• Zbierka Biela pastelka

• 15. 10. 2024
        • Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizuje v mesiacoch september až november 2024

Zbierku Biela pastelka, ktorá sa bude realizovať na našej škole od 17. a 18.10. (štvrtok, piatok).

Zapojiť sa môže každý - ľubovoľným príspevkom do prenosnej pokladničky.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá je určená na zlepšenie života ľudí so zrakovým   postihnutím a pomáha im začleniť sa do bežného života. Ide o špecializované sociálne poradenstvo a realizáciu kurzov, pomocou ktorých klienti získavajú zručnosti nevyhnutné pre každodenný život. Je to napríklad bezpečná chôdza s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovho písma a sebaobslužné činnosti ako varenie, upratovanie, osobná hygiena, komunikačné zručnosti, výcvik vodiacich psíkov a podobne.

Pomôžte nevidiacim aslabozrakým.

Za akúkoľvek Vašu finančnú podporu od 1,00 € a viac vopred ďakujeme.

• Múzeum Spiša- Svetový deň ochrany zvierat

• 10. 10. 2024
        • Viete, ako spoznáme zvieratká podľa zvukov alebo stôp? Kde žijú a čím sa živia? Ako sa máme správať, aby sme ich ochránili? To všetko sa žiaci 3.B dozvedeli vďaka zábavným úlohám a hádankám, ktoré na nich čakali v  novej expozícii Príroda Spiša a na výstave Na prechádzke prírodou.

• Športový deň na Levočskej

• 10. 10. 2024
        • Dňa 9.10.2024 sa na našej škole uskutočnil 2. ročník športového dňa, kde si žiaci druhého stupňa zmerali sily v rôznach športových disciplínach, hrách. Na treťom mieste sa umiestnili žiaci 6.A triedy. Súboj o prvé miesto bol veľmi vyrovnaný. O víťazovi rozhodol štafetový beh, a to v prospech 9.B nad 8.A.

Ďakujeme žiakom za skvelé výkony, pedagogickým zamestnancom za vedenie a organizáciu podujatia a vedeniu školy za podporu a povzbudzovanie.

• Ako sme si vyrábali lapbook na slovenskom jazyku v 5.A

• 9. 10. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Ako sme si vyrábali lapbook na slovenskom jazyku v 5.A.

Aby sme si lepšie zapamätali všetko o ľudových piesňach ako žánri ľudovej slovesnosti, o ich druhoch, vzniku a zberateľstve, o Jánovi Kollárovi a Národných spievankách, o stavbe verša v básni a podobne, tak sme si na hodine slovenského jazyka vyrobili náš prvý lapbook na tému Ľudové piesne. Použili sme informácie z učebnice Literatúry, farebné papiere, lepidlo...V skupinkách sme pracovali na zadaní spoločne, upevnili sme si tvorivosť, komunikáciu, kooperáciu a kamarátske vzťahy. Takáto hodina nás veľa naučila.

• 30. 9. 2024
        • Tento šk. rok začali siedmaci plaveckým výcvikom, ktorý absolvovali na miestnej plavárni v Spišskej Novej Vsi. Počas celého týždňa čakal na žiakov pestrý program dňa : úvodné pokyny, rozplávanie, rozdelenie do  družstiev podľa výkonnosti. Následne sa každý deň žiaci vo svojich družstvách zdokonaľovali v rôznych plaveckých štýloch, či už prsia, kraul, znak a motýlik.

• Triedime odpady v rámci RECYKLOHIER

• 25. 9. 2024
        • Naša škola pokračuje v  školskom recyklačnom programe Recyklohry. Program zaisťuje zber a recykláciu :

Ø elektrozariadení (starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie- klávesnicu, myš, MP3 prehrávač, varnú kanvicu, kulmu, fén atď.) Zberná nádoba na elektrozariadenia je v uzamknutej miestnosti na prízemí, ktorú na požiadanie otvorí službukonajúca p. upratovačka.

Ø znehodnotených batérií  rôznych druhov /z mobilných telefónov, notebookov, tužkové, guľaté a pod./. Boxy na zber batérií sú umiestnené na chodbách pri šatníkových skrinkách na prízemí a na 1. poschodí.

• Beseda o zdravej výžive

• 23. 9. 2024
        • Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka našej školy sa zúčastnili besedy o zdravej výžive. Pozvanie na našu školu prijal výživový poradca a osobný tréner p.Juraj Ruman, ktorý žiakom porozprával ako sa zdravo stravovať  a ako správne cvičiť. V  krátkych kvízoch o výžive mali žiaci možnosť vyhrať tričko, čo sa niektorým aj podarilo :-).

Beseda bola prínosná a žiakom sa páčila. Ďakujeme

• Výzva pre všetkých:   Do školy na bicykli alebo pešo ! 23.09.2024 Svetový deň bez áut
        • Účelové cvičenie v prírode

• 18. 9. 2024
        • Aj tento školský rok sme začali účelovým cvičením v prírode ešte za pekného septembrového počasia.

Žiaci si preskúšali v praxi teoretické vedomosti ako je prvá pomoc, ktorá je primárnou zručnosťou, a práve jej zvládnutie mnohokrát rozhoduje, či deti, v prípade potreby dokážu pomôcť druhým alebo vedieť sa orientovať v prírode, ako sa správať pri vyhlásení poplachu a iné krízové situácie.

• ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA 2024 / 2025, 2.9.2024

• 5. 9. 2024
        • A takto sme začali nový školský rok. Zaznela hymna, pani riaditeľka predstavila všetkým nových prváčikov - ktorých obdarovali deviataci malým darčekom a vytvorili im živú bránu pri vstupe do školy. Vitajte a veľa šťasta v študiu. 😊🍀