, Ľudmile Podjavorinskej a ich literárnej tvorbe.

foto

• Dňa 3.5.2017 sa víťazi okresného kola Biológickej olympiády zúčastnili aj krajského kola BO v Košiciach. Svoje vedomosti si obhájili a získali pekné 2. miesto - Lukáš Zachar z 8.B a 5. miesto - Edo Slavkovský z 9.A triedy. Blahoželáme k úspechu.

• Krajské kolo Geografickej olympiády

• 29. 4. 2017
        • Už 45.ročník geografickej olympiády sa konal dňa 26.4.2017 na Základnej škole na Tomášikovej ulici v Košiciach. V konkurencii 28 žiakov z celého Košického kraja obsadil žiak 7.C triedy Lukáš Gavroň 14.miesto a stal sa úspešným riešiteľom. Žiaka pripravila na súťaž PaedDr.A. Macková.

• ARS POETICA -prednes ruskej poézie a prózy

• Dňa 25.4.2017 sa v kaštieli v Smižanoch uskutočvil prednes ruskej poézie a prózy pod názvom ARS Poetica. Našu školu reprezentovala Zuzana Kosturáková z 8.C triedy. Na súťaž ju pripravila PaedDr. Anna Macková. Žiačka súťažila v prednese poézie a v konkurencii siedmich žiakov získala v okresnom kole prvé miesto.  Žiačka postúpila na celoslovenské finále do Lučenca, ktoré sa bude konať koncom školského roka.

• Deń Zeme
      • Deň Zeme
        • Deň Zeme

• 28. 4. 2017
        • Žiaci 4.A a 4.B triedy dňa 21.4. vrámci Dňa Zeme navštívili pracovisko Správy NP Slovenský raj. Pod vedením ochranárov sa tu zúčastnili rôznych aktivít zameraných na poznanie a ochranu našej Zeme - vyrábali vtáčie búdky, triedili odpad, spoznávali rastliny, rozlišovali stromy, stopy vtákov, tiež sa dozvedeli ako funguje rehabilitačná stanica pre živočíchy...
      • Sheakspeare memorial
      • Shakespeare´s Memorial

• 27. 4. 2017
        • Dňa  26.04.2017 sa uskutočnil 7.ročník literárnej súťaže Shakespeare´s Memorial.
          Za 1.st. reprezentovala školu Michaela Petrášová zo 4.B triedy, ktorá obsadila v kategórii B (3. a 4. ročník) 3.miesto - Gratulujeme !,
          Za 2.st. reprezentovala školu Lucia Leskovjanská zo 7.B triedy.
          Žiačkám za reprezentáciu školy ďakujeme.
      • Úspešné gymnastky

• Dňa 22. a 23.03.2017 sa konali okresné majstrostvá v gymnastickom štvorboji, kde žiačky našej školy obsadili:

v kategórii 4.miesto, v kategórii C. 3. miesto a v kategórii B 1. miesto - GRATULUJEME !

Dňa 11.04.2017 sa konali krajské  majstrostvá v Košiciach v gymnastickom štvorboji, kde žiačky našej školy obsadili

v kategórii B  3. miesto. Za úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme.

• Mladí reportéri pre životné prostredie

• Žiaci 3.A sa v rámci programu" Mladí reportéri pre životné prostredie" zúčastnili aktivít na oranžovom gymnáziu na Školskej ulici, ktoré pre nich pripravili tunajší študenti. Na štyroch stanovištiach absolvovali interaktívne činnosti zamerané na zdravú výživu a ochranu životného prostredia.

• Burza kníh v ŠKD

• 25. 4. 2017
        • Ďalšou akciou, ktorá sa konala pri príležitosti ROKA ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI, bola burza kníh v ŠKD, poobede 25. apríla. Deti si mohli so svojimi spolužiakmi vymeniť prinesené knihy (prípadne darovať spolužiakovi).

foto

• Okresné majstrovstvá v mix-volejbale školských pracovníkov
      • Plavecký výcvik 2. stupeń
      • Poďakovanie ŠKOLSKÉMU KLUBU DETÍ
      • Zápis prvákov.

• 21. 4. 2017
        • Dňa 3.4.2017 sme si s našími deťmi pripravili ukážky, ako sa dá tvoriť vo voľnom čase. Škôlkári, ktorí sa prišli zapísať na našu školu si mohli popozerať šikovnú prácu našich deti .

foto

• Celoštátne kolo olympiády ruského jazyka

• 19. 4. 2017
        •

V dňoch 11.a 12. apríla sa v Bratislave konal už 47.ročník celoštátneho kola Olympiády ruského jazyka. Súťažili žiaci a študenti základných a stredných škôl v siedmich kategóriách. Všetci súťažiaci museli preukázať svoje znalosti v rôznych oblastiach jazyka, ako napríklad: čítanie a počúvanie s porozumením, test z ruskej a slovenskej kulturológie, konverzácia.

Základnú školu na Levočskej ulici v S. N. Vsi  reprezentovala  v Bratislave žiačka 9.ročníka Yulianna Kapalchyk, pod vedením PaedDr. Anny Mackovej. Vo svojej kategórii A3 získala prvé miesto. Zároveň po splnení ďalších náročných úloh získala možnosť zabojovať o účasť na XV. Medzinárodnej olympiáde ruského jazyka v novembri 2017 v Moskve. Na tejto celosvetovej súťaži je konkurencia  naozaj veľká, pretože naposledy pred rokom tu súťažilo spolu 158 finalistov z 31 štátov sveta, z toho 5 Slovákov.

Yulianne srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v boji o postup na medzinárodné kolo do Moskvy.

PaedDr. Anna Macková

• Slávik Slovenska 2017

• 11. 4. 2017
        • Po roku opäť zazneli slovenské ľudové piesne v podaní našich žiakov, ktorí sa dňa 29.3. zúčastnili školského kola speváckej súťaže Slávik Slovenska 2017. Žiaci súťažili v troch kategóriách. Prvé miesta získali:K.Tkáčová /2.A/,  S.Hricisková / 6.C/  a L.Hricisková / 7.C/. Tieto speváčky budú našu školu reprezentovať v obvodnom kole dňa 26.4.2017

• Obvodné kolo Hviezdoslavov Kubín

• Víťazi školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa dňa 22.3. zúčastnili obvodného kola, ktoré sa konalo v ZŠ na Kožuchovej ulici v Spišskej Novej Vsi. Naši recitátori obsadili tieto miesta:

1.kategória poézia: 1. miesto Nelka Filipová /4.A/, 3. miesto Vanesa Vrončová /3.B/

1.kategŕia próza: 2.miesto Michaela Petrášová /4.B/, 3.miesto Tímea Antalová / 4.B/

2.kategŕia- próza: 3.miesto Matúš Kažmír/6.B/

3.kategória- próza: 2.miesto Sofia Gánovská / 8.C/

3.kategória - poézia: 3.miesto Zuzana Kosturáková /8.C/

Do okresného kola postupujú- Filipová, Petrášová a Gánovská. Prajeme veľa úspechov!