• MŠO-hokejbal

• 5. 6. 2017
        • Dňa 31.05.2017 sa konali MŠO pre 1. stupeň ZŠ v HOKEJBALe, kde tím našej školy v zložení: Adam Farkašovský a Maxim Hrušovský z 2.C, Tomáš Hvizdoš z 2.B a Michaela Petrášová, Anna Marhefková, Benjamín Varša, Juraj Lieskovianský, Juraj Podvojský  a Peter Petruf všetci zo 4.B ,obsadili 3. miesto - GRATULUJEME !

Zodpovedná A.Puhallová

• 5. 6. 2017
        • V dňoch 29.5.-2.6. sa žiaci 4. A, 3.A,B triedy zúčastnili pobytu v škole v prírode v Zuberci. Spoznávali tu život na Orave, faunu a flóru,
          absolvovali množstvo turistických vychádzok, rôzne aktivity (Pink and Blue party, Miss a Mister ŠvP...), navštívili skanzen - Múzeum oravskej dediny a tiež rozprávkový Oravský hrad. Späť na Spiš sme sa vrátili obohatení o množstvo zážitkov, poznatkov a skúseností.
      • Slovo, hudba a obraz v éteri

• 5. 6. 2017
        • Koncom mája žiaci 4.A a 4.B triedy navštívili STM v Sp. Novej Vsi, kde si prezreli výstavu historických rádioprijímačov a televízorov. Absolvovali tu edukačné aktivity na rozvoj hudobnej tvorivosti a kvíz zameraný na overenie ich poznatkov v danej problematike.

• Mesto plné detí MDD
      • MLADÍ ZDRAVOTNÍCI - ÚZEMNÉ KOLO

• 29. 5. 2017
        • Dňa 16.05.2017 sa konalo územné  kolo Družstva mladých zdravotníkov I.stupňa - žiaci 3. -  5. ročníkov ZŠ a II. stupňa - žiaci 6. -  9. ročníkov ZŠ, kde: DMZ I.st. v zložení Katarína Hvizdošová, Anna Marhefková, Natália Tkáčová,  Paulína Tkáčová a Klára Kočíková získali 2. miesto a DMZ II.st. v zložení Alexandra Franková, Sabína Lučivjanská, Martina Dronzeková, Lucia Leskovjanská a Peter Mahevka získali 4. miesto. Súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Zdravotníkov pripravovala: A.Puhallová

• Slovenský ornament očami Spišiakov

• 26. 5. 2017
        • Slovenský ornament očami Spišiakov - výtvarná súťaž

V mesiaci jún 2017 sa uskutoční vyhodnotenie súťaže výtvarných prác v tvorbe ornamentu, ktorú spoluorganizujú Školské úrady Spišská Nová Ves a Smižany. Poslaním súťaže bolo zachovať a rozvíjať ľudovú ornamentiku, podproriť záujem žiakov o túto formu umenia.  Výstava bude v Národopisnom múzeu Smižany. Žiaci 2. stupňa našej školy sa zúčastnili súťaže týmito prácami- 7.A, 7.B, 7.C, 6.C.                                                                                                                                 Mgr. Iveta Kováčová

• Beseda so spisovateľom

• 23. 5. 2017
        • V mesiaci máj si žiaci 2.A triedy spestrili hodiny Slovenského jazyka aj čítaním pútavej knihyod spisovateľa Petra Gajdošíka- Pavúčikove dobrodružstvá. Dňa 18.mája sa s ním aj osobne stretli na besede v Spišskej knižnici.Žiaci sa dozvedeli ako pán spisovateľ žije, čo zažil v detstve a aké knihy pre deti už napísal

• Finančná gramotnosť

• 23. 5. 2017
        • Dňa 19.5.2017  boli  dve vyučovacie  hodiny  pre žiakov 1. stupňa zamerané na finančnú gramotnosť. Žiaci v jednotlivých ročníkoch sa venovali pojmom: eurobankovky a euromince, banky, kreditné karty, nákup, príjem ,výdaj, plánovanie a hospodárenie, daň. Pripravené mali pestré aktivity na utvrdenie danej tematiky.

• Jedlo ako liek - jedlo ako jed. Návšteva v Brne.

• 23. 5. 2017
        • V dňoch 18.5 2017 - 21. 5 2017 sa 15 žiakov z našej školy ktorí pacujú v projekte Jedlo ako liek - jedlo ako jed zúčastnilo výmenného pobytu v Českej republike v meste Brno. Spolu so spolužiakmi z partnerskej školy ZŠ Novolíšeňská absolvovali prednášky o zdravej výžive, prehliadku expozícií traktorov v  podniku Zetor, sprchovali a kŕmili lamy v Lamacentre Hády a podnikli turisticko-speleologickú expedíciu do Moravského krasu a Kateřinskej jaskyne.

Všetci sme prišli bohatší o nové vedomosti, zážitky a nadviazali nové kontakty a priateľstvá. Chceme sa poďakovať p. učiteľkám Mgr. Alene Máhrovej a Mgr. Zuzke Nešpúrkovej, pánovi riaditeľovi ZŠ Novolíšeňská Brno RNDr. Josefovi Novákovi ako aj rodičom hostiteľských rodín za vynikajúci program, pohostinnosť a opatreru, ktorú nám poskytli.  FOTO TU

Mgr. Ivan Kováčik, PaedDr. Anna Macková

• Jarný zber papiera

• 17. 5. 2017
        • Víťazmi  jarného zberu papiera sa stali žiaci 3.A triedy. Spolu nazbierali 2 176 kg. Odmenou za 1. miesto bola  torta, na ktorej si spoločne pochutnali.

• Deň matiek v ŠKD

• 14. 5. 2017
        • V posledných dňoch vo všetkých oddeleniach ŠKD vyrábali deti darčeky, ktorými potešia svoje mamičky, pri príležitosti DŇA MATIEK.

• Deń otvorených dverí- hasiči
      • Slávik 2017

• 10. 5. 2017
        • Víťazky školského kola speváckej súťaže Slávik Slovenska nás dňa 26.4.2017 reprezentovali v obvodnom kole. Získali tieto ocenenia:

K.Tkáčová v 1. kategórii -1. miesto

S.Hricisková v 2.kategórii -1.miesto

L.Hricisková v 3.kategórii- 3.miesto

Srdečne im blahoželáme!

• Gymnastický štvorboj
      • Mladí reportéri pre životné prostredie