• Mikuláš 2014
      • Záverečná prezentácia ekoprojektu

• 4. 12. 2014
        • Dňa 2. decembra 2014 sa v sídle spoločnosti Embraco konalo záverečné zhodnotenie environmentálnych projektov. Priebeh realizácie nášho školského projektu Ekoremeselníci pekne odprezentovali žiačky 9.A triedy - Astrida Jenčová, Petra Múdra a Romana Loyová.
          Reportáž TV Reduta: http://www.snv.sk/?tvarchiv=1&videoID=141203-1

• Prehadzovaná I. stupeň

• 3. 12. 2014
        • Dňa 25.11.2014 si štvrtáci vybojovali v mestskej športovej olympiáde v prehadzovanej pekné I. miesto. Prajeme im ďalšie športové úspechy!

• Zábavná informatika pre škôlkárov

• 3. 12. 2014
        • V mesiaci november našu školu navštívili malí škôlkári z MŠ Slovenská a MŠ Hviezdoslavova. V počítačovej učebni si vyskúšali prácu s počítačom,kde nakreslili pekné obrázky.

• Súťaž v ŠKD – „Puzzliáda“

• 28. 11. 2014
        • Stalo sa už tradíciou, že v novembri organizujeme v rámci ŠKD súťaž v skladaní puzzle. V tomto školskom roku súťažili len žiaci našej školy. Zo strany detí bol záujem súťažiť veľký a sladkú odmenu dostal každý účastník. Víťazi jednotlivých kategórií si prevzali medaily a podľa umiestnenia ďalšiu odmenu. Súťažilo sa v štyroch kategóriách, aby sme objektívne zohľadnili počet dielikov skladačiek a zastúpenie detí podľa ročníkov.

VÝSLEDKY

I. Kategória: 1. Vanesa Vrončová – 1.C

2. Pavel Lusk – 1.C

3. Samuel Hanzely – 1.C

II. Kategória: 1. Sofia Lesňáková – 2.A

2. Lenka Stanková – 2.B

3. Natália Tkáčová – 2.B

III. Kategória: 1. Juraj Leskovjanský – 2.B

2. Klaudia Chudobová – 2.A

3. Lýdia Pekárová – 2.A

IV. Kategória: 1. Ema Jašková – 4.C

2. Šimon Sedlák – 3.A

3. Dávid Hudy – 4.C

Víťazmi sa môžu cítiť všetci, ktorí sa súťaže zúčastnili a prejavili svoju snahu a šikovnosť.

• Vedomostná súťaž Naše mesto

• 27. 11. 2014
        • Dňa 26. 11. 2014 sa uskutočnil 8. ročník vedomostnej súťaže Naše mesto. Našu školu v 1. kategórii reprezentovali žiaci Dávid Hudy, Matej Mokriš a Jozef Bendžala, ktorí  získali krásne 1. miesto.

V 2. kategórii súťažili žiačky Katarína Kupčíková, Hana Javorská a Alexandra Šutyová.

• Dýchanie, krvinky – beseda

• 23. 11. 2014
        • V piatok, 21. novembra popoludní, sme v ŠKD privítali PaedDr. A. Puhallovú s mladými zdravotníkmi, ktorí nám zábavnou formou priblížili niektoré funkcie nášho organizmu. Vedomosti detí obohatili rady, ako si upevňovať zdravie a akých zlozvykov sa majú čo najskôr zbaviť.

• Návšteva štôlne a baníckeho multicentra

• 20. 11. 2014
        • Dňa 19.11.2014 žiaci 3.A a 3.B navštívili banícku expozíciu v Multicentre na Baníckom námestí, kde  sa oboznámili  s históriou baníctva na Spiši.  Najviac ich však zaujala návšteva unikátnej banskej štôlne Michal v podzemí bývalej Baníckej priemyslovky.

• Výstava v stredisku enviromentálnej výchovy

• 16. 11. 2014
        • 50 rokov ochrany prírody bolo témou výstavy, ktorú pripravili vo svojej budove pracovníci Správy národného parku Slovenský raj. Stredisko enviromentálnej výchovy sme navštívili v rámci ŠKD.

• Pasovanie prvákov 2014

• 24. 11. 2014
        • Do našej školskej rodiny sme dňa 28.10.2014 prijali nových žiačikov-prváčikov. Po splnení všetkých úloh boli slávnostne pasovaní a odmenení. Prajeme im úspešný prvácky školský rok.

• Víťazi jesenného zberu papiera
        • Vyhodnoternie jesenného zberu papiera

• 12. 11. 2014

• Do jeseného zberu papiera sa zapojilo 22 tried. Najúspešnejšou triedou sa stala  4.B trieda, kde bola takmer 100 % účasť, čo rozhodlo nielen o jej celkovom víťaztve, ale aj o prvom mieste jednotlivcov.
          Odmena bola, okrem dobrého pocitu z víťaztva, aj skutočne sladká.

• 10. 11. 2014
        • Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a  Národné pedagogické múzeum a knižnica J. A. Komenského v Prahe

vyhlásili k októbru - Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2014 projekt  pre základné školy a osemročné gymnáziá

Záložka do knihy spája školy: Moja obľúbená kniha.

V októbri žiaci 5.A a 5.B rôznymi technikami stvárňovali na záložkách svoju obľúbenú knihu. Slovenská pedagogická knižnica nám vybrala partnerskú školu, kde tiež žiaci vyrábali záložky. Do konca mesiaca sme práce žiakov navzájom vymenili. Prostredníctvom výmeny záložiek sme podporili čítanie kníh a nadviazali spoluprácu s partnerskou školou Základná škola s MŠ Vrbovce (Trenčiansky kraj).

• 10. 11. 2014
        • Dňa 29.10.2014 sa konala akcia DETI MESTU. V tomto roku toto kultúrne podujatie organizovala ZŠ Hutnícka v Sp. Novej Vsi. Za našu školu sa zúčastnili vystúpenia dve čísla moderný tanec a podiová skladba gymnastiky. Žiakov na vystúpenie pripravili: p. vychovávateľka M. Melicharová a p. učiteľky: A . Puhallová, J. Slivová

• Jesenná výstavka

• 28. 10. 2014
        • Aj počas tejto jesene sme priestory vedľa detského kútika skrášlili  jesennými výtvormi detí z ŠKD. Výstavka potrvá do 7. novembra. Srdečne Vás pozývame!

• Ukážky práce polície

• 28. 10. 2014
        • Dňa 8.10.2014 sa na našej škole uskutočnila pre žiakov 1. stupňa akcia: UKÁŽKY PRÁCE POLÍCIE.Príslušníci PZ SR nám predviedli prácu polície v teréne. Najviac nás zaujala práca psovodov a ukážky zásahu psov.Do tejto akcie boli zapojení aj žiaci, kde si vyskúšali rolu páchateľov. Na záver sme videli druhy zbraní a vybavenie policajných áut.

• MŠO plávanie 1. st
      • Spomienky na Zambiu