• Návšteva Spišskej knižnice

• 15. 5. 2023
        • Prváci z 1.A a 1. B absolvovali svoju prvú návštevu Spišskej knižnice. Dozvedeli sa na čo knižnica slúži a  prečo by  ju mali  navštevovať.

• Voda a živočíchy

• 15. 5. 2023
        • Vyučovanie prvouky sme so žiakmi 2.B triedy zrealizovali v Správe NP Slovenský raj. Dozvedeli sme sa ďalšie informácie a zaujímavosti zo života živočíchov. Presvedčili sme sa o význame vody a o potrebe ochrany životného prostredia.

• M = Mama

• 15. 5. 2023
        • Žiaci 2.B triedy v Galérii umelcov Spiša prejavili svoju kreativitu a lásku tvorbou pohľadnice pre svoju najlepšiu mamu na svete. Tvorivá dielňa sa konala pri príležitosti Dňa matiek.

• Deň otvorených dverí na hasičskej stanici

• 9. 5. 2023
        • Hasiči z HaZZ SNV otvorili svoje brány aj tento rok a usporiadali Deň otvorených dverí. Žiaci z 1.A a 1.B mali možnosť prezrieť si priestory stanice a vyskúšať všetko, čo hasičom  pomáha pri ich dôležitej práci.

• Slávik Slovenska - obvodné kolo

• 9. 5. 2023
        • V obvodnom kole tradičnej súťaže v speve ľudových piesní získali naše žiačky J. Majerová a Z. Hricisková 1. miesta. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

• ŠTÚROV ZVOLEN, rétorika, okresné kolo

• 8. 5. 2023
        • Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi organizovalo 3. mája 2023  v priestoroch Knižnice      v Spišskej Novej Vsi regionálne kolo 36. ročníka súťaže v rétorike - Štúrov Zvolen. Rečnícke schopnosti predviedli žiaci základných škôl z okresov Spišská Nová Ves a Gelnica. Cieľom súťaže je formovanie vzťahu mladých ľudí k rodnému jazyku, skvalitňovanie ich rečového prejavu a vyhľadávanie talentovaných žiakov.

Tohto roku sa zúčastnili aj naši žiaci: Jerguš Novotný (6.B) a Stelka Kleinová (7.C) v 1. a 2. kategórii.

Jerguš Novotný bol ocenený, získal v okresnom kole súťaže 2. miesto. Blahoželáme.

• Minifutbal

• 2. 5. 2023
        • Žiaci 4.A a 4.B sa 24.04.2023 zúčastnili  24. ročníka McDonald´s Cup 2022/2023 v minifutbale žiakov 1.st. ZŠ.

• ZEM-čo o Tebe viem?

• 24. 4. 2023
        • ... asi takto by sa dala nazvať hodina plná zážitkov a informácií v podaní Alana Jalča z 3. B. Ďakujeme!

• Deň Zeme, Upracme si mesto- 1. stupeň
        • Deň Zeme - upratovanie

• 21. 4. 2023
        • Aj toho roku 21.4.2023 naši žiaci upratovali školský areál a okolie. Priestory ZUŠ, bytoviek a okolia si podelili podľa tried. Doniesli rukavice, hrable, lopaty, vrecia a chuť do čistenia prírody. Pod vedením triednych učiteľov upratali, vyčistili a tiež si utužovali kolektív triedy. Okrem práce si aj oddýchli, zasmiali sa. Každý sa snažil viac-menej prispieť k tomu, aby skrásnelo okolie školy, ktorú dennodenne navštevujeme. Aktivitu žiakov si môžeme pozrieť na fotografiách. Ďakujeme všetkým.

• Tvorivosť ôsmakov na výtvarnej výchove

• 20. 4. 2023
        • Malá ukážka, ako sa dá zahrať a byť kreatívny na hodine výtvarnej výchovy a pritom nemusím vedieť kresliť. Úlohou bolo experimentovať s vlastným zovňajškom - body art.

Výtvarná kresba  loptičkou...

• Futbalová návšteva

• 20. 4. 2023
        • Dnes sme mali v škole milú návštevu. Prišli nás pozrieť futbalisti z FK Spišská Nová Ves a srdečne nás pozvali na futbalový zápas, ktorý sa uskutoční v sobotu 22.4. na futbalovom štadióne. Pre deti a návštevníkov je okrem zápasu  pripravený bohatý program. Bližšie informácie hľadajte v letáčiku.

• Školská burza kníh

• 20. 4. 2023
        • Ďakujeme všetkým, ktorí darovali svoje knihy do školskej burzy, aj tým, ktorí sa jej zúčastnili a kúpou týchto kníh prispeli symbolickou čiastkou na nákup nových kníh do školskej knižnice. Veríme, že vás "staronové" knihy potešili a už teraz sa tešíme na jesennú burzu kníh.

• EXKURZIA - MÚZEUM SPECIÁLNEHO ŠKOLSTVA V LEVOČI

• 15. 4. 2023
        • Dňa 14.4.2023 sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili interaktívnej biologickej výstavy v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči. Otestovali svoje zmyslové ústroje, čuchom a hmatom poznávali neznáme vzorky, vyskúšali si ako vidia ľudia s poškodenou sietnicou i zeleným zákalom v oku, učili sa čítať v Braillovom písme, hádali neznáme zvuky vypočuté v slúchadlách. Expozícia bola veľmi zaujímavá, poučna a obohatila naše vedomosti z biológie.                                                                                     Mária Zahornadská - Ivan Kováčik - Daniel Kračko

• ŠKD - jarné trhy

• 14. 4. 2023
        • Každoročne organizuje ŠKD jarné trhy, na ktorých si môžu deti zakúpiť za symbolické ceny výrobky s veľkonočnou a jarnou tematikou. Výťažok z tohtoročnej akcie bol venovaný Centru pre deti a rodiny Dom Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi.

• Deň finančnej gramotnosti 1. stupeň

• 12. 4. 2023
        • 5.4.2023  bol na 1. stupni projektový deň venovaný finančnej gramotnosti. Počas troch hodín  boli aktivity zamerané  na uvedomenie si  hodnoty peňazí, schopnosť hospodáriť s nimi, šetriť, sledovať ich spotrebu. Žiaci si vyskúšali schopnosť zvážiť svoje reálne možnosti v rôznych životných situáciách, vyhodnocovať možné dôsledky a prijímať rozhodnutia. To všetko je dôležitým predpokladom finančnej samostatnosti.

• Vzdelávanie učiteľov

• 31. 3. 2023
        • 31. marec bol venovaný aktualizačnému vzdelávaniu učiteľov školy. Vzdelávanie bolo venované umeleckému tvoreniu a športovým aktivitám. Oblasť umenia viedla učiteľka výtvarnej výchovy p. Iveta Kováčová. Oboznámila s novými postupmi tvorivosti, vnímanie farby a kompozície...Učitelia si mohli prakticky vyskúšať a vytvoriť vlastný obraz. Cieľom bolo vcítiť sa do pocitov žiakov. Každý v sebe objavoval niečo emočné, osobné, tvorivé, detské, hravé... Pridávame obrázky z ich tvorby.