• Gymfit2015
      • Veľkonočné vajíčka

• 13. 4. 2015

• Dňa 01.04.2015 sa žiaci 4.B triedy zúčastnili  na akcii zdobenia veľkonočných vajíčok tradičnou  technikou typickou pre podtatranský región. Pod vedením ľudového tvorcu p.Pastrnáka s Batizoviec sa žiaci oboznámili s celkovým kultúrnym a sociálnym významom ľudového  výtvarného umenia a zároveň so zvykmi veľkonočného obdobia.

• GymFit  deň 2015
        • GymFit deň 2015

• 13. 4. 2015
        • Dňa 10.04.2015 sa uskutočnila pohybová aktivita GymFit  - celé dopoludenie sa športovalo, vďaka krásnemu a slnečnému počasiu mal každý radosť a zábavu z pohybu.

Najprv sme si spoločne zacvičili a potom sme sa rozdelili na tri veľké rna skupiny.

Skákalo sa, behalo sa, šplhalo sa, testovalo sa,  cvičila sa gymnastika,  cvičenie s netradičným náčiním malo u žiakov veľký úspech.

Naše heslo bolo: "Cvičíme pre radosť - pre zdravie - pre život"

• Veľkonočný zajko na cestách Košického kraja
      • Veľkonočný zajko na cestách
      • MŠO- vybíjaná I. stupeň
      • MŠO vybíjaná I. stupeň

• 27. 3. 2015
        • Dňa 26.3.2015 vybojovali dievčatá I. miesto a chlapci II.miesto na MŠO vo vybíjanej. Srdečne im gratulujeme a prajeme ďalšie športové úspechy.

• Modrý deň- deň vody
      • Modrý deň

• 23. 3. 2015
        • Svetový deň vody, ktorý pripadá na 22.marec, si žiaci 1. stupňa pripomenuli  20.3.2015  rôznymi aktivitami.

V tento deň prišli žiaci oblečení v modrých farbách. Úvod bol venovaný  prezentáciám, sledovaniu či čítaniu rozprávok, kde hrala „hlavnú úlohu“ voda. To  prispelo k motivácii a  informovanosti o význame vody pre ľudí a ekosystémy.

V jednotlivých ročníkoch nasledovali rôzne aktivity zamerané na zhotovovanie projektov, plagátov, kvízov o vode. V tvorivom písaní vznikali príbehy o vode a  poďakovania vode. Výsledkom tvorby je aj pieseň, venovaná tejto životodarnej tekutine.

Žiaci neostali iba pri slovách. Niektorí sa vybrali  na vychádzku k brehu  potoka Wimbach , ktorý vyčistili. Najväčší úspech u detí mal „vodný bufet“, ktorý bol otvorený cez prestávky. V ňom mohli ochutnať čistú vodu, vodu s citrónom, grepom a  pomarančom. Svetový deň vody v našej škole bol pre nás  dňom  zamyslenia sa  nad  vzácnym bohatstvom, ktoré na Slovensku zatiaľ máme.

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín 2015

• 23. 3. 2015
        • Básničky, rozprávky a príbehy sme si opäť mohli vypočuť v podaní našich detských recitátorov. Začiatkom marca sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách . 18 najlepších recitátorov bolo odmenených. Dvaja z každej kategórie nás budú reprezentovať v obvodnom kole 24.marca. prajeme im veľa úspechov.

• Modrý deň- deň vody
      • Kernov test

• 19. 2. 2015
        • V sobotu 14.2. naša škola opäť otvorila svoje brány budúcim prvákom a ich rodičom. Škôlkári si preverili svoje vedomosti v teste školskej zrelosti. Rodičia si prezreli priestory našej školy a oboznámili sa s výučbou informatickej výchovy. V jazykovej učebni si mohli poprezerať učebnice používané na vyučovaní anglického jazyka a v telocvični vidieť florbalový zápas žiakov. Školský klub detí sa predstavil aktivitami žiakov v tvorivých dielňach.

• 19. 2. 2015
        • 13. februára sa v telocvični našej školy konal karneval žiakov prvého stupňa. Hlavný program bol z dielne KUZELNÍKA WOLFA, ktorý sa postaral aj o priebeh nasledovnej diskotéky. Vytancovaní účastníci karnevalu mali možnosť osviežiť sa pripraveným čajom. Jednotlivé masky neboli odmeňované, každé dieťa dostalo balíček cukríkov.

• Florbal

• 17. 2. 2015
        • Dňa 17. 2. 2015 sa uskutočnila  Mestská športová olympiáda  žiakov 2. ročníka  vo florbale.  Naši žiaci sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Srdečne blahoželáme!

• Návšteva škôlkárov
      • Kufre, tašky, batožina

• 12. 2. 2015
        • Začiatkom februára si deti z ŠKD v STM prezreli pestrú škálu cestovnej batožiny používanej vo všetkých možných dopravných prostriedkoch, od lodí cez koče, vlaky, automobily, autobusy, lietadlá a batožinu pri cestovaní "po vlastných", v období od začiatku masového cestovania v 2. polovici 19. storočia, až po jeho prudký rozmach v 20. storočí. Osobitnú pozornosť si zaslúži batožina významných osobností, napr.: Ivana Stodolu, Jozefa Golonku, Kataríny Ráczovej, Gaba Zelenaya.....