• 19. 5. 2015

Tomu, kto čisté srdce nosí,

k radosti veľa netreba.

Ten ľahko vzlietne

z rannej rosy

na chromých krídlach do neba.

Detičky Božie

Hviezdy bludné

Ľalie tiahnu za nimi

Boh to vie

a nezabudne.

A nezabúdate ani Vy.

(Milan Rúfus)

ŠKD ďakuje všetkým, ktorí si zakúpili výrobky na školských jarných trhoch. Vyzberanou sumou 200,- € sme prispeli na Detskú onkológiu v Košiciach.

• Medzinárodný deň múzeí

• 19. 5. 2015
        • Medzinárodný deň múzeí oslávili deti z ŠKD netradične. Vo svetle lampášov si prehliadli 90 m dlhú štôlňu Michal, ktorú nám sprístupnilo Slovenské technické múzeum v Sp. Novej Vsi.  STM ďakujeme za pekný zážitok v podzemí .

Reportáž TV REDUTA: http://www.snv.sk/archiv?video=150519-1

• 4.C- víťazi jarného zberu papiera
      • Víťazi jarného zberu papiera

• 13. 5. 2015
        • Žiaci 4. C sa stali najúspešnejšími zberateľmi použitého papiera. Pani kuchárky im preto pripravili veľkú sladkú tortu na ktorej si spoločne pochutili. Gratulujeme!

• Spomienková slávnosť

• 8. 5. 2015
        • Dňa 7. mája sa deti z ŠKD zúčastnili spomienkovej slávnosti spojenej s kladením vencov na mestskom cintoríne. Spomienková slávnosť sa konala pri príležitosti 70. výročia ukončenia II. svetovej vojny.

• Modelárstvo na Spiši

• 29. 4. 2015
        • Dňa 24. apríla deti z ŠKD navštívili modelársku výstavu v STM. O vzniku, histórii a vývoji modelárstva nás poinformoval Ing. L. Jakubčo. Deťom priblížil športové modelárstvo a význam tvorby modelov pre svet. Výstava sa nám veľmi páčila.

• Gymnastický štvorboj – krajské kolo

• 27. 4. 2015
        • Ako víťazné družstvo obvodného kola súťaže Gymnastický štvorboj v kategórii A sme sa zúčastnili krajského kola, ktoré sa uskutočnilo dňa 23. 4. 2015 v Košiciach. Naše gymnastky nás úspešne reprezentovali a získali krásne 2. miesto.

Srdečne blahoželáme!

• Gymnastický štvorboj – obvodné kolo

• 27. 4. 2015
        • V dňoch 20. 4. a 21. 4. 2015 sa uskutočnilo obvodné kolo súťaže Gymnastický štvorboj.

Našu školu v kategórii A reprezentovali žiačky Vanesa Vrončová, Natália Tkáčová, Tímea Antalová, Tia Bernadeta Novotná, Marianna Livorová, Natália Zvolenská.

Tieto naše najmladšie gymnastky získali krásne 1. miesto a postúpili na krajské kolo do Košíc.

kategórii B súťažili gymnastky Andrea Livorová, Tímea Tarkovacsová, Eva Kupčíková, Adriána Bakošová, Laura Fibišová a získali pekné 2. miesto.

kategórii C súťažili Tímea Jánošová, Natália Gyomraiová, Petra Rusnáková, Martina Papcúnová, Barbora Nováková a tiež  sa umiestnili na 2. mieste.

Z jednotlivcov v kategórii C Tímea Jánošová získala 3. miesto.

Víťazkám srdečne blahoželáme!

• 27. 4. 2015
        • Deň Zeme sme si na našej škole pripomenuli v piatok 24. apríla 2015.

Žiaci 1. stupňa  strávili príjemné dopoludnie v triedach, na školskom dvore a v environmentálnom stredisku  Správy NP Slovenský raj. Hravou formou a tvorivými výtvarnými aktivitami stvárnili rôzne vzťahy k prírode, ale aj problémy, ktoré ohrozujú Zem.

• Environmentálne hry v ŠKD

• 24. 4. 2015
        • Dňa 20. apríla deti z ŠKD strávili príjemné popoludnie s pracovníkmi Štátnych lesov. Naše pozvanie prijali a podujatie viedli p. Ing. Diana Starinská a p. František Richtarčík. Svoje vedomosti, kreativitu a šikovnosť  si deti vyskúšali pri hrách : Múdry povrázok, kimové hry s prírodninami, textové prešmyčky – názvy a obrázky zvierat, pri výrobe drobných ekohračiek z prírodného materiálu.

• Beseda so spisovateľkou G. Futovou

• 23. 4. 2015
        • Svetový deň knihy oslávili žiaci 4.A triedy v Spišskej knižnici. Prežili tu zaujímavé dopoludnie so spisovateľkou Gabrielou Futovou, ktorá im rozprávala o svojej tvorbe, živote a "vrecúšku nápadov", z ktorého čerpá inšpiráciu pre detského príjemcu.

• Rozhodnutia o prijatí do 1.ročníka

• 17. 4. 2015
        • Riaditeľstvo Základnej školy, Levočská 11, Spišská Nová Ves oznamuje rodičom budúcich prvákov, že od 20.4.2015 si môžu prevziať rozhodnutie o prijatí v kancelárii riaditeľky školy.

• Minifutbal žiakov a žiačok
      • Slávik Slovenska 2015
        • 15. 4. 2015
        • Dňa 14.4.2015 prebiehali základné kolá obvodných majstrovstiev v minifutbale žiakov ZŠ „McDonald Cup“. Družstvo našej školy zložené zo žiakov a žiačiek 4. ročníkov vybojovalo 2. miesto v skupine B, čím si zabezpečilo postup do obvodného kola, ktoré sa uskutoční 29.4.2015. Držíme palce!

• Slávik 2015

• 14. 4. 2015
        • Krásne melódie slovenských ľudových piesní po roku opäť zazneli na školskom kole spevácej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2015. Malí speváci súťažili v troch vekových kategóriách. Za svoje spevácke výkony boli v každej kategórii odmenení traja najlepší súťažiaci. Našu školu budú v obvodnom kole reprezentovať dve žiačky Sára Závecká (3.B) a Lenka  Hricisková ( 5.C)

• Gymfit2015