• Recyklohry

• 9. 9. 2016
        • Triedime odpady v rámci Recyklohier

Naša škola 4. rok pokračuje v  školskom recyklačnom programe Recyklohry. Program zaisťuje zber a recykláciu:

elektrozariadení (starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie- klávesnicu, myš, MP3 prehrávač, varnú kanvicu, kulmu, fén atď.).

znehodnotených batérií  rôznych druhov /z mobilných telefónov, notebookov, tužkové, guľaté a pod./

V rámci projektu Recyklohry je naša škola vybavená:

zbernou nádobou na elektrozariadenia, ktorá je  umiestnená pri šatníkových skrinkách na prízemí.

boxy na zber batérií sú umiestnené na chodbách pri šatníkových skrinkách na každom poschodí.

Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

• Záver školského roka 2015 /2016
      • Vyhodnotenie regionálnej súťaže Ekovýkres

• 24. 6. 2016
        • Dňa 23.6.2016 sa v Spišskom osvetovom stredisku v Sp. Novej Vsi konala vernisáž regionálnej výtvarnej súťaže Ekovýkres,
          na ktorej boli vyhodnotené výtvarné práce žiakov v rôznych kategóriách. V druhej kategórii (1.-4. roč. ZŠ) získal náš žiak Milanko Martinický (1.A) krásne 1. miesto.  Srdečne blahoželáme!

foto

• SLÁVNOSTNÁ AKADÉMIA

• 17. 6. 2016
        • Slávnostná akadémia úspešných riešiteľov predmetových olympiád.

Dňa 1.6.2016 sa uskutočnila v Koncertnej sále Reduty Slávnostná akadémia , na ktorej boli ocenení naši najúspešnejší riešitelia predmetových olympiád  v okresných a krajských kolách a škola bola vyznamenaná  2. miestom v hodnotení Škola roka. Ocenení: Diana Bakošová, Sofia Gánovská, Lukáš Gavroň, Boris Buza, Gérard Komara, Dušan Oberta, Matej Uhrín, Martin Varga, Eduard Slavkovský, Lukáš Zachar a Matej Grega. Blahoželáme !  Mgr. Ivan Kováčik

• Cirkusové vystúpenie
      • Mesto plné detí
      • SPIŠSKÉ ŠPORTOVÉ HRY - Hokejbal

• 12. 6. 2016
        • Aj tento rok sa naša škola v rámci Spišských športových hier zúčastnila a súťažila vo viacerých športových disciplínach. Náš hokejbalový tím v zložení - Lukáš Liška 8.B, Matin Horváth 8.B, Tomáš Pham 8.B, Samuel Tarbaj 7.A, Adam Babík 7.A, Radovan Repaský 7.A Dávid Findura 7.A, Vladimír Bína 7.B, Boris Búza 7.C a Kristián Jedinák 7.C vybojovali pekné 3. miesto.

• Škola v prírode- 1. stupeň

•  V dňoch 30.5.-3.6.2016 sa 18 tretiakov a 30  štvrtákov  zúčastnilo školy v prírode v Nízkych Tatrách, v obci Bystrá. Okolie poskytovalo možnosť turistických  vychádzok  a atrakcií: návšteva  lyžiarskeho strediska a golfového ihriska Tále, Bystrianskej jaskyne  a  Vodného sveta Wellness Bystrá.  Deti sa vrátili domov obohatené o nové zážitky a poznatky .

• Dotkni sa hviezd
      • Ekovýkres
        • Ekovýkres

• 25. 5. 2016
        • V rámci Ekokrúžku a ŠKD sa deti zapojili do environmentálnej súťaže Ekovýkres, ktorú vyhlásilo Spišské osvetové stredisko. V galérii si môžete pozrieť niektoré z detských prác.

foto

• Dňa 23.5.2016 sa žiaci 4.A a 4.B zúčastnili výchovno- vzdelávacieho predstavenia Slovenského olympijského výboru s názvom „Dotkni sa hviezd“. Podujatie, ktoré sa sa uskutočnilo v  športovej hale, pozostávalo z krátkeho predstavenia vzniku olympijských hier, ich hodnôt, symbolov a nechýbal ani olympijský oheň s vlajkou. Deti súťažili vo viacerých športoch v spoločnosti športových osobností. Predstavili  sa bývalí olympionici: sánkarka Mária Jasenčáková, bežkyňa na lyžiach Anna Pasiarová, lyžiarka Jana Gantnerová a  dvojnásobný medailista z hokejových majstrovstiev sveta Ľubomír Vaic . V programe vystúpili aj slovenské juniorské reprezentantky v modernej gymnastike.Deti si odniesli pekné zážitky.

• Majstrovstva Slovenska - gymnastický štvorboj
      • Majstrovstvá Slovenska- gymnastický štvorboj

• 23. 5. 2016
        • Dňa 18.5.2016 sa konali Majstrovstvá Slovenska žiačok v gymnastickom štvorboji , kde gymnastky v kategórii A obsadili 6. miesto.

Za krásny úspech ďakujeme.

A.Puhallová a J.Slivová

• DMZ
      • DMZ
        • DMZ

• 19. 5. 2016
        • Dňa 10.5.2016 sa konala súťaž Družstvá maldých zdravotníkov  1 a 2 stupňa.

Zdravotníci 1. stupňa obsadili 2. miesto a zdravotníci 2. stupňa obsadili 6. miesto. Zodpovedná: A.Puhallová