• Ekohry

• 12. 5. 2016
        • Dňa 28.4. 2013 žiaci 2.A,B,C strávili príjemné dopoludnie v environmentálnom stredisku Správy NP slovenský raj v Spišskej Novej Vsi. Pracovník p. Divok hravou formou aplikoval do každej environmentálnej hry zážitkovú skúsenosť, stvárnil rôzne vzťahy, ale aj problémy, ktoré ohrozujú našu prírodu.

• EKOhry
      • Poďakovanie ŠKD

• 12. 5. 2016
        • Ďakujeme všetkým, ktorí si zakúpili tovar na školských jarných trhoch. Výťažok sme venovali Domovu dôchodcov v Spišskej Novej Vsi.V galérii si môžete pozrieť Ďakový list.

• Deň Zeme - environmentálne aktivity v ŠKD

• 12. 5. 2016
        • Pri príležitosti Dňa Zeme sa žiaci 3. a 5. oddelenia ŠKD zúčastnili aktivít, ktoré pre nich pripravili p. vychovávateľky. Zapojili sa do čistenia školského dvora - zber a následné triedenie odpadkov, zahrali si veselé environmentálne hry, vyskúšali svoju šikovnosť a vedomosti pri hádankách a poznávaní prírodnín.

• Deň otvorených dverí - hasiči SNV

• 8. 5. 2016
        • O náročnej a dôležitej práci hasičov sa viac dozvedeli  žiaci 1.C, 2.C a 3.A. Na dni otvorených dverí 4.5.2016 si okrem iného prezreli hasičskú techniku, vyskúšali nástroje hasičov a zajazdili si nielen na hasičských štvorkolkách.

• 5. 5. 2016
        • Dňa 28.4.2016 si žiaci 4.A pochutili na torte, ktorú táto  trieda získala za jarný zber papiera. Na túto  sladkú odmenu potrebovali nazbierať  1949,6 kg papiera, aby stali sa víťazmi.Poďakovanie patrí hlavne rodičom, ktorí deti v súťaži podporovali.

• 5. 5. 2016
        • Žiaci 1.- 6. ročníkov si na hodinách výtvarnej výchovy pripomenuli   Svetový deň  Zeme. Vyšli na školský dvor,  nazbierali prírodný  materiál, čo našli okolo seba a  tvorili.  Desať najkreatívnejších   výtvarných prác  bolo ocenených.

• GYMNASTIKA

• 5. 5. 2016
        • Dňa 18.4.2016 sa konalo okresné kolo v gymnastickom štvorboji, kde gymnastky v kategórii A obsadili 1. miesto a v kategórii B 2.miesto a v kategórii C 3. miesto

Dňa 20.4.2016 sa konali krajské majstrovstvá v gymnastickom štvorboji, kde gymnastky v kategórii A obsadili 1. miesto a postúpili na celoslovenské majstrovstvá a gymnastky v kategórii C obsadili 3. miesto

• Prečo sa stavajú sochy

• 28. 4. 2016
        • Dňa 25.4. sme s deťmi z ŠKD navštívili STM v Sp. Novej Vsi, kde sme sa dozvedeli zaujímavosti z oblasti sochárstva od minulosti po súčasnosť - aké sú najväčšie sochy sveta, prečo sa stavajú sochy, súsošia, fontány,... Prezreli sme si aj výstavu fotografií umelca J. Čepila.

• ARS POETICA

• 28. 4. 2016
        • Dnes, 28.4.2016 sa v Smižanoch v kaštieli uskutočnil prednes ruskej poézie a prózy v dvoch kategóriách. Za našu školu súťažili žiaci šiesteho a siedmeho ročníka - čiže v mladšej kategórii začiatočníkov. Pri prednese sa nám darilo a žiaci obsadili prvé tri miesta v tomto poradí:

Zuzana Kosturáková 7.C - 1. miesto

Erik Andráš  7.C - 2. miesto

Hana Javorská 6.C - 3. miesto

Našim žiakom srdečne gratulujeme

PaedDr. Anna Macková

• Obyvatelia lesa – beseda v ŠKD

• 22. 4. 2016
        • V apríli, mesiaci lesov, sme si do ŠKD pozvali pracovníkov Lesov Slovenska, ktorí deťom zodpovedali na ich zvedavé otázky (Ako chránite les? Ktoré zvieratká sú bylinožravce, mäsožravce, všežravce? Na čo slúžia lienke bodky?...). Následne lesní pedagógovia deti zaujali rôznymi environmentálnymi aktivitami (Pexeso z plodov lesa, Lesná abeceda, Stopy, Lesné zrkadlo,...).

• Shakespeare´s memorial

• 15. 4. 2016
        • Dňa 13.4.2016 sa konal Shakespeare´s memorial v prednese prózy a poézie v AJ jazyku, kde žiak  2.A triedy Branko Pohanka získal v kategórii 1. a 2. ročník  3.miesto a Viktória Staňová z 9.A triedy získala 2.miesto. na recitácii sa zúčastnila žiačka 6.C triedy Hana Javorská- Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Dva v jednom
      • Slávik Slovenska 2016

• 11. 4. 2016
        • Krásne melódie slovenských ľudových piesní po roku opäť zazneli na školskom kole speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2016. Našu školu v obvodnom kole bude v 1. kategórii reprezentovať žiačka  Kristína Tkáčová z 1.A triedy a v 2. kategórii Lenka Hricisková zo 6.C triedy.

• Slávik Slovenska 2016

• 30. 3. 2016
        • Svetový deň vody si žiaci 1. stupňa pripomenuli 18. a 19.3.2016. Navštívili stredisko environmentálnej výchovy Správy národného parku Slovenský raj. V interaktívnej prezentácii„ Ako žabka o mokraď prišla“ sa oboznámili s rôznymi typmi vodného prostredia, jehoobyvateľmi a spoznali dôsledky znečisťovania a ničenia mokradí. Aktivity boli spestrené tvorivými dielňami.

• Veľkonočné vajíčko-batikovanie