• 19. 2. 2015
        • 13. februára sa v telocvični našej školy konal karneval žiakov prvého stupňa. Hlavný program bol z dielne KUZELNÍKA WOLFA, ktorý sa postaral aj o priebeh nasledovnej diskotéky. Vytancovaní účastníci karnevalu mali možnosť osviežiť sa pripraveným čajom. Jednotlivé masky neboli odmeňované, každé dieťa dostalo balíček cukríkov.

• Florbal

• 17. 2. 2015
        • Dňa 17. 2. 2015 sa uskutočnila  Mestská športová olympiáda  žiakov 2. ročníka  vo florbale.  Naši žiaci sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Srdečne blahoželáme!

• Návšteva škôlkárov
      • Kufre, tašky, batožina

• 12. 2. 2015
        • Začiatkom februára si deti z ŠKD v STM prezreli pestrú škálu cestovnej batožiny používanej vo všetkých možných dopravných prostriedkoch, od lodí cez koče, vlaky, automobily, autobusy, lietadlá a batožinu pri cestovaní "po vlastných", v období od začiatku masového cestovania v 2. polovici 19. storočia, až po jeho prudký rozmach v 20. storočí. Osobitnú pozornosť si zaslúži batožina významných osobností, napr.: Ivana Stodolu, Jozefa Golonku, Kataríny Ráczovej, Gaba Zelenaya.....

• Bežkovanie na TV
      • Pracovné vyučovanie hrou- ako sme boli kuchári
      • Deň Finančnej gramotnosti

• 31. 1. 2015
        • Prvý polrok školského roka sme ukončili na našej škole zaujímavou aktivitou. Skôr než si žiaci

prevzali výpisy vysvedčení,  preverili si svoje vedomosti z finančnej gramotnosti.Vo svojich triedach

sa venovali riešeniu rôznych úloh. Na prvom stupni si vypočuli rozprávku

O troch grošoch, zahrali sa na obchod alebo si vyrábali vlastné bankovky či mince.

Na druhom stupni sa venovali žiaci náročnejším úlohám ako porovnávanie cien v rôznych menách,

výpočtu nákladov na rekonštrukciu bytu, riešili rôzne tajničky, osemsmerovky, zúčastnili sa besedy

s pracovníkmi banky a iné. Projektový deň venovaný rozvoju finančnej gramotnosti žiakov pokračoval

aj v popoludňajších hodinách v ŠKD.

Cieľom rôznych hrových aktivít bolo, aby žiaci poznali všetky euromince a vedeli s nimi narábať, prepočítať si "nákup v

obchode", zhotoviť a ustrážiťsi rozpočet.

Finančnú gramotnosť si tu žiaci rozvíjali aj formou spoločenských hier a hier o hodnotách.

• Turistický krúžok- Hrebienok
      • Peter Black alebo angličtina v divadle

• 27. 1. 2015
        • Peter Black je názov predstavenia v anglickom jazyku, ktoré mali žiaci 7, 8 a 9. ročníkov možnosť vidieť a zažiť angličtinu aj v inej, reálnejšej podobe. Táto divadelná hra mala žiakom priblížiť a prípadne prekonať zábrany pri učení sa cudzieho jazyka. Zábavnou formou toto predstavenie žiakov pobavilo a umožnilo im zdravé sebaohodnotenie svojich vedomostí z anglického jazyka. Téma a jej spracovanie bolo tak zaujímavé, že spolu s  hereckým výkonom hlavných postáv sa im podarilo publikum zaujať a udržať až do konca.

krátka ukážka k dispozícii https://www.youtube.com/watch?v=v53IQm4h36U#action=share

• Zberateľská burza

• 23. 1. 2015
        • Začiatkom kalendárneho roka už tradične organizujeme v ŠKD zberateľskú burzu. Doplniť a obohatiť svoje zbierky majú deti možnosť nie kúpou, ale systémom výmeny: zberateľský predmet za zberateľský predmet. Ako sa toto podujatie vydarilo a aká atmosféra na burze vládla, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Beseda so zdravotníkmi v ŠKD

• 22. 1. 2015
        • Aj v mesiaci január nás v školskom klube detí navštívili mladí zdravotníci pod vedením PaedDr. A. Puhallovej, aby nás naučili, ako môžeme aj my pomôcť zranenému človeku. Deti si hravou formou vyskúšali rôzne techniky transportu raneného, pobesedovali so zdravotníkmi a upevnili si zásady prvej pomoci.

• Gombičkové aktivity
      • Vianočné vystúpenie
        • Korčuľovanie

• 8. 1. 2015
        • Žiaci našej školy majú každý piatok /do odvolania/ v čase od 13:00 do 15:00 k dispozícii malú ľadovú plochu. / poplatok: 50 centov/

• Florbal- MŠO- žiaci 3. ročníka
      • bedminton MŠO žiačok a žiakov
      • Vianočná sviečka a zdobené medovníčky v ŠKD

• 15. 12. 2014
        • S blížiacimi sa Vianocami si v školskom klube detí pripomíname zvyky a tradície, ktoré k čaru Vianoc neodmysliteľne patria. V jednotlivých oddeleniach ŠKD sme zdobili medovníčky a už tradične pod vedením Mgr. M. Dronzekovej vyrábali sviečky zo včelieho plástu a odlievali vianočné ozdôbky na stromček. Vyrobené výrobky z tvorivých dielní a ďalšie výrobky detí z ŠKD poputujú na školské vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia v stredu a vo štvrtok v popoludňajších hodinách. Srdečne Vás pozývame!