• Pasovanie prvákov 2015

• 27. 10. 2015
        • Dňa 22.10. 2015 sa uskutočnilo slávnostné Pasovanie našich prváčikov. Po preukázaní svojích schopností a vedomostí zložili sľub prváka a boli slávnostne pasovaní. Od žiakov školského klubu dostali pekné darčeky. Prajeme im úspešný prvácky školský rok!

• Nepotrebuješ to zažiť!

• 26. 10. 2015
        • Mesto SNV zrealizovalo projekt Európskej únie- Nepotrebuješ to zažiť!!Naša škola sa zapojila do tohto projektu. Cieľovou skupinou boli žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ. Projekt má za cieľ formovanie zdravého životného štýlu mládeže, výchovu a vzdelávanie  v súlade s protidrogovou politikou v krajine.

• MŠO plávanie

• 26. 10. 2015
        • Dňa 23.10. sa žiaci Sára Závecká, Paulína Tkáčová, Andrej Balážik a Jakub Husár / 4.B/ zúčastnili MŠO v plávaní. V silnej konkurencii získali jedno 2. miesto a dve 3. miesta. Gratulujeme!

• Jabĺčkový deň

• 23. 10. 2015
        • V rámci Svetového dňa jabĺk sa na 1. stupni ZŠ a v ŠKD uskutočnili zábavné aktivity, ktorými sme si pripomenuli význam tohto zdravého ovocia.

• Beh ulicami obce Smižany

• 20. 10. 2015
        • V utorok 20.10. 2015 sa uskutočnil 10. ročník behu ulicami obce Smižany. Žiačka 9.B triedy Diana Bakošová sa vo svojej kategórii staršie žiačky umiestnila na peknom 2. mieste. Blahoželáme.

• Beseda s dentálnou hygieničkou

• 19. 10. 2015
        • Dňa 19. októbra nás v školskom klube detí navštívila dentálna hygienička. Zábavnou formou deťom vyrozprávala, ako vznikajú a ako si žijú zubné kazy, poučila deti o zubnej hygiene a správnej výžive. Potom nasledovala ukážka a tréning správnej techniky čistenia zúbkov.

• Exkurzia Tatramat a Gánovce

• Exkurzia Tatramat a Gánovce

Dňa 16.10. 2015 sme uskutočnili  prírodovedno - geografickú exkurziu pre žiakov ôsmeho ročníka. Prvá časť bola zameraná na návštevu strojárskeho podniku Tatramat v Matejovciach pri Poprade. Videli sme výrobu ohrievačov vody a v rámci voľby povolania sme žiakom ukázali fungovanie strojárskeho závodu.

Druhá časť exkurzie bola zameraná na  Gánovce pri Poprade, kde sa našiel odliatok lebky neandertálca – ide o nálezisko európskeho a svetového významu na lokalite Hrádok. Až do roku 2007 bolo v  dezolátnom a zabudnutom stave. Od roku 2007 však vďaka skupine nadšencov a dobrovoľníkov sa nálezisku postupne prinavracia význam a patričná dôležitosť.      Od 70. rokov 19. storočia sa tu ťažil travertín a pri ťažbe sa našli početné fosílie (živočíchov aj rastlín). Kopa bola pokračujúcou ťažbou celkom odstránená a dnes sa z nej zachovali iba zvyšky.

Organizátori exkurzie:  Mgr. Mária Pitoňáková a  PaedDr. Anna Macková

• Exkurzia Budapešť

Dňa 2.10.2015 sme usporiadali prírodopisno-geografickú exkurziu do Budapešti  pre žiakov 5.-9. ročníka s týmto programom:

1. ZOO Budapešť  (tulenia show)
          2. Hrad Budín
          3. Oceanárium a Tropikárium

Ráno pred prehliadkou ZOO sme ešte mali čas, preto sme si naproti v parku pred ZOO pozreli „Jesennú poľnohospodársku   výstavu poľnohospodárskych plodín“ na nádvorí Poľnohospodárskeho múzea.

Exkurzia sa žiakom veľmi páčila a aj my všetci, ktorí sme ju organizovali sme s jej priebehom veľmi spokojní.

Zodpovední  vyučujúci: PaedDr. Anna Macková, PaedDr. Alexandra Puhallová, Mgr. Katarína Donová, Mgr. Ivan Kováčik

• Október - mesiac úcty k starším

• 16. 10. 2015
        • Žiaci z 1. st. ZŠ a deti zo školského klubu spríjemnili októbrové popoludnie obyvateľom Domu opatrovateľskej služby. Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším ich potešili básničkami, pesničkami, tancom, hrou na hudobných nástrojoch i vlastnoručne vyrobenými darčekmi.

• Jeseň v ŠKD - výstava

• 15. 10. 2015
        • Deti z ŠKD aj tento rok prezentovali tému jesene prírodninami a svojimi výrobkami. Výstavu si môžete pozrieť v kútiku pri kabinete ŠKD.

• 13. 10. 2015
        • Únia slabozrakych dakuje všetkým za finančný dar z našej školy a to v hodnote 102,31€.

• Charitatívna zbierka-Biela pastelka
      • Ľudové kroje – výstava

• 6. 10. 2015
        • Dňa 1. 10. 2015 sa deti zo školského klubu zúčastnili výstavy v STM, kde si mohli pozrieť  historické obrazy a bábiky oblečené v ľudových krojoch. Po výstave nasledovala tvorivá dielňa. Deti tu mohli navrhnúť vlastný ľudový kroj. Detské výtvory sme odovzdali do súťaže.

• Exkurzia v Ekocentre SOSNA

• 3. 10. 2015
        • Hobití dom, zelená strecha, prírodná záhrada...

Dňa 30. septembra sa skupinka žiakov z 5.C triedy zúčastnila exkurzie v Ekologickom vzdelávacom centre Sosna v Družstevnej pri Hornáde. Okrem rozprávkového domčeka z hliny nás v tomto centre zaujali ukážky funkčného využitia obnoviteľných zdrojov energie (solárna sušička na ovocie a zeleninu, prírodná chladnička, sprcha so solárnym ohrevom) i unikátne ekologické stavebné postupy a materiály. Dozvedeli sme sa tu niečo nové nielen o prírode, ekológii a životnom prostredí, ale aj o energii, fyzike, chémii, estetike. Exkurzia  sa nám veľmi páčila.

• Exkurzia -štvrtáci

• 29. 9. 2015
        • 24.9.2015 štvrtáci navštívili Hvezdáreň a planetárium v Prešove. Formou audiovizuálnych programov  v prednáškovej sále a  pod umelou hviezdnou oblohou planetária mali žiaci možnosť vidieť zaujímavé a netradičné pohľady  na vesmír, hviezdnu oblohu a našu Zem.

• Zo školy bezpečne

• 23. 9. 2015
        • Žiaci prvých ročníkov sa zúčastnili osvetovej prednášky- Zo školy bezpečne. Dozvedeli sa ako sa správať bezpečne na ceste do školy aj zo školy a oboznámili sa s viacerými pravidlami, ktoré by mali ako chodci dodržiavať. Prednášku viedol kpt. Mgr. P. Lang z OR PZ.