• Turistický krúžok- vychádzka na Hrebienok
      • Ďakovný list nadácie SVETIELKO POMOCI

• 12. 1. 2017
        • V decembri sa na našej škole konalo školské kolo geografickej olympiády. Úspešnými piatakmi boli Katarína Hvizdošová, Lucia Legátová a Júlia Molčanová. V kategórii 6. – 7. ročník postúpili do okresného kola Lukáš Gavroň, Katarína Šebíková a Slavomíra Gondeková. V kategórii najstarších žiakov postúpili Stela Čopianová, Boris Búza a Michal Búza. Blahoželáme a 7.2. 2017 na okresnom kole prajeme veľa šťastia.

• VÝZVA

• 11. 1. 2017
        • Dňa 31.1.2017 sa na celej škole uskutoční projektový deň so zameraním na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti žiakov pod názvom VIEM ČÍTAŤ ?

V priebehu projektového dňa (1. - 4. vyučovacia hodina)  môžu rodičia, žiaci, učitelia a verejnosť darovať knihy, ktoré budú používané na školské aktivity pri rozvíjaní čítania žiakov.

Zbierku kníh organizuje p. uč.Kováčová a p. uč. Zahornadská na 2. poschodí školy v priestoroch čitateľského kútika.

Ďakujeme za všetky darované aj používané knihy.

• Vianočná sviečka

• 9. 1. 2017
        • Pred Vianocami sme si v ŠKD pripomenuli zvyky a tradície, ktoré k čaru Vianoc neodmysliteľne patria. Deti 2. a 3. oddelenia mali možnosť vyskúšať si výrobu sviečok a vianočných ozdôb zo včelieho vosku.

• Korčuľovanie

• 9. 1. 2017
        • Každý piatok až do odvolania v čase od13:00 do 15:00 je k dispozícii žiakom našej školy malá ľadová plocha pri zimnom štadióne. /zdarma/

• Vianočné trhy

• 22. 12. 2016
        • 21. decembra sa v telocvični konali vianočné trhy našej školy. Na trhoch bolo možné zakúpiť si za symbolickú cenu výrobky s vianočnou tematikou, ktoré pripravili s deťmi p. vychovávateľky a p. učiteľky prvého stupňa. Výťažok z predaja bude venovaný organizácii SVETIELKO POMOCI. Všetkým, ktorí priložili ruku z k zdarnému priebehu akcie, ďakujeme.

• Návšteva škôlkárov
      • Mikuláš v škole
      • ŠKD - Beseda s dentálnou hygieničkou

• 15. 12. 2016
        • O ZÚBKY SA TREBA STARAŤ.Tak znela veta, ktorú nám na začiatok besedy povedala pani dentálna hygienička Bc. Šoltýsová.
          Pozreli sme si prezentáciu, ako vyzerá zúbok, čo by sme nemali tak často a vo veľkom množstve konzumovať, aby sme mali
          krásne a zdravé zuby. Každý, kto správne odpovedal na otázky, dostal malú odmenu.
          Na záver sme si všetci zatlieskali, pretože sa nám beseda páčila a dozvedeli sme sa zaujímavé iformácie o zúbkoch.

• Mikuláš na ceste

• 8. 12. 2016
        • Dňa 5.12.2016 sa žiaci 1. B zúčastnili na dopravno - preventívnej akcii "Mikuláš na ceste". V rámci tejto akcie sa dopravní policajti zamerali na dodržiavanie povinnosti vodičov, pričom kontrolovali aj technický stav vozidiel. Žiaci rozdávali vodičom postavičky Mikuláša a Čerta, ktorých si pre vodičov sami pripravili.

• projekt Humanitko
      • Projekt Humanitko

• 8. 12. 2016
        • Projekt HUMANITKO podporuje a prezentuje 7 princípov Medzinárodného hnutia Červeného kríža.

Tieto pricípy sme si priblížili na krúžku zdravotníkov dňa 24.11.2016 cez rôzne prezentácie, obrazové dokumenty, interaktívne úlohy a pracovné listy. Na záver sme si pripravili niekoľko ukážok obväzovej techniky v poskytovaní prvej pomoci.

vedúca krúžku: A.Puhallová

• OSVETA ART FOYER
      • Osveta art foyer

• 8. 12. 2016
        • Dňa 6. 12. 2016  sa žiaci 4.B triedy v rámci  pracovného vyučovania zúčastnili tvorivých vianočných dielní OSVETA ART FOYER, ktoré pripravili pracovníci Spišského osvetového strediska. Deti si vyrobili  vianočné ozdoby a pochutili si na medovníkoch, ktoré si upiekli a ozdobili. Na záver  na nich čakaloaj sladké mikulášske prekvapenie.

• Puzzliáda v ŠKD

• 6. 12. 2016
        • Dňa 29. 11.2016 sa konala v ŠKD Puzzliáda, ktorej sa zúčastnili zástupcovia ročníkov 1. až 4. Deti sa s nadšením pustili do skladania puzzlí. Pani vychovávateľky sledovali čas a tých najrýchlejších sme vyhodnotili na záver. Každé dieťa dostalo sladkú odmenu.

• Návšteva škôlkárov
      • Vianočný stromček našej školy na námestí

• 5. 12. 2016
        • Aj tento rok sú súčasťou vianočnej výzdoby na našom námestí stromčeky, ktoré vyzdobili jednotlivé základné školy a materské školy. Za našu školu sa akcie ozdobovania stromčeka zúčastnili žiačky 4.A s vychovávateľkami Mgr. Dášou Jarembákovou a Mgr. Máriou Dronzekovou.

• Vystúpenie 2016 Úcta k staršim

• 5. 12. 2016
        • Dňa 28.11.2016 k mesiacu úcty k starším sa konal kultúrny program. Žiaci 1. stupňa a dievčatá z 5.A triedy vyjadrili svoju úctu starým rodičom, mamičkám a oteckom pestrým kultúrnym programom, ktorým potešili všetkých prítomných - básňami, scénkou, hrou na rôzne hudobné nástroje, tancom, pódiovou skladbou pod vedením p.uč. Puhallovej, Múdrej a p.vych. Wágnerovej. Na záver obdarovali žiaci svojích milých kvetmi, ktoré vyrobili v školskom klube.